Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Magda Gessler wierzyła, że zostanie szefem kuchni. Konstanty przegrał nierówną walkę z nowotworem
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 27.09.2023 20:12

Magda Gessler wierzyła, że zostanie szefem kuchni. Konstanty przegrał nierówną walkę z nowotworem

Magda Gessler, Konstanty
Nie żyje 13-letni Konstanty. Fot. KAPiF, siepomaga.pl

Media właśnie obiegła tragiczna wieść o śmierci 13-letniego Konstantego. Chłopiec przez niemal rok walczył z wyjątkowo okrutną odmianą nowotworu, a do walki o zdrowie zagrzewała go sama Magda Gessler. Najsłynniejsza polska restauratorka wierzyła, że spełni marzenie o zastaniu szefem kuchni.

Sprawa 13-letniego Konstantego poruszyła Magdę Gessler

Historia 13-letniego Konstantego spod Poznania sprawia, że łzy same cisną się do oczu. Chłopczyk na początku listopada zeszłego roku trafił do szpitala z podejrzeniem zapalenia wyrostka. W toku kolejnych badań okazało się, że musi zmierzyć się on ze znacznie poważniejszą chorobą — guzem mózgu. 

Konstantego przetransportowano helikopterem medycznym do szpitala a Warszawie, gdzie na całą rodzinę spadły tragiczne wieści. Okazało się, że guz ma 4 cm, w dodatku znajduje się w bardzo niekorzystnym położeniu i jest nieoperacyjny. Dla 13-letniego Konstantego, który marzył o zostaniu szefem kuchni, zawalił się cały świat. Gdy cała historia dotarła do Magdy Gessler, najsłynniejsza polska restauratorka natychmiast zaangażowała się w pomoc chłopcu. 

Co się dzieje z Magdą Gessler? W środku nocy dodała wpis ze zdjęciem, fani jej nie poznali

Magda Gessler wspierała chorego chłopca

13-letni Konstanty rozpoczął radioterapię, gdyż tylko takie leczenie byli w stanie zaoferować mu lekarze. W międzyczasie jego rodzina założyła w internecie zbiórkę, by umożliwić chłopcu inną ścieżkę leczenia. Jego tragiczna historia ścisnęła za serce tysiące Polaków, którzy zdecydowali się pomóc i wpłacić fundusze na zbiórkę. Z czasem cała sprawa dotarła nawet do Magdy Gessler, która zaangażowała się we wspieranie Konstantego. 

Kostek, wiem, że masz teraz trudny czas, to niedługo minie, a ty zostaniesz szefem kuchni, ja trzymam za to kciuki, a moje życzenia zawsze się spełniają. Jestem z tobą. Daję ci całą moją siłę – mówiła restauratorka w wideo nagranym specjalnie dla chłopca.

Niestety w sprawie 13-letniego Konstantego waśnie wyszły na jaw tragiczne informacje. 

13-letni Konstanty przed śmiercią złożył bliskim obietnicę

13-letni Konstanty zmarł po niecałym roku walki z nowotworem mózgu. Rodzina chłopca właśnie poinformowała o śmierci 13-latka. Jego odejście ogłoszono też w poruszających słowach na stronie zbiórki, która została założona, by zebrać fundusze na jego dalsze leczenie:

24 września 2023 roku – tego dnia pękły setki serc. Tego dnia zatrzymało się serduszko Konstantego. Na zawsze... Po niemal rocznej walce z najgroźniejszym przeciwnikiem Kostek złożył zbroję. Pozostaje nam wierzyć, że jest w lepszym miejscu – tam, gdzie nie ma bólu i cierpienia – czytamy na stronie “siepomaga.pl”.

Jak podaje “Super Express”, przed śmiercią chłopczyk miał złożyć obietnicę, że będzie opiekował się swoją mamą i siostrą. Jego pogrzeb odbędzie się 30 września o godz. 12 w Parafii Świętej Urszuli Ledóchowskiej w Dąbrówce.

 

źródło: se.pl