Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Katarzyna Dowbor zachęca do dbania o zdrowie. Poleciła monitorowanie znamion na ciele
Katarzyna Derda
Katarzyna Derda 18.06.2022 14:56

Katarzyna Dowbor zachęca do dbania o zdrowie. Poleciła monitorowanie znamion na ciele

Katarzyna Dowbor
Facebook.com/KatarzynaDowborFanPage

Katarzyna Dowbor to nie tylko dziennikarka i prowadząca programu „Nasz nowy dom”. W wolnych chwilach aktywnie działa w mediach społecznościowych. Właśnie opublikowała w nich bardzo ważny apel.

Gwiazda zwróciła uwagę, że nadchodzi lato. Wraz z nim, poza upałami i piękną pogodą, pojawiają się niestety szczególne zagrożenia dla zdrowia. Dotyczą one wpływu słońca na naszą skórę.

Katarzyna Dowbor apeluje o kontrolowanie znamion

Dziennikarka zauważyła, że przez całą zimę tęsknimy za słońcem. Jego ciepłe promienie dają ogromną przyjemność, ale nie wolno zapominać o negatywnym wpływie, jaki mogą mieć na skórę.

Ze względu na promieniowanie UV, które może przyczynić się do wywołania raka skóry, trzeba pamiętać o używaniu kremów z odpowiednio wysokim filtrem. To jednak nie wszystko. Dowbor podzieliła się z fanami bardzo praktyczną radą.

Osoby z wrażliwą i piegowatą skórą, taką jak ja, muszą tę skórę szczególnie zabezpieczać i obserwować znamiona. Trzeba zwracać wagę na wielkość, kształt, kolor oraz granice pieprzyka. Jeśli zmieniają się one w czasie, należy koniecznie udać się do dermatologa – przypomina Katarzyna na Instagramie.

Gwiazda poleciła w tym celu bezpłatną aplikację mobilną o nazwie MojeZdrowie24, która pomaga w monitorowaniu znamion i stanu zdrowia:

Jedna z jej funkcji umożliwia szczegółową kontrolę pieprzyków dzięki tak zwanemu mapowaniu. Co to znaczy? Robimy zdjęcia tych naszych znamion, następnie nakładamy w aplikacji na mapę naszego ciała i widzimy czy i jak zmieniają się one w określonym czasie – tłumaczy Dowbor.

Dziennikarka zauważyła, że dzięki takiemu zabezpieczeniu, lekarz będzie miał gotową dokumentację i będzie mógł porównać zmiany, zachodzące na naszej skórze.

Korzystacie z podobnych aplikacji?

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Twoja Twarz Brzmi Znajomo”. Wiemy, dlaczego Krzysztof Cugowski odchodzi
  2. Ruszyła pilna akcja. Chodzi o zanieczyszczenie toksynami
  3. Kasia Cichopek pokazała, w czym wystąpi na Festiwalu w Opolu. Kurzajewski będzie pod zachwycony