Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Ksiądz oburzony restauracją z Maryją o twarzy Rihanny. Apeluje do Trzaskowskiego
Martyna Pałka
Martyna Pałka 12.02.2024 10:13

Ksiądz oburzony restauracją z Maryją o twarzy Rihanny. Apeluje do Trzaskowskiego

Ksiądz oburzony restauracją z Maryją o twarzy Rihanny
Ksiądz oburzony restauracją z Maryją o twarzy Rihanny, fot. KAPIF; Tiktok/@ksiądz_z_osiedla

Ksiądz z osiedla jest jednym z najaktywniejszych duchownych na TikToku. Kapłan ujawnia tam kulisy wiary i uczy nas niektórych niezrozumiałych zasad Kościoła. Tym razem jednak postanowił zaapelować do samego prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego. Wszystko z powodu jednej ze stołecznych restauracji. 

Ksiądz z osiedla nie mógł milczeć, gdy zobaczył to miejsce

Wszyscy użytkownicy TikToka doskonale kojarzą tę postać. To właśnie Ksiądz z osiedla z zapałem i pasją tłumaczy nam skomplikowane zasady wiary i reguły postępowania w Kościele Katolickim. Na jego profilu w social mediach można znaleźć mnóstwo filmików, na którym poznajemy kulisy pracy duchownego i może osobiście zapytać go o niezrozumiałe dla nas zagadnienia.

Tym razem jednak, zamiast humorystycznego nagrania, na profilu kapłana pojawiła się informacja o pewnej restauracji, która jego zdaniem krzywdzi wizerunek Kościoła Katolickiego. Ksiądz z osiedla osobiście udał się do lokalu, a po zobaczeniu jego wnętrza nie krył słów zawodu. 

Na wstępie usłyszałem od kelnerów "Szczęść Boże", odpowiedziałem im i zapytałem, czy mogę się rozejrzeć. Powiedzieli, że "spoko". Nic nie zamawiałem. Przeszedłem się po tym lokalu.

Kasjerzy nie tolerują takiego zachowania w sklepach Brat uwiódł moją żonę, to ja uwiodę jego ukochaną

Szokująca restauracja w centrum Warszawy oburzyła księdza

Zamieszanie, jakie powstało na profilu księdza-tiktokera, dotyczy nowej restauracji, która powstała na jednej z ulic Warszawy. Miejsce nosi nazwę “Madonna”, a swoim wyglądem ma nawiązywać do symboli religijnych, lecz pokazywać je w nieco innej odsłonie.

Już na wejściu możemy zauważyć napis “Niebo jest na pierwszym piętrze”, obok którego stoi statuetka Maryi. W kolejnych pomieszczeniach widzimy obrazy Jezusa oraz Matki Bożej. Każdy z nich jest jedna przerobiony w taki sposób, że pokazuje wulgarne gesty lub też ma twarz znanego celebryty — w przypadku Maryi padło na piosenkarkę Rihannę.

Maryja z twarzą Rihanny, Maryja w dziwnych pozach, Pan Jezus z burgerem zamiast sercem. Nie wyobrażam sobie, by ktoś zdecydował się na zrobienie podobnej knajpy z wizerunkiem Mahometa - powiedział na swoim profilu oburzony Ksiądz z osiedla.

ZOBACZ TEŻ: Nie poszłam na ślub brata. Wszystko przez to, jak potraktowała mnie moja rodzina.

Ksiądz z osiedla skontaktował się z Rafałem Trzaskowskim w sprawie restauracji "Madonna"

Ksiądz z osiedla nie potrafił stać obojętnie i niemal natychmiast po odwiedzeniu kontrowersyjnego miejsca postanowił nagrać filmik, w którym opowiedział o swoich spostrzeżeniach i wrażeniach z tej wizyty. Duchowny nie jest w stanie ukryć swojego zawodu i oburzenia.

Myślę, że każdy zrozumie, że wierzącym przeszkadza, jeżeli przedstawia się Maryję z otwartymi ustami jakby za chwilę miała komuś zrobić lo*a (...) Ja się czuję obrażany.

Kapłan zaapelował również do prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego, aby ten wycofał zgodę na funkcjonowanie restauracji. Jego zdaniem taki lokal może obrażać uczucia religijne mieszkańców stolicy.

I choć wypowiedź duchownego spotkała się z krytyką kilku komentujących, w sieci nie zabrakło głosów oburzenia wyglądem tego miejsca. Nawet ci internauci, którzy określają się, jako niewierzący uważają, że “Madonna” obraża Kościół Katolicki i jego wyznawców.

Strasznie smutne, że ludzie nie potrafią uszanować świętej wiary tylko z niej szydzą..

Kurczę, szanujmy symbole religijne wyznań, nie tylko katolickich, ale wszystkich. Dla mnie to jest masakra - czytamy na profilu Księdza z osiedla.