Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Katarzyna Dowbor opowiedziała o swojej chorobie. „Jestem pod stałą opieką lekarzy”
Marta Kulik
Marta Kulik 31.08.2019 12:58

Katarzyna Dowbor opowiedziała o swojej chorobie. „Jestem pod stałą opieką lekarzy”

Katarzyna Dowbor
fot. ipla.tv

Katarzyna Dowbor zdecydowała się opowiedzieć o swojej chorobie. Gwiazda przez długi czas zmagała się z problemem, który znacznie utrudniał jej normalne życie. Jej stan wymaga ciągłego kontaktu ze specjalistami: Jestem pod stałą opieką lekarzy — mówiła w rozmowie z tygodnikiem Świat i Ludzie.

Katarzyna Dowbor ma za sobą naprawdę trudny czas. Prezenterka miała poważne problemy ze zdrowiem, które wymagały leczenia operacyjnego. W jednym z ostatnich wywiadów opowiedziała, jak się dziś czuje i jak radzi sobie z nadmiarem obowiązków zawodowych.

Na co choruje Katarzyna Dowbor?

Katarzyna Dowbor choruje na tarczycę. Choroba Gravesa-Basedowa, to schorzenie autoimmunologiczne, które cechuje się nadczynnością tarczycy, jej wzrostem i większym unaczynieniem. W ciężkich przypadkach konieczne jest całkowite usunięcie tego gruczołu. Tak było w przypadku znanej prezenterki, która przez długi czas odczuwała zmęczenie i brak sił do działania.

– Na szczęście to już przeszłość. Teraz mam poczucie, że mogę przenosić góry — mówiła w rozmowie z tygodnikiem Świat i Ludzie.

Usunięcie tarczycy wiąże się z koniecznością przyjmowania hormonów do końca życia. Katarzyna Dowbor przyznaje, że jest pod stałą opieką lekarską i regularnie poddaje się wszelkim koniecznym badaniom. Obecnie jej wyniki są bardzo zadowalające.

Katarzyna Dowbor: choroba nie odbiera jej chęci do pracy

Katarzyna Dowbor nie zwalnia tempa. Już wkrótce na antenie Polsatu pojawią się nowe odcinki jej programu Nasz nowy dom, gdzie pomaga ubogim rodzinom uzyskać godne warunki mieszkaniowe. Jak sama przyznaje, na urlop będzie mogła pozwolić sobie dopiero we wrześniu, jednak nie rozpacza z tego powodu.

Dawno nie czułam się tak doskonale. Mam mnóstwo energii, ciągle coś planuję. Nie, nie zamierzam zwalniać tempa — powiedziała gazecie Świat i Ludzie Katarzyna Dowbor.

Jak podaje portal pomponik.pl, gwiazda nie wyklucza przejścia na emeryturę. Jej wielkim marzeniem jest dom na mazowieckiej wsi, jednak ze względu na pracę, która wiąże się z wieloma podróżami po całej Polsce, zwyczajnie nie miała czasu, aby to pragnienie zrealizować.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

KATARZYNA DOWBOR

Katarzyna Dowbor kocha swoją pracę i nie zwalnia tempa.

KATARZYNA DOWBOR

Pomimo choroby pracowała nad kolejnym sezonem jej programu, który już niebawem pojawi się na antenie Polsatu.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Najdroższy pies na świecie. Trudno uwierzyć, że tyle na niego wydano
  2. Gwiazda serialu ”M jak miłość” właśnie wydała singiel. Podbije polski rynek muzyczny?
  3. Julia Wieniawa skomentowała związek i rozstanie z Baronem. Bardzo szczere słowa
  4. Anna Dymna stanęła na drodze do kariery Marty Manowskiej? Oblała ją na egzaminie do szkoły teatralnej
  5. Maryla Rodowicz od kilku lat cierpi na samotność. Lada dzień sąd zdecyduje o końcu jej małżeństwa
  6. Wyciekły informacje z sypialni królowej Elżbiety II. Dotyczą życia intymnego z jej 98-letnim mężem

Źródła: pomponik.pl, Świat i Ludzie