Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Franciszek Pieczka podczas wywiadu nagle zwrócił się do zmarłej żony. Jej choroba i śmierć były dla niego wielkim ciosem
Michał Fitz
Michał Fitz 13.03.2022 11:43

Franciszek Pieczka podczas wywiadu nagle zwrócił się do zmarłej żony. Jej choroba i śmierć były dla niego wielkim ciosem

Franciszek Pieczka
fot. Piotr Molecki/East News

Franciszek Pieczka to wybitny aktor, który na przestrzeni swojej długiej kariery uraczył nas wieloma rolami. Jego życie zawodowe można więc uznać z pewnością za udane. Nie inaczej było w przypadku tego miłosnego.

Aktor opowiedział bowiem nieco o swojej zmarłej już żonie w rozmowie z Katarzyną Stoparczyk, która ukazała się na łamach jej książki pod tytułem „Jak mieć w życiu frajdę”.

Franciszek Pieczka o żonie

Franciszek Pieczka poznał swoją żonę w akademiku, jak wspominał w rozmowie z „Gościem Niedzielnym”. Zauważył, że dziewczyna męczy się z naprawą korków, więc zaproponował swoją pomoc. Henryka odrzuciła jego ofertę, ale aktor i tak się w niej zakochał. Później stworzył z nią szczęśliwy związek, który trwał 50 lat. Żona Pieczki zmarła w 2004 roku. Wcześniej borykała się z uciążliwą chorobą.

Mężczyzna do dziś tęskni i bardzo czule wspomina swoją ukochaną. Widać to po rozmowie, którą przeprowadziła Katarzyna Stoparczyk. Gdy aktor został zapytany o żonę, mówił o niej w samych superlatywach.

Zachwalał to, że nie narzucała mu się i w pełni akceptowała ścieżkę, którą wybrał. Mało tego, bardzo go w tym wspierała, przez co aktor tak spełniał się w swoim zawodzie. Pod koniec wypowiedzi postanowił zwrócić się bezpośrednio do niej, kierując wzrok gdzieś do góry. Jak wspomina dziennikarka, w jego oczach można było dojrzeć łzy.

– Może mnie gdzieś tam słyszy u góry, że ją tak chwalę. Tak, Henieczko. Byłaś znakomitą małżonką – skwitował rozczulająco aktor.

Skoro Franciszek Pieczka może poszczycić się tak udaną karierą to, z jakich filmów i seriali można go najbardziej kojarzyć? Za młodu był jedną z gwiazd kultowej produkcji „Czterej pancerni i pies”. Wcielił się w niej w Gustlika. Na starość był za to jedną z najbarwniejszych postaci w serialu „Ranczo”. Odgrywał Stanisława Japycza, stałego bywalca legendarnej ławeczki.

Równolegle aktor udzielał się także na deskach wielu teatrów. Za swoje role w przedstawieniach otrzymał wiele nagród, chociażby Nagrodę im. Cypriana Kamila Norwida. Dodatkowo został też odznaczony wieloma medalami. Może pochwalić się otrzymaniem Orderu Orła Białego za wkład w dziedzictwo kulturowe kraju.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Od poniedziałku w Biedronce i Lidlu olbrzymie promocje. Obniżone ceny wielu produktów zaskoczą klientów
  2. Ile dzieci ma Gienek z Plutycz? Prawda zaskakuje nawet największych fanów programu „Rolnicy. Podlasie”
  3. Rozwodu jednak nie będzie? Lata temu z ust Kasi Cichopek padły słowa, które dają nadzieję

Źródło: deon.pl/ Jak mieć w życiu frajdę/ Gość Niedzielny