Silver.Lelum.pl > Pogrzeb

Pogrzeb

Jak zabezpiecza się ciało przed pochówkiem?, fot. Canva/Africa images, fstop123, Getty Images Signature
02.02.2024 15:37 Jak zabezpiecza się ciało przed pochówkiem? Ten proszek to jeden z najważniejszy elementów. Przerażające

Praca w zakładzie pogrzebowym wielu osobom może wydawać się mrocznym zajęciem. W rzeczywistości fach ten skrywa wiele tajemnic. Dzięki mediom społecznościowym i działającym w nich osobom coraz częściej wiedza, która wcześniej uchodziła za tajemnicę, wychodzi na światło dzienne. 

Tomasz Stockinger, Barbara Barska
26.01.2024 15:20 Naprawdę pochowano ją w takich okolicznościach. Zadziwiające sceny na pogrzebie mamy Tomasza Stockingera

Tomasz Stockinger już od dłuższego czasu był przygotowany na nadejście najgorszego. Po tym, jak przez dłuższy czas jego mama ciężko chorowała, 23 stycznia 2024 roku media obiegła wieść o jej śmierci. Dwa dni później odbył się pogrzeb kobiety. Okazuje się, że seniorkę pochowano w niecodziennych okolicznościach. Jak przebiegła uroczystość?

Tragiczne sceny na pogrzebie.
17.01.2024 15:28 Tragiczne sceny na pogrzebie. Rodzina zobaczyła, co jest w trumnie i była w szoku. Zaczął się koszmar

Niewiarygodne, do czego doszło podczas uroczystości pogrzebowych na Lubelszczyźnie. Podczas ostatniego pożegnania rodzina zmarłego postanowiła raz jeszcze zajrzeć do trumny i spojrzeć na ciało swojego krewnego. To, co tam zastali, naprawdę odebrało im mowę. 

Izabella Cywińska
09.01.2024 16:28 Ksiądz zdradził, co Izabella Cywińska robiła tuż przed śmiercią. Ludzie z trudem powstrzymywali łzy. Poruszające słowa na pogrzebie

W Kościele Środowisk Twórczych w Warszawie odbył się dzisiaj, 9 stycznia pogrzeb cenionej reżyserki Izabelli Cywińskiej. Rodzina i przedstawiciele środowisk kulturalnych żegnali zmarłą niedawno reżyserkę ze łzami w oczach. Ksiądz podczas mszy żałobnej wygłosił wzruszające kazanie o pełni życia i wielkim cierpieniu.

Janusz Gortat, pogrzeb
08.01.2024 17:31 Żałobnicy mogli być w szoku. Naprawdę puścili tę piosenkę na pogrzebie Janusza Gortata. Wtedy wszyscy zamilkli

Niespełna trzy tygodnie temu zmarł znany polski sportowiec Janusz Gortat. Uznany bokser, brązowy medalista mistrzostw olimpijskich oraz wielokrotny Mistrz Polski w swojej dziecinie odszedł w wieku 75 lat. Dziś odbyło się jego ostatnie pożegnanie. Jego urna spoczęła na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, a pogrzebowi towarzyszyła rodzina, przyjaciele i znajomi z branży sportowej. Nie zabrakło również oprawy wojskowej. Złożenie urny odbyło się przy wymownym utworze.

Ewa Wanat, pogrzeb
08.01.2024 15:35 Rodzina tygodniami nie mogła jej pochować. Na przeszkodzie stali niemieccy urzędnicy. Wreszcie wiadomo, co z pogrzebem

Niespełna miesiąc temu zmarła znana polska dziennikarka Ewa Wanat. Media natychmiast obiegła fala smutku i żalu związanego z jej odejściem. Najbliżsi przyjaciele publicystki składali pełne emocji kondolencje, wszyscy wyczekiwali również na datę pogrzebu. Jak się okazało, organizacja ostatniego pożegnania Ewy Wanat nie była taka prosta. Z powodu formalności wszystkie działania musiały zostać przełożone. Dziś wiemy jednak kiedy nastąpi pochówek dziennikarki.

pogrzeb Krzysztofa Respondka, ksiądz
31.12.2023 20:06 Ludzie ledwo powstrzymywali łzy. Przejmujące słowa księdza na pogrzebie Krzysztofa Respondka. “Daj nam wiarę”

22 grudnia w wieku zaledwie 54 lat odszedł wspaniały aktor, wokalista oraz kabareciarz, Krzysztof Respondek. Tych tragicznych wieści nie sposób było się spodziewać. Artysta zmarł na zawał serca. Informacja o jego śmierci pogrążyła w żałobie tysiące osób. 30 grudnia miał miejsce pogrzeb Krzysztofa Respondka, na którym doszło do wielu przejmujących scen. Oczy zebranych mimowolnie napełniły się łzami, gdy ksiądz wygłosił nadzwyczajną homilię. 

Krzysztof Respondek, pogrzeb
31.12.2023 18:02 Nie tego spodziewali się fani i żałobnicy. Wypłynęły zdjęcia grobu Krzysztofa Respondka. Przykry widok

Dla bliskich Krzysztofa Respondka to były najsmutniejsze święta. Popularny aktor, wokalista i kabareciarz zmarł zaledwie 2 dni przed Wigilią. Rodzina artysty, przyjaciele oraz tysiące jego wiernych fanów pogrążyli się w głębokiej żałobie. Nie kryjąc rozpaczy, zebrali się 30 grudnia, by po raz ostatni pożegnać Krzysztofa Respondka. Jak obecnie wygląda jego świeży grób? To łamiący widok.

Pogrzeb Zofii Merle
21.12.2023 12:24 Był jej spowiednikiem. Takie słowa padły z ust księdza podczas pogrzebu Zofii Merle, żałobnicy z trudem powstrzymywali łzy

Właśnie dzisiaj odbył się pogrzeb wybitnej polskiej aktorki Zofii Merle. Gwiazda kina spoczęła obok swojego ukochanego męża Jana Mayzela, który odszedł zaledwie dwa lata wcześniej. Niesamowite, co podczas uroczystości powiedział spowiednik artystki.

pogrzeb
19.12.2023 10:30 “Umarłem, zapraszam na swój pogrzeb”. Ciarki przeszły po plecach bliskich. To nie był żart

Rozpowszechnienie informacji o pogrzebie bliskiej osoby to nie jest łatwa sprawa. Należy zachować odpowiednie wyczucie, by nikt nie poczuł się oburzony. Chodzi tu w końcu o czyjąś śmierć i ostatnie pożegnanie tego człowieka.

Elżbieta Sommer, pogrzeb
18.12.2023 12:13 Śmierć “Chmurki” wstrząsnęła całym krajem. Kochały ją miliony. Wiadomo, co z pogrzebem Elżbiety Sommer

Elżbieta Sommer przez długi czas była ikoną dziennikarstwa. Słynna “Chmurka” co wieczór prezentowała widzom Telewizji Polskiej prognozę pogody. Wiadomość o jej śmierci, która obiegła Polskę niecały tydzień temu, pogrążyła w żałobie tysiące telewidzów, którzy już niedługo licznie wybiorą się na jej pogrzeb. Już wiadomo, gdzie i kiedy odbędzie się ceremonia.

Grabarz wprawił ludzi w osłupienie.
17.12.2023 12:09 Po co zmarłemu okulary? Grabarz wprawił ludzi w osłupienie. Naprawdę wkładają je do grobu

Grabarz bez wątpienia jest jednym z najpopularniejszych tiktokerów. Internetowy twórca, co jakiś czas zaskakuje swoich fanów kolejnymi nowinami ze swojej pracy, Tym razem po raz kolejny pokusił się ciekawostkę, która na dobre zszokowała internautów.

papież Franciszek, trumna
14.12.2023 08:24 Pogrzeb papieża Franciszka przygotowany. „Wprowadzę nowy rytuał” to jego życzenie

Wieści, które w ostatnim czasie napływają ze Stolicy Apostolskiej, są dramatyczne. Papież Franciszek przeszedł ciężkie zapalenie oskrzeli. Wierni zatopili się w modlitwie. Gdy wydawało się, że będzie tylko lepiej, najnowsze informacje z Watykanu zszokowały cały świat.

Natalka, grób
06.12.2023 11:20 Śmierć Natalki to nie jedyna tragedia w tej rodzinie. Ojciec dziewczynki kilka lat temu przeżył piekło

Rodzina 14-letniej Natalki z Andrychowa doświadczyła niewyobrażalnego cierpienia. Bliscy właśnie pożegnali nastolatkę, która zmarła tragicznie 28 listopada z powodu wychłodzenia organizmu. Nastolatka straciła przytomność w samym centrum miasta, a mimo to nikt z przechodniów nie zainteresował się jej losem. Na pogrzebie dziewczynki pojawiły się tłumy, które chciały oddać jej hołd. W obliczu tych szokujących wydarzeń wypłynęły kolejne informacje o rodzinnym dramacie, które nadają całej sprawie jeszcze bardziej tragicznego wydźwięku.

Przygotowuje zwłoki do pogrzebu. Opowiedziała czego się spodziewa, fot. Canva/Freaktography, Getty Images, TikTok/@agnes_zza_grobu
06.12.2023 07:14 Otwierające się oczy, spadające ręce. Kosmetyczka malująca zmarłych ujawnia, co dzieje się z ciałem po śmierci

Internautów bardzo interesują kulisy pracy w nietypowych zawodach. Wyjątkową ciekawość wśród ludzi budzą zawody związane z branżą pogrzebową. Ogromną popularnością cieszy się między innymi grabarz z TikToka, który chętnie odpowiada na zadawane mu pytania na temat śmierci, pogrzebów i tajników swojej profesji. Sporą ciekawość budzą także kulisy zawodów związanych z przygotowaniem ciała do pogrzebu. 

Grabarz ujawnia, co się dzieje na grobach w Polsce
02.12.2023 21:11 Wstrząsające, co dzieje się na grobach w całej Polsce. Ludzie nie wytrzymali po słowach grabarza

Na Tiktoku wybuchła prawdziwa burza po słowach Grabarza. Mężczyzna wyznał, do jakich zasad należy stosować się w czasie pochówku swoich bliskich. Niewiele miejscowości przestrzega tego, o czym wspomniał influencer.

Grabarz ujawnił prawdę o sprzątaniu grobu po pogrzebie, fot. Canva/Ronald Rampsch, Getty Images, TikTok/robas000
02.12.2023 12:15 Kiedy można sprzątać grób po pogrzebie? Grabarz ujawnił prawdę. Przed tym ostrzegają ludzie

Jednym z najpopularniejszych tiktokerów w Polsce jest Grabarz, który na swoim profilu ujawnia tajniki branży pogrzebowej i swojego nietypowego zawodu. Mężczyzna zazwyczaj decyduje się na odpowiadanie na pytania i wątpliwości internautów, które dotyczą śmierci, pochówku, ale także różnych przesądów. 

Grabarz o swoim pierwszym pogrzebie
01.12.2023 21:47 Grabarz wyznał, co działo się z nim przed pierwszym pogrzebem. „Czekałem na ten moment”. Szokujące wyznanie

Grabarz bez wątpienia jest jedną z najpopularniejszych postaci na polskim TikToku. Mężczyzna z chęcią opowiada o kulisach swojej pracy oraz zdradza, jak wygląda przygotowanie zmarłych do ich ostatniego pożegnania. Tym razem TikToker ujawnił, jak wspomina swój pierwszy pogrzeb.

urna z prochami, grabarz
28.11.2023 13:42 Grabarz ujawnił, co dzieje się, gdy prochy nie mieszczą się w urnie. Wiele osób aż zdębiało. "Specjalny woreczek"

Grabarz Robert jest bardzo dobrze znany użytkownikom TikToka. Za pośrednictwem krótkich filmów, które nagrywa i wstawia na platformę, przybliża tajniki pracy przy chowaniu zmarłych, ale również odpowiada na pytania ciekawskich internautów. Niejedno wyznanie mężczyzny wprawiło w zdziwienie jego obserwujących. Tym razem postanowił opowiedzieć, co dzieje się z prochami ciała, które nie mieszczą się w urnie. Wielu nie miało o tym pojęcia!

cmentarz, Hanna Gucwińska
22.11.2023 16:08 Mocne słowa księdza na pogrzebie Hanny Gucwińskiej wywołują łzy. Takiej mowy mało kto się spodziewał

12 listopada przekazano smutną wiadomość o śmierci Hanny Gucwińskiej, legendy polskiej telewizji. Bliscy oraz fani dyrektorki wrocławskiego zoo pogrążyli się w głębokiej żałobie. 10 dni od tragedii zgromadzili się, by po raz ostatni pożegnać gwiazdę programu “Z kamerą wśród zwierząt”. Nikt nie spodziewał się, że podczas pogrzebu z ust księdza padną tak mocne słowa…

Grabarz zdradził, czy podczas pogrzebów zdarzają się awantury, fot. Canva/MagMos, Getty Images Signature, TikTok/robas000
20.11.2023 13:44 Niesłychane sceny na pogrzebie, zatrzymano kondukt! Grabarz zdradził szczegóły, walka o spadek to dopiero początek

Internauci sporą ilość wolnego czasu spędzają w sieci, gdzie szukają rozrywki i ciekawostek. Dużą popularnością cieszą się filmiki grabarza popularnego w serwisie TikTok. Jakiś czas temu podzielił się odpowiedzią na pytanie, czy był kiedyś świadkiem awantury na pogrzebie. 

grób, grabarz
18.11.2023 13:22 „Nie ma większego bólu”. Grabarz powiedział, co ksiądz zrobił na pogrzebie dziecka. Wstrząsające sceny

W ostatnim czasie na Pomorzu doszło do wstrząsającej sytuacji. Ksiądz z opóźnieniem przyjechał pod kościół, by odprawić pogrzeb dziecka. Jego zachowanie wzbudziło podejrzenia zrozpaczonej śmiercią maluszka rodziny. Gdy na miejsce wezwano policję, okazało się, że duchowny był kompletnie pijany. Sprawa obiegła media w całej Polsce — teraz postanowił wypowiedzieć się na ten temat znany grabarz.

Niepojęte, co dzieje się na grobie 6-letniego Olusia, fot. YouTube/Fakt, Facebook/Pomorska Policja
18.11.2023 08:16 Niepojęte, co dzieje się na grobie 6-letniego Olusia. Od pogrzebu minęło zaledwie kilka dni

20 października media obiegła druzgocąca informacja o śmierci 6-letniego Olusia z Gdyni. Chłopiec został brutalnie zamordowany. Głównym podejrzanym dokonania tragedii był ojciec chłopca, Grzegorz Borys, który przez kilkanaście był poszukiwany w okolicznych lasach. Po odnalezieniu jego ciała, Oluś mógł wreszcie zostać pochowany.

Grzegorz Borys pogrzeb
17.11.2023 08:09 Miał miejsce pogrzeb Grzegorza Borysa. Jego najbliżsi mieli nietypową prośbę

Poszukiwania Grzegorza Borysa odbiły się szerokim echem w całej Polsce. Obława trwała niecałe trzy tygodnie, a zakończyła się 6 listopada, gdy odnaleziono ciało mężczyzny. Wczoraj odbył się jego pogrzeb. Bliscy wyprawili skromny pochówek, bez zbędnego rozgłosu. Mieli oni jedną nietypową prośbę związaną z ostatnim pożegnaniem Borysa.

Skandal na cmentarzu
16.11.2023 15:20 Skandaliczne, do czego doszło na pogrzebie. W głowie nie mieści się, co zrobił ksiądz. Szok!

Sytuacja, która wydarzyła się na cmentarzu w Garczegorzu odbiła się szerokim echem w mediach. Zachowanie księdza podczas pogrzebu małego dziecka nie tylko zbulwersowało jego rodziców, ale też wszystkich zgromadzonych.

Nowe informacje na temat ciała Grzegorza Borysa, fot. YouTube/Pomorska Policja, Facebook/Pomorska Policja
15.11.2023 13:32 Co dzieje się z ciałem Grzegorza Borysa? Zatrważające szczegóły

Przez ponad dwa tygodnie Polska żyła sprawą poszukiwań podejrzewanego o zamordowanie swojego 6-letniego syna. Grzegorz Borys był poszukiwany w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym, gdzie po 18 dniach znaleziono jego ciało.

Grabarz o tym, co się stało z ciałem Olusia, fot. Canva/Avdeev_80, getty images, TikTok/robas000
14.11.2023 12:26 Co stało się z ciałem Olusia? Większość zadaje pytanie. Grabarz odpowiedział w mocny sposób

Przez ponad dwa tygodnie cała Polska żyła tragedią, która wydarzyła się 20 października 2023 roku w Gdyni. Mama sześcioletniego Olusia zadzwoniła na numer alarmowy i poinformowała o odnalezieniu zwłok chłopca. Teraz głos zabrał znany na TikToku Grabarz, który ujawnił, co się stało z ciałem dziecka.

trumna, grób, ksiądz
09.11.2023 17:16 Na pogrzebie spojrzała na trumnę męża. Przerażona, szybko zwróciła się do księdza

Pogrzeb bliskiej osoby to niezwykle tragiczna i trudna chwila. Podczas pochówku męża kobieta najadła się dodatkowego stresu. Spojrzała na trumnę i oblał ją zimny pot. Natychmiast zwróciła się z prośbą o pomoc do księdza. Wówczas duchowny musiał porazić sobie z dość kłopotliwą sytuacją. Całą historią podzielił się w mediach społecznościowych.