Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Niebywałe sceny na pogrzebie Łaniewskiej. Ksiądz wyjawił, co powiedziała mu tuż przed ostatnim namaszczeniem
Adrianna Boryń
Adrianna Boryń 17.12.2020 19:14

Niebywałe sceny na pogrzebie Łaniewskiej. Ksiądz wyjawił, co powiedziała mu tuż przed ostatnim namaszczeniem

pogrzeb
fot. pixabay.com/dodo71, Fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER, eastnews.pl

7 grudnia w wieku 87 lat odeszła od nas wspaniała aktorka Katarzyna Łaniewska. Dziś na Cmentarzu Służewieckim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie miał miejsce jej pogrzeb. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 13:30 w kościele św. Katarzyny przy ulicy Fosa, to właśnie tam jej bliscy pożegnali ją po raz ostatni. W czasie uroczystości nie zabrakło emocjonujących momentów, a jednym z nich był moment przemowy księdza, który zdradził, co powiedziała do niego Łaniewska tuż przed śmiercią.

Pożegnania nigdy nie są łatwe, a w szczególności takie na zawsze. Dziś bliscy i przyjaciele pożegnali Katarzynę Łaniewską – utalentowaną aktorkę i cudowną kobietę. Z uwagi na pandemię koronawirusa w uroczystości wzięło udział niewielkie grono osób.

Pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej

W czwartek 17 grudnia miał miejsce pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej. Wspaniała aktorka odeszła 7 grudnia, w wieku 87 lat pozostawiając po sobie smutek i żal. Łaniewska większości Polkom i Polakom była znana przede wszystkim z serialu „Plebania” i trzech części kultowego „Kogla-mogla”.

Niestety los tak chciał, że ta wspaniała kobieta odeszła z tego świata i już niestety nie ma jej wśród nas. Dziś odbył sie uroczysty pogrzeb, który miał miejsce na Cmentarzu Służewieckim Nowym przy ul. Wałbrzyskiej w Warszawie.

Uroczystości rozpoczęły się już o 13.30 w kościele św. Katarzyny przy ul. Fosa. Właśnie tam, podczas nabożeństwa ksiądz ujawnił, co powiedziała do niego Katarzyna Łaniewska przed ostatnim namaszczeniem.

Proszę księdza, jestem bardzo przejęta, że przyjmę ostatnie namaszczenie – ujawnił kapłan, jak podaje se.pl.

Jak podaje dalej portal, stało to się w momencie, kiedy niedługo przez swoją śmiercią aktorka na chwilę odzyskała świadomość. Z jego słów wynikało, że powiedziała to w żartobliwy sposób.

Kto pojawił się na pogrzebie Katarzyny Łaniewskiej?

Mimo tego, że pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej odbył się w wąskim gronie, nie zabrakło tam kilku wyjątkowych osobistości. Oprócz najbliższej rodziny zjawił się były mąż aktorki – Ignacy Gogolewski. Pojawiło się kilku dziennikarzy między innymi Tomasz Sakiewicz i Adrian Stankowski.

Obecnym nie umknął jeden szczegół, bowiem przy trumnie znalazł się wieniec od Jarosława Kaczyńskiego, co wzbudziło niemałe poruszenie.

Katarzyna Łaniewska została pochowana w grobie swojej matki. Początkowo wielu miało nadzieję, że tak ceniona i znana jednostka spocznie na warszawskich Powązkach, jednak rodzina podjęła inną decyzję.

Składamy najszczersze kondolencje rodzinie i bliskim aktorki. To wielka strata, której nie sposób opisać.

Zobacz zdjęcia:

pogrzeb

Dziś odbył się pogrzeb Katarzyny Łaniewskiej.

pogrzeb

Aktorka odeszła w wieku 87 lat.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum: