Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Nie żyje Rafał Poniatowski. Rodzina przekazała informacje ws. pogrzebu dziennikarza
Karol Zaborowski
Karol Zaborowski 21.05.2021 17:38

Nie żyje Rafał Poniatowski. Rodzina przekazała informacje ws. pogrzebu dziennikarza

Marin J. Chomsky
unsplash.com/ David Tomaseti

Nie żyje Rafał Poniatowski. Dziennikarz był związany ze stacją TVN od początku jej istnienia. Rodzina przekazała komunikat dotyczący pogrzebu.

Rafał Poniatowski był jednym z najbardziej rozpoznawalnych reporterów TVN. Widzowie stacji praktycznie każdego dnia mogli obserwować go na ekranach swoich telewizorów. Niestety mężczyzna odszedł 15 maja.

Zmarł Rafał Poniatowski. Dziennikarz, który w Państwa domach gościł niemal codziennie, reporter, bez którego ostatnich 20 lat w polskiej telewizji nie sposób sobie wyobrazić, opisywał naszą rzeczywistość w materiałach „Faktów” TVN i TVN24 – napisano w oświadczeniu.

Rodzina Rafała Poniatowskiego przekazała specjalny komunikat

Na oficjalnym profilu twitterowym zmarłego dziennikarza ukazał się nekrolog, w którym zawarte zostały szczegóły dotyczące samej uroczystości pogrzebowej. Wiemy, że zacznie się ona od nabożeństwa zaplanowanego na 27 maja na godz. 12.00 w kościele Ewangelicko-Reformowanym w al. Solidarności 74 w Warszawie.

Pozostała część artykułu pod materiałem wideo:

Następnie kondukt żałobny przejedzie na Cmentarz Bródnowski, gdzie trumna ze zmarłym dziennikarzem zostanie złożona do grobu.

Co więcej, nekrolog zawiera też specjalny komunikat zamieszczony przez pogrążoną w żałobie rodzinę. Proszą, aby na pogrzeb nie przynosić kwiatów, a w zamian za to przekazać pieniądze na konto fundacji TVN „Nie jesteś sam”.

Bez wątpienia jest to wspaniały gest, który może przemienić ten jakże przykry dla wielu osób moment w pomoc dla tych, którzy jej najbardziej potrzebują.

Śmierć dziennikarza skomentowała między innymi Anna Smerek, która nie kryła swojego żalu:

Dla nas to nie jest dobry dzień, dla nas to jest trudny dzień. Dziś rano zmarł nasz redakcyjny kolega Rafał Poniatowski. Od samego początku współpracował z TVN24. Od lat, z sukcesami, walczył z rakiem. Dziś jednak wyrwał go nam – powiedziała.

Całej rodzinie, a także przyjaciołom zmarłego składamy najszczersze wyrazy współczucia.

pic.twitter.com/cU6wmNE0Zc

— Rafał Poniatowski (@rponiatowski) May 20, 2021

Artykuły polecane przez Redakcję Lelum:

  1. Lekarze alarmują. Ogromna fala zachorowań na nowotwory
  2. ,,Rolnicy. Podlasie”: Dumny Andrzej przekazał wspaniałą wiadomość. Długo czekał, w końcu mógł się pochwalić
  3. Wyszło na jaw, co dzieje się z Beatą Tyszkiewicz. Córka nie może nic zrobić

Źródło: wp.pl