Silver.Lelum.pl > Janosik

Janosik

Janosik
13.12.2023 13:20 Polacy go uwielbiali, zmarł w samotności. Nic nie zwiastowało śmierci, "dzień przed umówił się z kolegami"

“Janosik” był jednym z najgłośniejszych seriali w okresie PRLu. Miliony Polaków zbierały się przed telewizorami, by móc śledzić losy tytułowego bohatera oraz jego bandy. Z biegiem laty produkcja doczekała się miana kultowej, na którego popularności wzrosło wielu znanych aktorów. Historia jednego z nich zakończyła się w bardzo przykry sposób. Mimo swojej wesołej przyjacielskiej natury gwiazdor “Janosika” zmarł w samotności.

Ewa Ciepiela
06.03.2023 08:06 Ewa Ciepiela zachwycała urodą i talentem. Jej kariera zakończyła się nagle

Ewa Ciepiela była aktorką teatralną i filmową, zagrała w wielu znanych produkcjach, ale to rola Eweliny w "Janosiku" sprawiła, że stała się rozpoznawalna w latach 70. i 80. Niestety choroba zmusiła ją do zejścia ze sceny, gdyby nie pomoc innej aktorki, nie miałaby nawet jak pokryć kosztów leczenia. Królowała na ekranach i na deskach teatru, życie rozdało jej trudne karty. Dziś ma problemy z poruszaniem się i ze wzrokiem. Emerytura nie pokrywa nawet kosztów leczenia. 

maryna
10.11.2020 10:30 Pamiętacie Marynę z „Janosika”? To niezapomniana gwiazda PRL-u

Janosik to legendarny serial, którego bohaterów trudno jest zapomnieć. Jedną z głównych ról była Maryna. O jej urodzie marzyły wszystkie Polaki, a mężczyźni skrycie się w niej kochali. Pamiętacie słynną ukochaną Janosika i jej bajecznie długi i gruby warkocz?Maryna była nie tylko ukochaną Janosika, w którego postać wcielił się Marek Perepeczko, a także wszystkich widzów. Zachwycali się nią zarówno mężczyźni, jak i kobiety. I wcale nie ma się czemu dziwić! Nic dziwnego, minęło prawie 50 lat, a my wciąż o niej pamiętamy. Prawdziwa piękność.

maryna
25.07.2020 18:08 Nagle wyciekło, co naprawdę działo się za kulisami „Janosika”. Nikt nie przypuszczał, że skandaliczne sceny wyjdą na jaw

Tym bardziej ciekawe jest więc, że serial powstawał w atmosferze skandalu. Janosik, historia legendarnego harnasia, który okradał bogatych i oddawał pieniądze ubogim, to 13 odcinków nakręconych w latach 1972-1973. Aby sfilmować ujęcia, aktorzy pracowali nie tylko w warszawskich wytwórniach, lecz także jeździli w plenery.Janosik, serial powstały w pierwszej połowie lat 70., cieszy się do tej pory dużą popularnością, a poszczególne kreacje – zwłaszcza tytułowa Marka Perepeczki – wspominane są z rozrzewnieniem. Nakłada się na to wspomnienie po samym aktorze, którego więź z żoną Agnieszką Fitkau-Perepeczko była niemal legendarna.

maryna
05.07.2020 19:53 Była na samym szczycie, kochała ją cała Polska. Trudno uwierzyć, jak skończyła Maryna z „Janosika”

Maryna z Janosika mogła zdziałać wiele jako aktorka, lecz wszystko potoczyło się inaczej. Choć wróżono jej wielką karierę zarówno na deskach teatru, jak i w produkcjach filmowych i telewizyjnych, gwiazda nie dostała żadnych ciekawych propozycji. Twórcy filmowi za bardzo utożsamiali ją z tą jedną rolą. Maryna z Janosika była niegdyś prawdziwą gwiazdą. Wszyscy mężczyźni kochali Ewę Lemańską. To nieprawdopodobne, co obecnie się z nią dzieje. Niestety życie nie było dla niej łaskawe. To smutne, że mimo tego, iż była na samym szczycie, zrezygnowała z kariery aktorskiej w Polsce. Kobieta sama stwierdziła, że stała się aktorką jednej roli i to ją zrujnowało.

maryna
03.04.2020 14:33 Maryna z „Janosika” była prawdziwą gwiazdą. Mężczyźni za nią szaleli, co robi dziś piękna aktorka?

Janosik zrobił z Ewy Lemańskiej prawdziwą gwiazdę. Marzyli o niej wszyscy mężczyźni, a jej urodę, talent, wdzięk i klasę doceniały również kobiety. Jak potoczyła się kariera pięknej Maryny z serialu?Gwiazdy seriali sprzed lat do dziś budzą ogromne zainteresowanie. Jedną z takich postaci jest Ewa Lemańska. Janosik był przełomowym momentem w jej aktorskiej karierze, jednak jak twierdzi ona sama, stała się aktorką jednej roli. Jak potoczyły się dalsze losy Ewy Lemańskiej po emisji ostatniego odcinka?

Agnieszka Fitkau-Perepeczko
04.03.2020 16:04 Agnieszka Fitkau-Perepeczko w młodości zniewalała urodą. Z mężem tworzyli parę idealną

Agnieszka Fitkau-Perepeczko: polska aktorka, była modelka, pisarka, a także żona Marka Perepeczko, do którego wzdychała cała żeńska część jego fanów. Kobieta utalentowana, a przy tym także niezwykle piękna. Wraz ze swoim przystojnym mężem tworzyli cudowną parę. Agnieszka Fitkau-Perepeczko to wspaniała kobieta, która na swoim koncie ma wiele sukcesów zawodowych. Jej mąż, słynny z roli Janosika, także zasługuje na uznanie przez wzgląd na swoje osiągnięcia zawodowe. Razem stanowili niesamowite połączenie – niezwykle utalentowani, piękni i spełnieni. Taki właśnie obraz ich małżeństwa zachował się w naszej pamięci.