Silver.Lelum.pl > Babcia

Babcia

Babcia na zakupach
06.05.2024 10:00 "Zbierałam paragony za zachcianki wnuczki". Synowa nie mogła tego zrozumieć

Wielu osobom dzieciństwo kojarzy się z latem spędzonym w domu dziadków na wsi. Choć czasy się zmieniają, pewne rzeczy pozostają takie same. Tak też było w przypadku pani Aldony, która zaprosiła wnuczkę do siebie i zdecydowała się podzielić tą historią z naszą redakcją.

babcia z wnuczką
01.05.2024 10:34 Tego się nie spodziewała po majówce z wnuczką. "To kłamstwo wciąż boli"

Majówka dla wielu osób jest czasem odpoczynku od codzienności i chwilami spędzonymi w gronie bliskich. Jak się jednak okazuje, nie zawsze rzeczywistość pokrywa się z wcześniejszymi wyobrażeniami. Swoją historią zdecydowała się z nami podzielić pani Czesława, która wyjechała na wczasy z rodziną syna. Po dojechaniu na miejsce nie mogła uwierzyć własnym oczom.

Babcia z wnuczką
29.04.2024 12:22 Podwyżka emerytur nawet o 500 zł. Dla tych, którzy zajmą się wnukami

W rządzie trwają prace nad nowym programem, tzw. "babciowym", który ułatwi rodzicom powrót do pracy po urlopie macierzyńskim, a seniorom da możliwość aktywizacji i podreperowania domowego budżetu. Jak wskazują wyliczenia: seniorzy, którzy zdecydują się na odpłatną opiekę nad wnukami, mogą liczyć na podwyżkę emerytury w skali roku! Jak to możliwe? 

Babcia z dorosłą wnuczką
28.04.2024 16:08 Rodzinna pamiątka wywołała konflikt. "Czy skrzywdziłam swoją wnuczkę?"

Decyzja pani Elżbiety stała się zarzewiem rodzinnego konfliktu. Chodzi o cenne rodzinne pamiątki. Sądziła, że jej bliscy zrozumieją, dlaczego zdecydowała się tak postąpić, ale najwyraźniej jest w tym osamotniona. Czy rzeczywiście podjęła złą decyzję?

Rodzina wielopokoleniowa
27.04.2024 11:38 "Byłam matką, żoną, koleżanką". Po narodzinach wnuczki wszystko się zmieniło

"Rok temu zostałam babcią. To wspaniały etap życia, ale jednego nie rozumiem" - pisze do nas 56-letnia pani Marzena. Pani Marzena ma wrażenie, że odkąd w rodzinie pojawiła się Hania, wszyscy widzą w niej tylko "babcię". Tak, jakby nagle przestała być mamą, żoną, czy też doświadczoną specjalistką w swojej pracy zawodowej.

Babcia z wnukiem
04.04.2024 17:17 Kiedy "babciowe" wejdzie w życie? Znamy więcej szczegółów

Dodatkowe świadczenie na dziecko to coś, na co czekają nie tylko rodzice, ale również dziadkowie chętni do odpłatnej opieki nad wnukami. Na razie nie wiadomo jeszcze kiedy dokładnie "babciowe" wejdzie w życie, ale premier zdradził nieco więcej szczegółów na ten temat. 

None
25.03.2024 12:40 Dzieci nie spędzą z nią Wielkanocy. "Starszymi nikt się nie przejmuje"

Święta Wielkanocy to wyjątkowy czas, który przyjęło się spędzać w gronie najbliższych. Jednak, jak wskazują eksperci: coraz więcej osób decyduje się na wyjazd za granicę, najchętniej do ciepłych krajów. W takiej sytuacji znalazła się pani Irena (56 lat), której dzieci już w Wielki Piątek wyjeżdżają na Maderę. "Święta spędzę całkiem sama, na co mi przyszło" mówi załamana kobieta. 

Ksiądz w konfesjonale i koszyk wielkanocny
20.03.2024 15:45 Czy przed Wielkanocą trzeba iść do spowiedzi? Rozwiewamy wątpliwości

Święta Wielkanocne to tradycja głęboko zakorzeniona w religii chrześcijańskiej. Święto, odnoszące się do Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa, to wyjątkowy moment, by zatrzymać się na chwilę i uporządkować swoje życie. W tym czasie wierni często decydują się też na skorzystanie z sakremantu spowiedzi. Sprawdziliśmy więc, kiedy najlepiej iść do spowiedzi przed Wielkanocą.  

Babcia z wnuczkiem
19.03.2024 14:27 Ile można dostać "babciowego"? Trzy warianty do wyboru

Już w połowie tego roku ma wejść w życie nowy dodatek na dziecko, czyli tzw. "babciowe". Jak się okazuje, wysokość wypłat dla rodziców, którzy po urlopie macierzyńskim chcą wrócić do pracy, będzie różna w zależności od tego, kto ostatecznie zajmie się dzieckiem. Jak wyglądają proponowane kwoty?  

Izabela Zeiske
07.03.2024 10:40 Izabela Zeiske dostała niezwykły list. Chodzi o jej zmarłą mamę

Program “Gogglebox. Przed telewizorem” nie traci na popularności, a Izabela Zeiske i jej syn Joachim to jedni z jego ulubionych uczestników. Do niedawna towarzyszyła im mama pani Izy, nazywana czule “Bunią”. Po jej niedawnej śmierci widzowie o niej nie zapomnieli. Dowodem na to jest wzruszający list, który trafił do pani Izy.

Kobieta ze smartfonem
04.03.2024 13:11 Chciał okraść 76-latkę z oszczędności życia. Nie wiedział, na kogo trafił

Oszuści nie mają dziś żadnych skrupułów. Przestępcy coraz częściej biorą na cel osoby starsze. Dzwonią do nas i podają się za policjanta lub za pracownika banku. Jeden taki telefon może kosztować nas majątek. Na szczęście złodziej, który chciał okraść 76-latkę z Mazowsza, będzie musiał obejść się smakiem. Kobieta go przechytrzyła!

Wnuczka zmieszała mnie z błotem
03.03.2024 20:59 Wnuczka zmieszała mnie z błotem. Całe starania na nic

Historia seniorki, która przez tydzień gościła w domu swoją nastoletnią wnuczkę, wywołała niemałe poruszenie w sieci. Kobieta przyznała, że była zszokowana zachowaniem dziewczyny, która okazała jej całkowity brak wdzięczności. Co takiego się wydarzyło?

Fryzura
02.03.2024 18:02 Najmodniejsze fryzury 2024 roku. Odejmują lat i zmieniają owal twarzy

Niezależnie od wieku, każdy z nas chce czuć się pięknie. Co innego, jak nie fryzura może diametralnie zmienić prezencje człowieka? Szczególnie dobrze tematykę tę znają kobiety. Jeśli zastanawiacie się, jakie są najmodniejsze fryzury 2024 roku, koniecznie zapoznajcie się z tymi poradami. Zamiast konkretnych cięć i upięć styliści poszli o krok dalej.

Starsza kobieta
01.03.2024 17:28 Zmienił jej życie o 180 stopni. Adoptowała go w wieku 65 lat

Pani Antonina mieszka w Warszawie na dużym osiedlu niedaleko centrum miasta. Już niemal pogodziła się z samotnością i pogarszającym się zdrowiem. Po tym, gdy jej najbliższa sąsiadka przeprowadziła się do rodziny za miasto, straciła towarzyszkę życia. Wychodziła już z domu tylko po zakupy. Po kilku trudnych miesiącach nastąpił jednak przełom. Dziś pani Antonia czuje się lepiej i znowu można spotkać ją spacerach w parku. Co się zmieniło w życiu 65-latki?

Oko
27.02.2024 13:25 Robię to z okolicą oczu niemal codziennie. Efekt zachwyca

Mówi się, że oczy są zwierciadłem duszy. Wraz z wiekiem obserwujemy, jak ich okolice się zmieniają. Są to nieuchronne procesy, ale istnieją metody, aby nieco je spowolnić. Warto zacząć od drobnych modyfikacji w nawykach i obserwować postępy. Jest jednak jeden genialny sposób, który zajmie wam zaledwie kilka minut dziennie, a będzie miał zbawienny wpływ na wygląd oczu.

Spacer
27.02.2024 12:00 Wyszła na spacer i nie wróciła. Pani Zofii szukało całe miasto

Historia Pani Zofii mrozi krew w żyłach. Kobieta udała się na niewinny spacer, który okazał się początkiem koszmaru. Zrozpaczona rodzina wykorzystała wszelkie metody, aby jej pomóc. W sprawę zaangażowali się internauci i organy ścigania.

Zmiana czasu
26.02.2024 17:59 Zmianę czasu przypłaciła zdrowiem. Zaczęło się od rozdrażnienia

Już niedługo ponownie będziemy przestawiali zegarki na czas letni. Wiele osób z optymizmem wyczekuje marca, aby dłużej cieszyć się promieniami popołudniowego słońca. Jednakże, czy wiedzieliście, że zmiany czas w rzeczywistości mogą przynieść negatywne konsekwencje? Szczególnie silnie odczuwają je osoby starsze.

Uzależnienie
26.02.2024 14:36 Syn twierdzi, że to uzależnienie. Nie rozumie mojego hobby

Tematyka uzależnień to bardzo złożona kwestia. Mogą one dotknąć każdego, niezależnie od wieku, czy płci. Historia 73-latki obrazuje jednak, że czasem sami nie wiemy, kiedy przekroczyliśmy cienką granicę między hobby a uzależnieniem. Tylko czy od „tego” też można się uzależnić?

Gdy babcia nakryła dziadka na zdradzie, jego kochanka zniknęła bez śladu.
23.02.2024 16:40 Gdy babcia nakryła dziadka na zdradzie, jego kochanka zniknęła bez śladu

Władysław i Halina wydawali się małżeństwem niemal idealnym, a cała rodzina zazdrościła im ich płomiennego uczucia. Małżeństwo spędziło ze sobą ponad 50 lat, a wciąż otaczało się troską i miłością. Wszystko zmieniło się, gdy pewnego dnia rodzina dokonała przerażającego odkrycia, które wywróciło jej świat do góry nogami.

Emerytura
23.02.2024 10:37 Emerytura to koniec życia? Nic podobnego. “To najlepsze, co mnie spotkało"

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele można zrobić z wolnym czasem. Kilkadziesiąt lat poświęconych na życie zawodowe sprawia, że w momencie przechodzenia na emeryturę wydaje nam się, że czeka nas tylko nuda. Nie ma to jednak żadnego związku z rzeczywistością. Jak się okazuje, coraz więcej osób stwierdza, że to odpowiedni moment na postawienie na swój własny rozwój. 

babcia, zdenerwowany mężczyzna
17.02.2024 08:48 Jestem babcią i umówiłam się z panem do towarzystwa

Aniela, mimo podeszłego wieku, nigdy nie zachowywała się jak typowa babcia. 61-letnia kobieta właśnie podzieliła się w sieci zaskakującym wyznaniem. Na wymarzonej wycieczce do Paryża zdecydowała się umówić z panem do towarzystwa. Nikt z jej najbliższych nie przypuszczał, że ta historia zakończy się w taki sposób…

załamany mężczyzna, religijna babcia
26.01.2024 13:31 Jestem wściekły na babcię. Tylko ten kościół i kościół. Ugięły mi się kolana, jak dowiedziałem się, na kogo przepisała dom

Damian przez lata, najlepiej jak mógł, odgrywał rolę wnuczka idealnego. W głębi duszy wiedział, że na myśl każdego rodzinnego spotkania pęka mu żyłka, jednak fakt, że jego starsza, schorowana babcia posiadała w swoim majątku spory dom z ogrodem, motywowały go do tego, by utrzymywać z bliską dobre stosunki. Przez lata cierpliwie znosił niedogodności, jednak gdy dowiedział się, że całe jego starania poszły na marne, ugięły się pod nim kolana. Staruszka decyzją, na kogo przepisze majątek, zszokowała całą rodzinę…

Babcia zaszalała w sanatorium, fot. Canva/shironosov, Getty Images (zdjęcie poglądowe)
20.01.2024 10:40 Babcia zaszalała w sanatorium. Wszystko jest dla ludzi, ale tej atrakcji wyjątkowo pożałowała

Wyjazd do sanatorium może korzystanie służyć nie tylko zdrowiu fizycznemu, ale także psychicznemu. Seniorzy mają wówczas okazję poznać nowe osoby w swoim wieku i świetnie się bawić, a czasami nawet zbudować długotrwałe relacje. Niektórzy jednak bawią się tak dobrze, że zapominają o możliwych konsekwencjach.

Babcia ustaliła stawkę za opiekę nad wnukiem, fot. Canva/ezoom, Getty Images (zdjęcie poglądowe)
19.01.2024 13:11 Nie ma nic za darmo. Babcia ustaliła stawkę za opiekę nad wnukiem. Jej prawdziwe intencje szokują

Wychowanie dzieci nie jest najłatwiejszą rzeczą pod słońcem. Szczególnie że poza opieką nad dzieckiem na rodziców czeka jeszcze mnóstwo innych zadań – codzienne obowiązki związane z prowadzeniem domu, jak zakupy, sprzątanie czy gotowanie, a także praca zawodowa. 

Babcia
13.01.2024 15:00 Babcia kupiła stary dom, gdy jej wnuczka ją odwiedziła, aż zamarła. Szokujące, co znaleziono w posiadłości

Stare budynki potrafią skrywać wielkie tajemnice. Tak też było w przypadku domu zakupionego przez amerykańską tiktokerkę o imieniu Carly. Kobieta ze względu na swój wiek postanowiła przenieść się do posiadłości, w której nie będzie musiała korzystać ze schodów. W budynku znajduje się piwnica, którą postanowiła przeszukać jej wnuczka. To odkrycie zwaliło ją z nóg! Kto musiał się tak przygotować?

Poświęcił całą swoją młodość dla babci, fot. Canva/galitskaya
16.12.2023 15:19 Poświęcił całą swoją młodość dla niej. Trudno powstrzymać łzy po tym, co wnuczek zrobił dla swojej babci

Opieka nad starszymi członkami rodziny często jest wymagającym zadaniem, nie tylko fizycznie, ale również psychicznie. W przypadku schorowanych osób, które nie są już samodzielne, nierzadko wymaga to konieczności ciągłej opieki, na co nie każdy może sobie pozwolić.

babcia
20.11.2020 21:30 Ma 71 lat, a figury może pozazdrościć jej niejedna nastolatka. Na jednym z ostatnich zdjęć pozuje w mini i krótkim topie

Babcia? To słowo zdecydowanie nie odzwierciedla jej wyglądu. 71-letnia słynna projektantka mody ślubnej Vera Wang zachwyca piękną figurą. Jędrne ciało, długie nogi w mini i płaski brzuch w topie. Brzmi nieprawdopodobnie? Nie z takim obrazem kojarzy nam się babcia. Wiele osób zastanawia się, jaki eliksir młodości wypiła projektantka. Wygląda tak, jakby czas się dla niej zatrzymał. Choć Vera Wang przyznaje, że nie robi nic szczególnego, by utrzymać formę, trudno jej uwierzyć. Pod zdjęciami, jakie 71-latka zamieszcza na swoim profilu na Instagramie, pojawiają się liczne niedowierzające komentarze. Modelka, nietypowa babcia, wciąż jednak powtarza, że nie robi nic nadzwyczajnego, by tak wyglądać.

katy perry: dark horse
10.03.2020 09:24 Rodzina uwielbianej piosenkarki przeżywa dramat. Nie żyje jej najbliższa osoba

Rodzina uwielbianej piosenkarki poinformowała o tragedii. Wokalistka jest w rozpaczy, nie żyje jedna z najbliższych jej osób, gwiazda obecnie jest w ciąży.Ostatnio gwiazda poinformowała swoich fanów, że spodziewa się pierwszego dziecka. Ojcem maleństwa jest znany aktor, teraz okazuje się, że rodzinę piosenkarki dotknęła ogromna tragedia. Nie żyje najbliższa jej osoba.

  • 1
  • 2