Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Masz nieślubne dziecko? Sprawdź czy możesz pójść do komunii
Anna Borkowska
Anna Borkowska 13.02.2024 09:36

Masz nieślubne dziecko? Sprawdź czy możesz pójść do komunii

Masz nieślubne dziecko? Sprawdź czy możesz pójść do komunii
Masz nieślubne dziecko? Sprawdź czy możesz pójść do komunii, Fot. Screen TikTok/Piotr Jarosiewicz, Pexels

W ostatnich latach, wraz z powszechnym rozwojem dostępu do internetu, coraz więcej duchownych zaczęło korzystać z mediów społecznościowych, takich jak Instagram czy Facebook, aby przekazywać różne rady religijne i dzielić się wiedzą z wiernymi. Ten trend obejmuje także popularną platformę TikTok, na której szczególną aktywnością wyróżnia się ksiądz Piotr Jarosiewicz.

Ksiądz Piotr Jarosiewicz zachwycił internautów

Jednym z wybitnych przykładów jest ksiądz Piotr Jarosiewicz, który zdobył sporą popularność na TikToku dzięki swoim krótkim, ale treściwym przesłaniom dotyczącym wiary i wartości chrześcijańskich. Jego obecność w mediach społecznościowych pozwala mu dotrzeć do młodszych pokoleń i przekazywać im duchowe przesłanie w formie, która jest dla nich bardziej przystępna i zrozumiała.

Korzystanie z internetu przez duchownych staje się coraz bardziej powszechne, ponieważ rozumieją oni potencjał tych platform jako narzędzia ewangelizacji i budowania społeczności wiary. Dzięki temu mogą dotrzeć do szerszego grona osób, zarówno tych aktywnych religijnie, jak i tych, którzy mogą być zainteresowani refleksją duchową, ale niekoniecznie regularnie uczęszczają do kościoła.

8-latka wyznała grzech podczas pierwszej spowiedzi. Ksiądz wpadł w szał i zaczął na nią krzyczeć 22-latek wyjawił, co dzieje się na pielgrzymkach do Częstochowy! Ksiądz NAWET nie reaguje. Szokujące szczegóły

Odpowiedział na nurtujące pytanie

Jedna z internautek postanowiła zwrócić się do księdza z pewnym nurtującym ją od jakiegoś czasu pytaniem. 

"Czy mogę przystąpić do komunii mając nieślubne dziecko? Nie żyję z ojcem dziecka i nie mam żadnego partnera - napisała w sieci. 

Ksiądz Piotr Jarosiewicz udzielił jej krótkiej i rzeczowej odpowiedzi: 

"Tak, w takiej sytuacji jak najbardziej pani może skorzystać ze spowiedzi i z komunii świętej".

@ks.piotrjarosiewicz Odpowiadanie użytkownikowi @User839503630 ♬ kiss the rain - yiruma

Dlaczego spowiedź i Komunia Święta są takie ważne dla katolików?

Pod postem księdza pojawiła się prawdziwa lawina komentarzy od internautów, którzy podziękowali księdzu za rzeczową i konkretną odpowiedź. 

"I to mi się podoba. Konkretne pytanie i krótka, rzeczowa odpowiedź" - napisał jeden z użytkowników TikToka. 

Spowiedź i Komunia Święta są fundamentalnymi sakramentami w katolickiej tradycji i mają ogromne znaczenie dla życia duchowego wiernych.

Spowiedź jest momentem nawrócenia i pojednania z Bogiem. Poprzez spowiedź wierni mają możliwość wyznania swoich grzechów, poczucia żalu za nie oraz otrzymania przebaczenia i pokuty. Jest to okazja do oczyszczenia duszy, odnowienia relacji z Bogiem oraz zacieśnienia więzi z Kościołem.

Spowiedź umożliwia także duchowe wsparcie i przewodnictwo, gdyż kapłan może udzielić konkretnych porad i wskazówek, jak unikać grzechu i prowadzić życie zgodne z nauką chrześcijańską.

Komunia Święta natomiast jest uroczystym przyjęciem ciała i krwi Chrystusa w postaci chleba i wina. Jest to najważniejszy sakrament eucharystyczny, który umożliwia głębsze zjednoczenie z Chrystusem oraz wspólnotą Kościoła. Przyjmując Komunię Świętą, wierni wyrażają swoją wiarę w obecność rzeczywistą Chrystusa w Eucharystii oraz pragnienie łączności z nim i z całą wspólnotą wierzących.

Oba te sakramenty są niezwykle ważne dla życia duchowego chrześcijanina, umożliwiając mu nawrócenie, oczyszczenie duszy, pogłębienie relacji z Bogiem oraz wzmocnienie więzi z Kościołem i wspólnotą wiernych.

Tagi: Ksiądz