Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Poświęcił całą swoją młodość dla niej. Trudno powstrzymać łzy po tym, co wnuczek zrobił dla swojej babci
Sara Karmańska
Sara Karmańska 16.12.2023 15:19

Poświęcił całą swoją młodość dla niej. Trudno powstrzymać łzy po tym, co wnuczek zrobił dla swojej babci

Poświęcił całą swoją młodość dla babci, fot. Canva/galitskaya
Poświęcił całą swoją młodość dla babci, fot. Canva/galitskaya

Opieka nad starszymi członkami rodziny często jest wymagającym zadaniem, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. W przypadku schorowanych osób, które nie są już samodzielne, nierzadko wymaga to konieczności ciągłej opieki, na co nie każdy może sobie pozwolić.

Nie każdy wyobraża sobie oddanie swojej babci czy dziadka do domu spokojnej starości

Część z osób w podeszłym wieku nie jest dłużej w stanie żyć samodzielnie i zaczyna wymagać stałej opieki. Czasami przyczyną są poważne choroby fizyczne, innym razem chodzi o poważne problemy z demencją lub innymi chorobami neurologicznymi, które wykluczają samodzielne funkcjonowanie. Konieczność stałej opieki sprawia, że nie każdy może pozwolić sobie na porzucenie pracy, ponieważ zwyczajnie nie mieliby dochodów.

Niektórzy decydują się na wynajęcie profesjonalnej opieki na czas spędzany w pracy, inni z kolei decydują się na umieszczenie swoich krewnych w domach spokojnej starości lub domach opieki, ale nie każdy potrafi sobie wyobrazić, że ktoś inny miałby zajmować się ich bliskimi

Przepowiednia Nostradamusa stała się faktem. „Opracowali terapię przeciwdziałającą starzeniu” Nagle całą Polskę obiegły informacje ws. Krzysztofa Dymińskiego. Rodzice przekazali wstrząsające wieści. Mają jedną prośbę

29-latek od 8 lat opiekuje się swoją babcią

Jedną z takich osób jest 29-letni Chris Punsalan, który nie mógł sobie wyobrazić, że jego babcią mógłby zajmować się ktoś obcy. Z tego powodu zdecydował się poświęcić swoją młodość i zadbać o swoją babcię na pełen etat. Mimo to, że to była jego decyzja, mężczyzna nie ukrywa, że zdarzają mu się momenty, gdy cała sytuacja go przytłacza i irytuje, ale jak wskazał w jednym z filmików na swoim profilu na TikToku, jest to całkowicie naturalne. 

Chris Punsalan wraz ze swoją babcią sieją prawdziwą furorę w mediach społecznościowych, gdzie dzielą się swoją codziennością. Mężczyzna wzbudza spory podziw, że dobrowolnie zdecydował się zająć swoją babcią. Za pośrednictwem swoich kont dzieli się zdobytą wiedzą na temat opieki nad osobami starszymi.

ZOBACZ TEŻ: Polacy go uwielbiali, zmarł w samotności. Nic nie zwiastowało śmierci, „dzień przed umówił się z kolegami”

29-latek chce w ten sposób odwdzięczyć się swojej babci

Babcia Chrisa Punsalana nie jest już w stanie poradzić sobie z samodzielnym funkcjonowaniem. Młody mężczyzna wraz ze swoją mamą są odpowiedzialni za wszystkie obowiązki związane z opieką nad seniorką – od karmienia i przebierania, poprzez mycia zębów, kąpiele i noszenie po schodach, aż do pomocy w korzystaniu z toalety. 29-latek zajmuje się swoją babcią od ośmiu lat. 

Jak ujawnił, w chwili gdy zapadała decyzja o tym, kto przejmie obowiązki związane z koniecznością opieki nad seniorką, on znajdował się w najlepszej pozycji, by się nią zająć, ponieważ inni członkowie rodziny pracowali. Jak wyjaśnił w jednym z filmików, w ten sposób stara się także odwdzięczyć babci za opiekę, jaką ona otoczyła go w przeszłości. 

Tagi: babcia