Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Mąż był dla Krystyny Loski całym światem. Dziś spikerka razem z córką spełnia jego ostatnie życzenie
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 24.12.2019 15:15

Mąż był dla Krystyny Loski całym światem. Dziś spikerka razem z córką spełnia jego ostatnie życzenie

krystyna loska: mąż
Fot.screen tvn

Mąż Krystyny był najważniejszą osobą w jej życiu — oczywiście nie licząc Grażyny Torbickiej! Od śmierci mężczyzny minęły trzy lata. Dziś razem z córką spełniła jego ostatnie życzenie. O co chodziło? Obu kobietom bardzo zależało, żeby zrealizować marzenie ukochanego partnera i ojca. Teraz nareszcie dopięły swego!

Jedna z najbardziej znanych polskich prezenterek telewizyjnych, do dziś pozostaje niedoścignionym wzorem dla tysięcy dziennikarek w każdym wieku. Legendarna spikerka, żona i matka — jej córka to Grażyna Torbicka, która zdecydowała się pójść w ślady sławnej rodzicielki. Niestety, codzienność Loski nie przypomina bajki, szczególnie od czasu śmierci ukochanego męża. Henryk Loska zdawał sobie sprawę, że już wkrótce przyjdzie na niego czas. Mężczyzna poprosił dwie najważniejsze kobiety w życiu, aby spełniły jego jedno życzenie. Ogromnie mu na tym zależało. O co chodziło? Dopiero niedawno obie dziennikarki zdecydowały się na wyznanie.

Mąż Krystyny Loski miał do niej jedną prośbę

Mąż Krystyny Loski poprosił, żeby razem z córką Grażyną Torbicką często jeździły do Tych. To rodzinne miasto małżonków, w którym nadal zamieszkuje spora część rodziny obojga. Mężczyźnie zależało, aby bliscy utrzymywali dobre relacje nawet po jego śmierci.

— To było życzenie taty, żebyśmy tu częściej przyjeżdżały — wyznała Grażyna Torbicka w rozmowie z magazynem Na Żywo.

Krystyna Loska: mąż i spikerka spędzili na Śląsku pierwsze lata swojego małżeństwa. Ich jedyna córka Grażyna Torbicka przyszła na świat właśnie w pobliskim Pszczynie. Stopniowo kariera dziennikarki zaczęła nabierać rozpędu. Zbiegło się to w czasie z problemami zdrowotnymi Henryka Loski, przez które był zmuszony zrezygnować z dotychczasowej pracy w kopalni. Ostatecznie rodzina podjęła decyzję, aby spróbować szczęścia w Warszawie.

Kim był Henryk Loska?

Henryk Loska był znanym działaczem sportowym oraz inżynierem górnictwa. Mąż Krystyny Loski przyszedł na świat 23 marca 1932 w Tychach. Przez wiele lat współpracował z Kazimierzem Górskim, legendarnym polskim trenerem i piłkarzem.

Krystyna Loska: mąż gwiazdy TVP przez wiele lat pracował w jednej ze śląskich kopalni. Niestety, ostatecznie mężczyzna musiał zrezygnować z zajęcia z powodu pogarszającego się stanu zdrowia. Pod koniec życia pełnił funkcję przewodniczącego Klubu Seniora PZPN. Zmarł 23 maja 2016 roku w Warszawie, a w chwili śmierci miał osiemdziesiąt sześć lat.

Krystyna Loska i Grażyna Torbicka nigdy nie zapomniały o ukochanym tacie i mężu. Obie kobiety chętnie wypełniają jego ostatnią wolę i utrzymują dobre relacje z rodziną z Tych.

ZOBACZ ZDJĘCIA:

krystyna loska: mąż

Krystyna Loska: mąż dziennikarki zmarł trzy lata temu.

krystyna loska: mąż

Grażyna Torbicka i Krystyna Loska są ze sobą mocno związane.

krystyna loska: mąż

Krystyna Loska: mąż prosił, żeby żona z córką regularnie widywały się z rodziną z Tych.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Dała kelnerce 20 złotych napiwku. Chwilę później usłyszała, co mówi. Zażądała zwrotu pieniędzy
  4. Martyna Wojciechowska pokazała partnera. Gwiazda TVN z ukochanym na świątecznym zdjęciu
  5. Czy twój kot jest szczęśliwy? 10 oznak, że TAK!
  6. Jest coraz gorzej? Żona Królikowskiego w rozpaczy, nowe smutne informacje ze szpitala

źródła: Na Żywo, onet.pl, pl.wikipedia.org, planetapolska.net