Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Niepokojąca sytuacja przy grobie Elżbiety II. Kuzynka książąt nie mogła utrzymać się na nogach, straciła przytomność
Martyna Pałka
Martyna Pałka 17.09.2022 14:54

Niepokojąca sytuacja przy grobie Elżbiety II. Kuzynka książąt nie mogła utrzymać się na nogach, straciła przytomność

królowa Elżbieta II
fot. Rex Features/East News STEVE PARSONS/AFP/East News

Do niecodziennej sytuacji doszło podczas nabożeństwa w Pałacu Westminsterskim przy trumnie królowej Elżbiety II. Bliska kuzynka księcia Williama i księcia Harry’ego zemdlała przy grobie.

Cały świat wciąż pozostaje w żałobie po niespodziewanej śmierci 96-letniej królowej brytyjskiej. Elżbieta II panowała w Zjednoczonym Królestwie przez ponad 70 lat. Zmarła w czwartek 8 września w szkockim zamku Balmoral.

Pogrzeb monarchini został zaplanowany na najbliższy poniedziałek 19 września. W tym momencie cała Wielka Brytania przygotowuje się do uroczystości, podczas których ostatni raz pożegnamy zmarłą władczynię. Od środy trumna z ciałem Elżbiety II znajduje się w Pałacu Westminsterskim, gdzie obecnie trwają uroczyste nabożeństwa ku czci królowej.

Kuzynka księcia Williama zemdlała przy trumnie królowej Elżbiety II

Trumna z ciałem brytyjskiej monarchini do tej pory znajdowała się w Pałacu Buckingham, jednak w środę 14 września w godzinach popołudniowych została ona przetransportowana w uroczystym kondukcie do Pałacu Westminsterskiego, gdzie pozostanie aż do poniedziałku.

Obecnie przy trumnie władczynie trwają liczne uroczystości i nabożeństwa, w których uczestniczą członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej. Na jednym z nich pojawiła się Lady Gabriella Windsor, czyli córka księcia Michała z Kentu i Marii Christine von Reibnitz.

41-letnia kuzynka księcia Williama i księcia Harry’ego zemdlała w momencie, w którym trumna z ciałem władczyni przybyła do pałacu. Zgromadzeni natychmiast ruszyli kobiecie na pomoc.

Relacja królowej Elżbiety II i Lady Gabrielli Windsor

Media uchwyciły moment, w którym widać, jak w miejscu, w którym do tej pory stała członkini rodziny królewskiej zostaje pusta przestrzeń, a sama Lady Gabriella chwilę później siedzi na ławce i pochyla się w dół. 41-latka była niesamowicie zżyta ze swoją zmarłą babcią. Królowa Elżbieta II była także obecna na jej ślubie w 2019 roku z Thomasem Kingstonem.

Nie jest jeszcze wiadomo, jak czuje się obecnie Lady Gabriella Windsor oraz, czy weźmie udział w kolejnych nabożeństwach organizowanych przed pogrzebem monarchini. Media zapewniają jednak, że członkini rodziny królewskiej pojawi się w ostatnim pożegnaniu Elżbiety II.

Zobacz zdjęcie:

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Co zrobił król Karol III, gdy dowiedział się, że Elżbieta II umiera? Wystarczył jeden telefon
  2. Dagmara Kaźmierska ma dosyć ludzi, nie chce być już sławna. „Nie jestem małpą w klatce”
  3. Wielka wpadka ekipy Katarzyny Dowbor? Fani programu „Nasz nowy dom” pierwszy raz tak rozczarowani remontem

Źródło: kobieta.interia.pl

 

 

Tagi: Elżbieta II