Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Kobieta wdarła się przed ołtarz i z impetem uderzyła w księdza. Nagranie obiega media
Michał Fitz
Michał Fitz 28.03.2023 12:23

Kobieta wdarła się przed ołtarz i z impetem uderzyła w księdza. Nagranie obiega media

ksiądz
fot. Twitter.com

Według wielu osób zawód księdza jest bezpieczny i bezstresowy. Jak się jednak okazuje, wcale nie musi tak być, a momentami zagrożenie, z który mogą mierzyć się duchowni, jest całkiem sporem. Przekonał się o tym dobitnie pewien kapłan z Brazylii.

W trakcie spotkania z wiernymi jego kazanie zostało bowiem przerwane przez wściekłą kobietę, która wtargnęła pod ołtarz

Ksiądz zepchnięty z podestu

Do zdarzenia doszło Brazylii, dokładnie w Sao Paulo. Jeden z duchownych wygłaszał kazanie na pewnym wydarzeniu religijnym organizowanym w wielkiej hali. Jego mowa była płomienna, a sam duchowny był ewidentnie przejętym tym, o czym mówi.

W pewnym momencie, ni stąd, ni zowąd na podest wbiegła kobieta, która wpadając w kapłana z pełnym impetem, zrzuciła go ze sceny. Ta była dosyć wysoka, przez co spadający ksiądz aż zniknął z oka kamery. Wyglądało to tak, jakby mogło mu się stać coś poważnego.

"Pytanie na Śniadanie": Podczas rozmowy Tomasz Wolny nagle dostał wiadomość. Pokazał, co wysłał mu widz

Ksiądz nie poddał się

Cała sytuacja wywołała oczywiście ogromne i zrozumiałe wzburzenie wśród zebranych. Na nagraniu widać jak inni księża łapią się za głowy w momencie ataku. Ochrona szybko zajęła się jednak kobietą, a później przejęła ją policja.

Sama zresztą specjalnie się nie opierała. Jak widać na nagraniu, tuż po wpadnięciu w duchownego złapała się za głowę, jakby nie dowierzała, co zrobiła.

Dlaczego kobieta wbiegła w księdza?

W zagranicznych mediach krążą niejasne wytłumaczenia całego zajścia. Według pierwszej wersji ksiądz miał obrazić w swoim kazaniu pulchne kobiety, a napastniczka rzekomo poczuła się urażona i w niego wbiegła.

Później jednak pojawiła się druga wersja. Media dotarły bowiem do wiadomości, według których kobieta nie jest zdrowa psychicznie i nie była poczytalna w momencie ataku.

Zobacz nagranie:

Tagi: Ksiądz