Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Lech Wałęsa skarży się na swoją sytuację finansową. Były prezydent twierdzi, że jeśli wkrótce nie otrzyma dochodu finansowego, to może zostać bez grosza
Karol Osiński
Karol Osiński 01.02.2021 21:28

Lech Wałęsa skarży się na swoją sytuację finansową. Były prezydent twierdzi, że jeśli wkrótce nie otrzyma dochodu finansowego, to może zostać bez grosza

Lech Wałęsa
fot. Piotr Molecki/East News

Były prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Lech Wałęsa po raz kolejny skarży się na swoją fatalną sytuację finansową. Jeszcze przed pandemią koronawirusa mógł dorabiać sobie, wygłaszając wykłady poza granicami Polski. Tym razem sprawa jest już znacznie gorsza – Nie wiem, jak dalej przeżyję – mówił dla Super Expressu.

Lech Wałęsa już jakiś czas temu twierdził, że jego sytuacja finansowa, jest – najdelikatniej mówiąc – nieciekawa. Teraz były prezydent na poważnie martwi się o swoją przyszłość.

Lech Wałęsa o swojej sytuacji finansowej

Były prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Lech Wałęsa nie ukrywa, że pandemia koronawirusa znacznie osłabiła jego sytuację finansową, jednak tym razem sprawy mają układać się wyjątkowo fatalnie. Współzałożyciel Solidarności nie może narzekać na wysokość swojej emerytury, ale wygląda na to, że nie jest ona wystarczająca.

Niemniej niejedna osoba w kraju może tylko pozazdrościć Wałęsie tak wysokich pieniędzy. Co miesiąc na jego konto wpływa 6000 złotych, a mimo tego potrzeby rodziny byłego prezydenta są zdecydowanie wyższe. Jeszcze przed pandemią koronawirusa miał okazję dorabiać sobie, wykładając na całym świecie. Niestety, dzisiaj jest już inaczej.

Były prezydent przez wiele miesięcy nie zarobił ani grosza. Jak stwierdził w rozmowie z Super Expressem, nie jest jedyną osobą, która wydaje jego majątek. Co więcej, obawia się o swoje najbliższe lata.

Nie wiem co robić, bo nie mogę latać na wykłady, a muszę jakieś pieniądze zarabiać, bo żona wydaje więcej niż mamy. I nie wiem, jak dalej przeżyję – żalił się na łamach Super Expressu Lech Wałęsa.

Zawód Lecha Wałęsy

Nie należy zapominać, że Lech Wałęsa poza karierą polityka zajmował się elektryką, która sprawia mu przyjemność i frajdę do dziś. Jest zapalonym fachurą w tej dziedzinie, w czym, jak przyznaje, czuje się najlepiej.

Najlepiej się czuję jako elektryk! Jeszcze pamiętam prawo Ohma, prawo Kirchhoffa i jeszcze parę rzeczy. Tylko cholera, zmienił się prąd i nie wiem, czy te maszyny by mnie nie zabiły teraz – mówił Lech Wałęsa dla Super Expressu.

Zadziwiający może być fakt, że zdaniem portalu pomponik.pl polityk miał zamieścić na łamach tabloidu swoje CV. Jakiś czas temu po internecie zaczęły krążyć plotki, że małżonka byłego prezydenta złożyła pozew o rozwód, jednak sama rozwiała te spekulacje. Były prezydent w dalszym ciągu obawia się o swoje finanse.

Jeszcze z pół roku takiej sytuacji jak teraz, to pójdę z torbami i pod kościołem będę zbierał pieniądze, a z ostatniej pracy odszedłem, bo warunki były poniżej mojej wielkości potrzeb. Jeśli znajdziemy mi pracę, to znajdziemy też, co będę mógł tam robić – dodawał Lech Wałęsa.

Mamy nadzieję, że wszystko się ułoży.

Zobacz zdjęcia:

Lech Wałęsa

Lech Wałęsa skarży się na swoją sytuację finansową.

Lech Wałęsa

Były prezydent twierdzi, że jeśli wkrótce nie otrzyma dochodu finansowego, to może zostać bez grosza.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

Źródło: pomponik.pl