Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Krzysztof Cugowski chce pracować do końca swoich dni. Nie jest w stanie wyżyć z emerytury
Michał Fitz
Michał Fitz 02.05.2023 09:10

Krzysztof Cugowski chce pracować do końca swoich dni. Nie jest w stanie wyżyć z emerytury

Krzysztof Cugowski
fot. KAPiF

Nie będzie przesadą, jeśli stwierdzimy, że Krzysztof Cugowski jest jednym z najpopularniejszych wokalistów w historii polskiej muzyki rozrywkowej. Choć przekroczył już barierę wieku emerytalnego, wciąż pracuje i, jak się okazuje, dalej zarabia, jak na największą gwiazdę przystało.

Muzyk jakiś czas temu wyjawił w rozmowie z “Super Expressem”, że z uwagi na niską emeryturę będzie prawdopodobnie pracował do śmierci.

Krzysztof Cugowski wciąż koncertuje

Za niecały miesiąc Krzysztof Cugowski będzie świętował 73. urodziny. W tym wieku wielu jego rówieśników nie jest już w stanie uprawiać zawodu, czy nawet wykonywać podstawowych czynności, a muzyk trzyma się na tyle dobrze, że dalej koncertuje. I to niemało.

Częstotliwość występów Cugowskiego z zespołem jest porównywalna z ilością koncertów artystów będących w szczycie swojej kariery. Do końca czerwca tego roku wokalista rozegra ich niemal 30!

Martyna Gąsak spojrzała w oczy Cichopek i nie chciała milczeć o Dawidzie Kwiatkowskim. Zdradziła, jaki jest naprawdę

Ile na koncertach zarobił Krzysztof Cugowski?

“Super Express” pokusił się o obliczenie potencjalnej sumy, którą Krzysztof Cugowski może zarobić na koncertach przez pół roku. Oszacowano, że wokalista za wszystkie tegoroczne występy jest w stanie zainkasować nawet półtora miliona złotych!

Warto jednak podkreślić, że to szacunki biorące pod uwagę szalenie optymistyczny scenariusz. Założono bowiem, że Cugowski za każdy występ dostanie 50 tysięcy złotych, które organizatorzy muszą zapłacić za jego występ. Sęk jednak w tym, że całość tych pieniędzy nie trafia bezpośrednio do jego kieszeni. Musi jeszcze zapłacić swoim muzykom i odliczyć inne koszty prowadzenia takiej działalności. 

Faktyczna kwota, która pojawi się na jego koncie, jest więc prawdopodobnie niższa. Niemniej, wciąż powinna być na tyle duża, że artysta nie będzie mógł narzekać na poziom życia.

Emerytura Krzysztofa Cugowskiego

Biorąc pod uwagę wyżej szacowane zarobki emerytura Krzysztofa Cugowskiego, to malutki ułamek wpływów na jego konto. Wspomniane wyżej źródło oszacowało również potencjalną wysokość jego emerytury po waloryzacji.

Ta może na dzień dzisiejszy oscylować wokół 1700 złotych. Smutną rzeczywistością jest fakt, że wielu seniorów musi za taką kwotę wyżyć cały miesiąc, nie mogąc przy tym liczyć na dodatkowe wpływy z koncertów.

Zobacz zdjęcie:

Cugowski.jpg
Krzysztof Cugowski w trakcie koncertu
fot. KAPiF

Źródło: Super Express