Pogromca zmarszczek za 15 zł. Efekt jak po najdroższym kremie
Ten sposób na poprawę zdrowia i wyglądu skóry znano jeszcze w PRL. Chodzi o cenny składnik ze zsiadłego mleka czy kefiru, który pojawia się podczas fermentacji i korzystnie działa na cerę. Dziś, oprócz dodania do diety fermentowanych produktów mlecznych, można też użyć go w inny sposób. Dostępne w aptekach preparaty kosztują niewiele, a dają imponujące efekty.
Czym jest kwas mlekowy?
Kwas mlekowy to związek, który naturalnie występuje w organizmie. Powstaje również podczas procesów kwaszenia wielu produktów spożywczych. Jego bogate źródła znajdziemy w fermentowanych produktach mlecznych, takich jak zsiadłe mleko, kefiry, jogurty czy maślanki. To one były cennym składnikiem diety i rytuałów pielęgnacyjnych, które doceniano w czasach PRL.
Jego właściwości sprawiły, że kwas mlekowy stał się składnikiem wielu kosmetyków. Znajdziemy go w kremach, peelingach czy też jako serum. Nie tylko korzystnie zadziała sam w sobie, ale wzmocni działanie innych stosowanych preparatów. Oprócz dodania do diety zsiadłego mleka, można więc pomóc skórze walczyć ze zmarszczkami przez odpowiednie suplementowanie kwasu mlekowego.
Japoński sekret na lśniące włosy. Skuteczny eliksir przygotujesz w domu za grosze Nakładam na skórę, a pajączki same znikają. Za ten patent ktoś powinien dostać medalTak kwas mlekowy działa na skórę. Świetny efekt
Kwas mlekowy jest składnikiem wielu kosmetyków przeciwzmarszczkowych. Działa przeciwstarzenionowo na wiele sposobów:
- nawilża skórę,
- złuszcza martwy naskórek,
- stymuluje produkcję kolagenu,
- pomaga w usuwaniu przebarwień, tzw. "plam starczych",
- poprawia jędrność skóry,
- oczyszcza pory,
- na włosy działa wygładzająco i nabłyszczająco,
- ułatwia zachowanie prawidłowego pH skóry.
Co istotne, kwas mlekowy można stosować na właściwie każdą skórę, w tym wrażliwą i suchą. Kluczowe jest odpowiednie dawkowanie.
Kwas mlekowy na skórę: tak zaczniesz walkę ze zmarszczkami
Antyzmarszczkową pielęgnację skóry kwasem mlekowym zaleca się zacząć od 1-2 zabiegów tygodniowo. Pomoże to przyzwyczaić ciało do tego składnika i uniknąć podrażnień.
Najlepiej stosować go wieczorem, przynajmniej na początku. Po umyciu i oczyszczeniu skóry nakładamy cienką warstwę, czekamy 15-20 minut, po czym dokładnie spłukujemy.
Kwas mlekowy znajdziemy w aptekach i drogeriach. Należy wybrać taki o stężeniu do 10 proc. Ceny za najmniejsze buteleczki kwasu mlekowego w postaci serum zaczynają się od 15 zł.