Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Karol Strasburger bez ogródek o swojej emeryturze. Taka "jakby jej nie było"
Sara Karmańska
Sara Karmańska 10.04.2024 14:30

Karol Strasburger bez ogródek o swojej emeryturze. Taka "jakby jej nie było"

Karol Strasburger
Fot. KAPIF

Karol Strasburger to wielka gwiazda Telewizji Polskiej. Aktor i prezenter od lat związany jest z programem “Familiada”. Dziś ciężko sobie wyobrazić, by teleturniej mógłby prowadzić ktoś inny. Gwiazdor ani myśli o zakończeniu kariery. Dalej pracuje zawodowo, otrzymuje również świadczenie z ZUS-u. Aktor skomentował kwotę, jaka co miesiąc wpływa na jego konto. 

Karol Strasburger nie wybiera się na emeryturę

W ostatnim czasie w mediach co jakiś czas pojawiają się plotki o możliwości zastąpienia Karola Strasburgera w programie “Familiada”. Wkrótce TVP będzie bowiem świętować 30. rocznicę premiery teleturnieju. Pojawiły się nawet doniesienia, że posadę prowadzącego program miałby przejąć Przemysław Babiarz, który niedawno sam pożegnał się z programem “Va banque”

Sam Strasburger zdementował jednak te plotki, wyjaśniając, że w mediach co jakiś czas pojawiają się doniesienia odnośnie jego rzekomego pożegnania z “Familiadą”. Jak zdradził jakiś czas temu, wcale nie wybiera się na sceniczną emeryturę

(…) Emerytura jest często w głowie elementem ustawiającym nas jako osoby, które są w schyłkowym okresie życia. U niektórych to słowo powoduje odcięcie od aktywności życiowej psychicznie i usuwa na margines życia. A nie ma nic gorszego, jak człowiek, który sam się usunie na margines i ciągle mówi “bo jestem za stary”, “nie nadaję się do tego czy tamtego”. Ja tego zwyczajnie nie rozumiem – powiedział w 2022 roku reporterce “Faktu”. 

Karol Strasburger, fot. KAPIF 1.jpg
Fot. KAPIF 
Superniania zdradziła, jaką ma emeryturę. "Szaleństwo!" Małgorzata Ostrowska poznała swoją emeryturę. Kwota jest "śmieszna"

Karol Strasburger otrzymuje niską emeryturę?

Choć aktor od lat odprowadzał składki na poczet przyszłego świadczenia, jego emerytura jest niska.

Karol Strasburger w wywiadzie z portalem NaTemat odniósł się do kwestii otrzymywanego świadczenia. Zgodnie z medialnymi doniesieniami, aktor ma otrzymywać od ZUS-u kwotę w przedziale od 1 do 2 tysięcy złotych. W tej samej rozmowie gwiazdor przyznał także, że korzysta z prywatnej służby zdrowia

Jest bardzo niska, tak jakby jej nie było, mimo wszystkich składek, które odprowadzałem, i mimo tego, że nie obciążyłem państwa w żaden sposób, np. leczeniem szpitalnym czy innymi dopłatami – powiedział “Plotkowi”.

Karol Strasburger, fot. KAPIF 2.jpg
Fot. KAPIF 

ZOBACZ TEŻ: Ta emerytura brzmi jak żart. To, co dostaje z ZUS, mieści się na czubku palca

Karol Strasburger o wysokości otrzymywanego świadczenia

Karol Strasburger skomentował także wysokość swojej emerytury w innym wywiadzie, w którym ujawnił, że pieniądze, jakie wpływają na jego konto, nie są w stanie zapewnić mu i jego rodzinie odpowiedniego poziomu życia

77-latek od lat jest partnerem życiowym Małgorzaty, z którą jakiś czas temu doczekał się córki. Swego czasu wieść o tym, że gwiazdor w siódmej dekadzie życia zostanie ojcem po raz pierwszy, wywołała wiele szumu wśród opinii publicznej. Wygląda jednak na to, że Karol Strasburger jeszcze długo będzie musiał dzielić czas między rodzinę a zawodowe obowiązki

Wysokość emerytury nie daje możliwości funkcjonowania osobie, która chce żyć normalnie i funkcjonować jak do tej pory, więc to świadczenie nie zapewnia takiego standardu życiowego – zdradził Karol Strasburger. 

Karol Strasburger, fot. KAPIF 4.jpg
Fot. KAPIF 
Karol Strasburger, fot. KAPIF 3.jpg
Fot. KAPIF