Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Ksiądz rozwiązał wielki dylemat wiernych. Chodzi o ich własne domy. Nie takiej odpowiedzi się spodziewaliśmy
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.01.2024 06:50

Ksiądz rozwiązał wielki dylemat wiernych. Chodzi o ich własne domy. Nie takiej odpowiedzi się spodziewaliśmy

ksiądz Sebastian Picur
TikTok

TikTok zagarnia ogromną liczbę użytkowników z Polski. Choć do niedawna można było się spodziewać, że to medium społecznościowe jest przede wszystkim używane przez ludzi młodych, nie brak na nim również starszych osób zajmujących się różnymi profesjami. Ogromną popularność zyskał tam ksiądz Sebastian Picur pochodzący z Krosna. Duchowny gromadzi olbrzymią społeczność zainteresowaną tematyką religijną. Jednym z głównych formatów filmów publikowanych przez księdza Sebastiana są odpowiedzi na pytania widzów. Jedna z ostatnich odpowiedzi była wyjątkowo szokująca!

Ksiądz Sebastian Picur został gwiazdą TikToka

Nie da się ukryć, że TikTok to obecnie jedno z najpopularniejszych mediów społecznościowych, na których przesiaduje młodzież. Krótkie filmiki bywają przeglądane długimi godzinami, a ich zakres tematyczny jest niemal nieograniczony. Jak się okazuje, swoją niszę odnajdują również całkowicie niespodziewane w takim miejscu grupy społeczne, a więc duchowni. 

Ksiądz Sebastian Picur służy w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie, a w wolnym czasie nagrywa i publikuje filmy na TikToku. Jak można się spodziewać, porusza przede wszystkim tematykę religijną i wykorzystuje przy tym popularne trendy muzyczne. Jego profil obserwuje obecnie ponad 750 tysięcy osób i można śmiało powiedzieć, że jest uwielbiany przez młodzież.

Jakie żądania ma ksiądz po kolędzie? Lista "zachcianek" wprawia w osłupienie Parafianka zapytała o pieniądze w kościele. W komentarzach rozpętała się burza. Ksiądz postawił sprawę jasno

Ksiądz odpowiada na pytania związane z codzienną wiarą

Tematyka filmów publikowanych przez księdza Sebastiana Picura obraca się wokół religii katolickiej. Ma jednak kilka stałych formatów, które przedstawia na swoim profilu. Codziennie na TikToku pojawia się filmik z czytanym przez duchownego fragmentem Pisma Świętego. Inną popularną formą komunikacji z widzami, jaką stosuje ksiądz Sebastian, jest odpowiadanie na ich pytania związane z wiarą i Kościołem.

W ostatnim czasie największą popularnością cieszą się filmy dotyczące obchodzenia świąt Bożego Narodzenia. Ksiądz Sebastian Picura opowiadał do tej pory o tym, czy rzeczywiście w Wigilię nie powinno się jeść mięsa oraz zdradzał intencje Mszy Świętych danego dnia Świąt. Jednym z ostatnich filmów szczególnie zaskoczył swoich widzów, a wszystko dotyczy Trzech Króli, którzy mieli odwiedzić Jezusa w stajence.

ZOBACZ TEŻ: Ksiądz bronił się przed wiernymi patelnią. Niesłychane sceny na mszy. Czym zawinił?

Ksiądz zdradził prawdę na temat naszych domów

Całe zamieszanie dotyczy liter zamieszczanych na drzwiach naszych domów w okolicach święta Trzech Króli. Pod kilkoma ostatnimi filmami umieszczonymi na profilu księdza Sebastiana rozwinęła się dyskusja, czy aby na pewno robimy to poprawnie. Wszystko rozbijało się o inicjał K odwołujący się do imienia jednego z Mędrców- Kacpra.

Jeden z odbiorców filmów księdza Sebastiana napisał komentarz twierdzący, że jego kolega uważa formę “C + M + B” za poprawną. Odpowiedź duchownego mogła wprawić w osłupienie! Odpowiedział on bowiem widzowi, że obie formy są poprawne. Prawdopodobnie ten fakt dotyczy tłumaczenia imienia Kacper z innych języków. W angielskim na przykład to imię zapisuje się jako “Caspar”.

Tagi: Ksiądz