Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Nelli Rokita długo walczyła z poważną chorobą. Jak dziś czuje się była polityk?
Robert Głowacki
Robert Głowacki 08.08.2019 12:08

Nelli Rokita długo walczyła z poważną chorobą. Jak dziś czuje się była polityk?

Nelly Rokita nowotwór
Fot. screen youtube.com @Rzeczpospolita TV

Nelli Rokita: nowotwór długo dawał o sobie znać i chciał zniszczyć życie byłej polityk. Po wielu latach żona Jana Rokity zdecydowała się szczerze opowiedzieć o walce ze straszną chorobą, która pozostawiła w niej ślad do końca życia. Jak dziś czuje się była polityk?

Ponad 10 lat temu była kolorowym ptakiem polskiej polityki, a także popkultury. Wiele osób pamięta ją jako posłankę Prawa i Sprawiedliwości lubującą się w kapeluszach i rękawiczkach, zaś młodsze pokolenie kojarzy ją z wielu parodii w programie Szymon Majewski Show. Nelli Rokita: nowotwór chciał zniszczyć jej życie. Była polityk w szczerej rozmowie wspomina fatalną diagnozę. Jak dziś się czuje żona Jana Rokity?

Nelli Rokita: nowotwór

Nelli Rokita jeszcze 10 lat temu była najbarwniejszą z posłanek w polskim sejmie. Znana była ze swoich odważnych wypowiedzi, kolorowych kreacji, a także zabawnego akcentu. Okazuje się, że jej życie już nie było tak do końca zabawne. Nelli Rokita: nowotwór zaatakował byłą polityk wiele lat temu. Dopiero po czasie zdecydowała się opowiedzieć o feralnym dniu, gdy postawiono jej szokującą diagnozę. Na co chorowała Nelli Rokita? Nelli Rokita w 1996 roku miała raka dróg rodnych.

Kiedy się dowiedziałam, że mam raka, to był dla mnie prawdziwy szok! Wcześniej bardzo rzadko robiłam sobie badania, ale w końcu zdecydowałam się pójść do lekarza wiedziona dziwnym przeczuciem. Kiedy postawił diagnozę, poczułam, jakby zapadł na mnie wyrok śmierci – wyznała kiedyś na łamach Super Expressu.

Nelli Rokita o nowotworze

Nelli Rokita nie powiedziała o swojej chorobie rodzinie, była ubezpieczona w Hamburgu, toteż łatwiej jej było utrzymać wszystko w tajemnicy. Rodzina dowiedziała się o raku, gdy ta była już po pierwszym zabiegu, który na szczęście się udał, jednak nie był końcem kłopotów zdrowotnych Nelli. Kilka lat później okazało się, że rak powrócił. Kolejna operacja się udała, jednak była polityk ma ciągle rękę na pulsie, bo choroba w każdej chwili może zaatakować ponownie.

W 1999 roku okazało się, że są przerzuty. Na szczęście druga operacja przyniosła pożądany skutek. Wygrałam z rakiem, ale nie uważam tego za zamknięty rozdział w moim życiu. Ta choroba ma to do siebie, że w każdej chwili może znów zaatakować. Dlatego cieszę się każdym dniem. Życie ma niesamowity smak, gdy czuje się każdą jego minutę- podsumowuje w Super Expressie.

Czym obecnie zajmuje się Nelli Rokita? Nelli Rokita obecnie nie zajmuje się już polityką, udziela się społecznie i mieszka z mężem w Krakowie. Brakuje wam Nelli w polskim parlamencie?

Zobacz zdjęcia Nelli Rokity:

Nelly Rokita nowotwór

Nelli Rokita: nowotwór chciał zniszczyć jej życie.

Nelly Rokita nowotwór

W 1996 roku dowiedziała się, że ma raka dróg rodnych.

Nelly Rokita nowotwór

W 2011 roku usunęła się w cień polityki.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Nie żyje Henri Belolo. Twórca kultowego zespołu Village People zmarł w wieku 82 lat
  2. Joanna Moro jest w ciąży! Aktorka potwierdziła radosną nowinę: ”Czuję się doskonale”
  3. Kolejne oskarżenia w stronę prowadzącego „Tęczowego Music Boxa”: „Dobrał się do mnie, gdy miałam 10 lat”
  4. 39-letnia Marta Kaczyńska publicznie karmi syna piersią na plaży. Ile lat ma dziecko?
  5. Nie poszła na ślub siostry. Powód powala

źródło: fakt24.pl