Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Jej mąż i 4 dzieci nie żyją, córka ma porażenie mózgowe. Katarzyna Dowbor zaniemówiła widząc jak żyją kobiety
Karina Sulich
Karina Sulich 29.03.2020 21:57

Jej mąż i 4 dzieci nie żyją, córka ma porażenie mózgowe. Katarzyna Dowbor zaniemówiła widząc jak żyją kobiety

mąż
Fot. polsat.pl

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Mąż i czwórka dzieci nie żyją. Kobieta została sama, w rozpadającym się domu, z córką chorą na porażenie mózgowe. Katarzyna Dowbor była przerażona, kiedy zobaczyła, w jakich warunkach żyje rodzina.
Nasz Nowy Dom to program, który odmienił życie setek Polaków. Tym razem, Katarzyna Dowbor wraz z ekipą, postanowiła pomóc rodzinie, którą spotkała prawdziwa tragedia. Kobiety zostały całkowicie same, po tym jak los sprawił, że odszedł ukochany ojciec i mąż. Smutek, podziw, radość i wzruszenie. Tym razem niezwykle ciężko jest zapanować nad emocjami.
Tragedia rodziny: mąż i dzieci nie żyją
Pani Danuta i jej chora na porażenie mózgowe córka Weronika, są zdanie tylko na siebie. Los odebrał rodzinie czwórkę dzieci, a także kochającego męża i ojca. Jak od tego czasu radzą sobie kobiety? Warunki, w których przyszło im żyć, wręcz nie mieszczą się w głowie. Na szczęście dzięki ciężkiej pracy ekipy programu Nasz Nowy Dom, otrzymały nowy start.
W położonej nieopodal Łomży wsi Kuzie, pani Danuta wraz ze swoją chorą córką, próbują wieść normalne życie. Jednak, czy jest to możliwe w takich warunkach? Przejmujące, wręcz tragiczne losy rodziny wydają się być nierealne. Pani Danuta wraz z mężem pochowała czwórkę dzieci.
Pierwszy syn zmarł na serduszko, drugi zatruł się grzybem, córki Kasia i Ania urodziły się z wadą serduszka. Dzięki mężowi to wszystko przetrwałam, bo miałam wsparcie w nim. Zawsze byliśmy razem – mówi w programie Nasz Nowy Dom pani Danuta – W łazience się przewrócił. Na pogotowie zadzwoniłam. Ratowali go, ale w pewnym momencie powiedziała, że nic z tego, że się nie da uratować. Weronika to wszystko widziała… To była bardzo wielka trauma dla niej – wspominała przed kamerami kobieta, której mąż zmarł ponad rok temu.
Historia tej rodziny wydaje się być co najmniej niesprawiedliwa. Kiedy Katarzyna Dowbor zobaczyła, jak mieszkają kobiety, była przerażona. W ich domu odkryła straszne rzeczy.
mąż
  1. Pielęgniarka walcząca z koronawirusem straciła dom. Była na dyżurze, kiedy wybuchł pożar
  2. Bary i kawiarnie działają, dzieci chodzą do szkoły. Podejście europejskiego kraju do pandemii może dziwić
  3. Chleb z garnka jest mięciutki w środku i ma chrupiącą skórkę. Udaje się zawsze, a nie wymaga wiele pracy, mamy przepis
  4. Toksyczny związek. 6 oznak, że powinnaś go zostawić, bardzo trudno je dostrzec
  5. Każdy z nas codziennie naraża swój wzrok. Przez jeden błąd niszczymy swoje oczy
  6. Skrajna nieodpowiedzialność, urządzili chrzciny na 20 osób. Zostali surowo ukarani wysokim mandatem
mąż

źródło: polsat.pl

Dom, który powinien być naszą bezpieczną przystanią i schronem, w tym przypadku jest prawdziwym zagrożeniem. Jak wyglądała sytuacja? Matka i córka spały w jednym pokoju, który był jednocześnie kuchnią i kotłownią. Kobieta całą noc pilnowała pieca, z którego ulatniał się czad, jednak było to ich jedyne źródło ogrzewania. Natomiast pokryty rakotwórczym eternitem dach przeciekał, powodując, że podczas deszczu, po wewnętrznych ścianach domu lały się stróżki wody. Ten widok wywołał w Katarzynie Dowbor prawdziwe przerażenie. Dodatkowym i jednym z największych problemów okazała się również łazienka, która zupełnie nie jest przystosowana do ograniczeń ruchowych chorego dziecka, przez co pani Danuta myje swoją córkę w misce.

ZOBACZ TEŻ:

Łazienka nie była przystosowana do potrzeb chorej na porażenie mózgowe córki.

Ekipa programu Nasz Nowy Dom, w pięć dni odmieniła życie rodziny. Dzięki remontowi chora na porażenie mózgowe Weronika będzie mogła być o wiele bardziej samodzielna.
mąż

Ekipa programu Nasz Nowy Dom odmieniła życie rodziny, którą spotkała ogromna tragedia. Pani Danuta pochowała czworo dzieci, a ponad rok temu zmarł jej mąż.

mąż

Dom, w którym mieszkały kobiety był w strasznym stanie

Teraz ich dom może zapewnić niepełnosprawnej Weronice samodzielność.

  1. Pilny alarm sanepidu do starszych ludzi. Przez popularny nawyk sprowadzają zagrożenie na siebie i innych
  2. Ważny apel pielęgniarki ws. koronawirusa. Nikt o tym nie mówi, szczególne niebezpieczeństwo dla kobiet
  3. Był wysportowany, zdrowy, nigdy nie palił. Nie żyje bardzo młody mężczyzna, kilka dni wcześniej został ojcem
Nasz Nowy Dom odmienił ich życie
Kobieta, która pochowała czwórkę dzieci i na której oczach zmarł ukochany mąż, przyznaje, że żyje tylko dzięki Weronice. Chora na porażenie mózgowe córka daje swojej mamie prawdziwą siłę do życia. Niestety, warunki, w których przyszło im mieszkać, są niewyobrażalne.