Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Rydzyk odsłoni wszystkie karty? Szykował się do tego 30 lat!
Sara Karmańska
Sara Karmańska 16.02.2024 13:20

Rydzyk odsłoni wszystkie karty? Szykował się do tego 30 lat!

Rydzyk odsłoni wszystkie karty? Szykował się do tego 30 lat!, fot. Jakub Kaminski/East News, PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News
Rydzyk odsłoni wszystkie karty? Szykował się do tego 30 lat!, fot. Jakub Kaminski/East News, PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News

Ojciec Tadeusz Rydzyk jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych duchownych kraju. Redemptorysta jest dyrektorem Radia Maryja oraz Telewizji Trwam, a także jest znany z zaangażowania w liczne inne biznesy, wśród których można wymienić między innymi Geotermię Toruń, „Nasz Dziennik” czy Wyższą Szkołę Kultury Społecznej i Medialnej. W jego życiu nie brakuje niejasnych sytuacji, które szybko podłapują internauci. Teraz okazuje się, że i on zbierał na nich “kwity”.

Tadeusz Rydzyk twierdzi, że jest ofiarą hejterskich ataków

Ojciec Tadeusz Rydzyk sądzi, że od kilkudziesięciu lat jest ofiarą hejterskich ataków. Jak zdradził w wywiadzie dla „Naszego Dziennika”, są one zorganizowane i mają antychrześcijańską naturę. Jak ujawnił, w wytrwaniu tej trudnej sytuacji pomogła mu wiara i myśl o poświęceniu Jezusa.

Gdyby nie wiara, nie byłbym w stanie wytrzymać tych ataków. Pan Jezus wycierpiał o wiele więcej za nas wszystkich.

Duchowny odniósł się także do pojawiających się w mediach informacji na temat wsparcia finansowego otrzymywanego od partii Prawo i Sprawiedliwość, a także prowadzenia luksusowego stylu życia. Tadeusz Rydzyk zapewnił, że to wszystko nieprawda.

Wszystkie wypowiedzi o rzekomych miliardach, które „PiS daje Rydzykowi”, to kłamstwa. Powielany jest hejt, że „Rydzyk jeździ maybachami” i „żyje jak miliarder”.

Żonaty ksiądz tłumaczy się ze zdjęcia z politykiem Moja babcia oszalała i przepisała wszystko na Kościół. Żyję jak dziadówka

Tadeusz Rydzyk o zachowaniu Polaków

Tadeusz Rydzyk odniósł się także do zachowania Polaków. Jego zdaniem znaleźliśmy się w czasach, gdy treści niezgodne z chrześcijaństwem mają silną pozycję, a nawet padło porównanie, że mają być gorsze od komunizmu. Duchowny ma jednak rozwiązanie – wystarczy się modlić i działać, by odwrócić „zniewolenie na własne życzenie”

Polacy, dokonując takich, a nie innych wyborów, wybrali zniewolenie na własne życzenie. Trzeba się modlić i działać. Kryterium owocności naszej modlitwy jest dobre i skuteczne działanie. Diabeł nie śpi, nie możemy mu się dać zwieść.

ZOBACZ TEŻ: Masz nieślubne dziecko? Sprawdź czy możesz pójść do komunii

Tadeusz Rydzyk doczekał się obszernej kolekcji

Tadeusz Rydzyk pochwalił się także sporą kolekcją. Jak wyszło na jaw, duchowny od lat zbiera wycinki z mediów i prasy, które mają przedstawiać nieprawdziwe informacje na jego temat. Na przestrzeni lat – a konkretnie od 1997 roku – uzbierała się ich spora suma, która ma sięgać nawet 60 tysięcy wycinków z gazet.

Proszę sobie wyobrazić, że mamy blisko 60 tysięcy wycinków z gazet z nieprawdziwymi informacjami na temat naszej działalności. Trzeba też wiedzieć, że jeden wycinek z jednej gazety jest tożsamy z całym nakładem konkretnego pisma. I mówię tu tylko o gazetach i dokumentacji zbieranej od 1997 roku. Radio Maryja miało już sześć lat, gdy zaczęliśmy gromadzić tego typu nienawistne wycinki prasowe.

Tadeusz Rydzyk, fot. Jakub Kaminski East News.jpg
Tadeusz Rydzyk, fot. Jakub Kaminski/East News
Tadeusz Rydzyk, fot. PAWEL SKRABA AGENCJA SE East News.jpg
Tadeusz Rydzyk, fot. PAWEL SKRABA/AGENCJA SE/East News