Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > NIE tak miało to wyglądać! Niespodziewane, jak potoczyło się życie Zenka Martyniuka, wieści z Podlasia
Michał Fitz
Michał Fitz 30.08.2023 15:25

NIE tak miało to wyglądać! Niespodziewane, jak potoczyło się życie Zenka Martyniuka, wieści z Podlasia

Zenek Martyniuk
fot. KAPiF; Zenek Martyniuk mógł nie być muzykiem

Zenek Martyniuk dziś jest królem disco polo i jednym z najlepiej zarabiających artystów w kraju. Setki, jak nie tysiące osób chciałoby żyć jego życiem. Jak się jednak okazuje, to pierwotnie miało wyglądać trochę inaczej. Muzyk miał na siebie także inny plan.

Zenek Martyniuk od zawsze chciał być muzykiem

Muzyka od zawsze była pasją Zenka Martyniuka. Ten już jako młodzieniec lubił grać i śpiewać. Wkrótce postanowił nieco swoją pasję spieniężyć, zakładając zespół, który pierwotnie przygrywał na podlaskich weselach. Wtedy jeszcze nie mógł podejrzewać, że jego kariera tak się rozwinie.

Od zawsze był jednak rozważnym człowiekiem, dlatego już wtedy brał pod uwagę różne scenariusze. Branża muzyczna jest mocno niepewna, dlatego zależało mu na zdobyciu wyższego wykształcenia. Postanowił więc zapisać się na studia.

"Było już tylko gorzej. Szok, płacz". Iza i Adam Małyszowie w rozpaczy. Koszmarne kadry wypłynęły do sieci

Gdzie Zenek Martyniuk studiował?

Zenek Martyniuk pochodzi z maleńkiej miejscowości Gredele, która znajduje się na głębokim Podlasiu. Szybciej z tego miejsca można dojechać na Białoruś niż nawet do Białegostoku, o Warszawie już nie wspominając. Wyjazd na studia do metropolii wiązałby się więc z ogromnymi wyrzeczeniami.

Artysta postanowił więc znaleźć idealny półśrodek. Odpuścił sobie najlepsze uczelnie w kraju, ale by nie rezygnować z edukacji, zapisał się do szkoły w Bielsku Podlaskim. Jaki kierunek wybrał?

Projekt bez nazwy (21).jpg
Zenek Martyniuk w trakcie koncertu
fot. KAPiF

Zenek Martyniuk mógłby być księgowym

Padło na Studium Ekonomiczne. Dzięki nabytej wówczas wiedzy Martyniuk mógłby więc z powodzeniem prowadzić biuro księgowe. Ze sporą dozą pewności możemy jednak stwierdzić, że zarobił już tyle, że nigdy przed taką koniecznością nie stanie.

Poza tym ten etap edukacji przydaje mu się także w obecnym zawodzie. W końcu dzisiejsi artyści muszą być też przedsiębiorcami, a wiedza o pieniądzach, którą Martyniuk nabył po liceum, z pewnością pomaga mu te dwie role łączyć.

Projekt bez nazwy (22).jpg
Zenek Martyniuk w trakcie koncertu
fot. KAPiF