Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Córka Huberta Urbańskiego jest utalentowaną artystką. Swoją pracą wspiera strajk kobiet
Natalia Andrejuk
Natalia Andrejuk 20.02.2021 18:43

Córka Huberta Urbańskiego jest utalentowaną artystką. Swoją pracą wspiera strajk kobiet

Hubert Urbański
fot. instagram.com/huberturbanski_official

Hubert Urbański jest jedną z głównych twarzy TVN-u. Jednak mało kto wie, jak wygląda jedna z córek prezentera. Okazuje się, że 27-latka jest cenioną artystką, a swoimi pracami wspiera Strajk Kobiet. Wygląda na to, że nie kryje się ze swoimi poglądami dot. chociażby aborcji.

Krystyna Engelmayer-Urbańska to druga córka Huberta Urbańskiego. 27-latka jest owocem miłości dziennikarza z Urszulą Engelmayer. Jak wygląda i czym dokładnie zajmuje się pociecha prowadzącego Milionerów?

Hubert Urbański: dzieci

Przypomnijmy, że Hubert Urbański ma w sumie cztery córki. Aby zawsze o nich pamiętać i pokazać im, jakie są ważne w jego życiu, prezenter już jakiś czas temu wytatuował sobie inicjały imienia każdej z nich na palcach.

Jednak to niejedyny tatuaż, jaki ma, o czym szerzej pisaliśmy >tutaj<. Prezenter jest szczęśliwym ojcem Krystyny i Marianny, które pochodzą z jego związku z Urszulą Engelmayer oraz Stefanii i Danuty, które narodziły się z miłości dziennikarza z kompozytorką Julią Chmielnik.

O życiu prywatnym Huberta Urbańskiego wiadomo niewiele, ale trzeba przyznać, że jedna z jego córek to prawdziwa artystka. Krystyna Engelmayer-Urbańska, aktywnie udziela się w mediach społecznościowych.

Na jej koncie na Instagramie regularnie pojawiają się nie tylko zdjęcia samej 27-latki, lecz także jej prace graficzne. Za pomocą niektórych z nich córka prezentera manifestuje swoje poglądy, z którymi się nie kryje.

Hubert Urbański: córka Krystyna Engelmayer-Urbańska

Krystyna na co dzień zajmuje się kolażami oraz grafiką komputerową. Robi różnego rodzaju plakaty, ulotki, obrazy, a nawet karty dań i napojów.

Córka Urbańskiego stworzyła również specjalny plakat dla Wysokich Obcasów, który trafił na aukcję na rzecz Centrum Praw Kobiet i walki z przemocą wobec kobiet. Pracę można było podziwiać w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie.

Jednak jej sztuka jest nie tylko użytkowa. Wiele z jej prac otwarcie deklaruje poparcie dla Strajku Kobiet, o którym w ostatnim czasie było głośno ze względu na publikację wyroku TK.

Krystyna wykonała również m.in. okładkę i ilustrację dla magazynu Sleek, a obrazek przedstawia czarno-białe dłonie, na których znajdują się twarze. Ręce trzymają czerwoną błyskawicę, która stała się jednym z symboli protestujących kobiet.

Po zdjęciach i opisach na Instagramie widać, że córka ma bardzo dobry kontakt z ojcem. Wspólnie chodzą po muzeach oraz mają podobne poczucie humoru – nieraz pozują w śmiesznych lub nietypowych pozycjach.

Hubert Urbański również poparł Strajk Kobiet, a wtedy na profilu w mediach społecznościowych dziennikarza pojawiła się praca jego córki. Obraz przedstawia kobiety, które trzymają litery układające się w słowo „hańba”.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda córka popularnego prezentera. Podobają wam się jej prace?

Zobacz zdjęcia:

Krystyna Engelmayer-Urbańska to druga córka prowadzącego Milionerów.

Okazuje się, że 27-latka jest artystką i tworzy różnego rodzaju grafiki, m.in. na zamówienie.

Niektóre z nich wyrażają jej poglądy dot. Strajków Kobiet.

Wygląda na to, że dziewczyna ma bardzo dobry kontakt z tatą.

Hubert Urbański z pewnością bardzo kocha swoją rodzinę.