Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Paździoch z Kiepskich przechodzi piekło. Straszna choroba zaatakowała jego mózg
Kamil Ciszek-Skwierczyński
Kamil Ciszek-Skwierczyński 15.05.2018 18:07

Paździoch z Kiepskich przechodzi piekło. Straszna choroba zaatakowała jego mózg

Ryszard Kotys
youtube.com

Ryszard Kotys ma 85 lat i przeżywa ogromny dramat. Straszliwa choroba bardzo utrudnia życie popularnemu aktorowi, znanego przede wszystkim z serialu „Świat według Kiepskich”. Aktor ostatnio mocno podupadł na zdrowiu

Wcielający się w postać Mariana Paździocha artysta cierpi na okropne schorzenie. Opowiedział o nim w szczerym wywiadzie, który przeraził fanów popularnego aktora.

Kultowy aktor przeżywa dramat

Klasyk polskiego kina ma przede wszystkich problemy z orientacją w terenie. Zdarza się, że zamiast wejść do klatki schodowej wchodzi do piwnicy. Aktor jest przerażony swoim schorzeniem.

– To prawda, gubię się dosłownie wszędzie. Na przykład wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się też w obcym mieście. Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Wtedy jestem potwornie przerażony – opowiedział o swoich kłopotach Ryszard Kotys w rozmowie z tygodnikiem „Rewia”.

Artysta, choć w dorobku ma wiele filmów to w ostatnich latach przylgnęła do niego łatka Mariana Paździocha, który w „Kiepskich” gra rolę złośliwej mendy i złodzieja. Aktor przyznaje, że mimo, iż jest kojarzony z sitcomem, to tak naprawdę ma bardzo poważne usposobienie. 

Ryszard Kotys szczerze o sobie

– Chyba jestem smutnym człowiekiem. Może to wynika ze starości. W gruncie rzeczy jestem poważnym facetem. Nie jestem typem rozrywkowym, choć lubię towarzystwo. Wiele osób uważa, że jestem złośliwie dowcipny i często nikogo nie oszczędzam. Wynika to z mojej powagi. A może i smutku – wyznał Kotys.

Choroby to prawdziwe utrapienie dla najważniejszych aktorów „Świata według Kiepskich”. Dariusz Gnatowski wcielający się w postać serialowego grubasa i „erosomana”, czyli Arnolda Boczka zmaga się z cukrzycą, natomiast Andrzej Grabowski, odgrywający postać alkoholika i nieroba, którym jest rzecz jasna Ferdek Kiepski zaczął tyć w zastraszającym tempie, co mogło doprowadzić do przeciążenia protezy biodra, w związku z czym aktor musiał poddać się operacji zmniejszenia żołądka.

Aktor ma wsparcie żony

Na szczęście aktor może liczyć na wsparcie młodszej żony, Kamili Sammler. Żona trwa przy nim od lat i opiekuje się nim w trudnych dla niego chwilach. Gdy nie może, wynajmuje opiekunkę, która pomaga jej w codziennych obowiązkach.

– Ma na imię Natalia. Pod nieobecność Kamili zajmuje się Ryszardem, dba o niego, gotuje mu. A żona może bez wyrzutów sumienia realizować swoje marzenia – wyznał przyjaciel rodziny w rozmowie z „Faktem”.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Wojewódzki się załamał. Na jaw wyszedł jego prywatny dramat
  2. Dramat Kurdej-Szatan. Ciężka choroba ją wyniszcza. „Byłam w szoku”
  3. Irena Santor w szpitalu! „Podejrzewano udar, miała problemy z mową”