Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Seniorka bała się wyjść z domu. Aż chce się płakać po tym, co dla niej zrobili. Na zakupach się nie skończyło
Julia Bogucka
Julia Bogucka 08.01.2024 22:04

Seniorka bała się wyjść z domu. Aż chce się płakać po tym, co dla niej zrobili. Na zakupach się nie skończyło

seniorka Wiesia
YouTube

Internautów poruszyła historia pani Wiesi pochodzącej z Warszawy. Podczas sondy ulicznej z serii “Pytamy zwykłych ludzi”, organizowanej przez redakcję “Gońca”, podzieliła się swoją trudną sytuacją finansową. Jak się okazało, kobiecie ledwie starcza na pokrycie podstawowych potrzeb swoich i sparaliżowanego syna. W Internecie powstała zbiórka pieniędzy, która ma pokryć wydatki seniorki. Jednak to niejedyna przysługa dana pani Wiesi. Kolejna miała związek z tragicznymi warunkami pogodowymi, z którymi musi się dziś mierzyć Polska.

Seniorka obawiała się warunków na drodze

Zima potrafi być bardzo zdradliwa. Wahające się w okolicach zera temperatury, topniejący i zamarzający z powrotem śnieg, to może być przepis na tragedię. W ostatnie dni pogoda w Polsce nie rozpieszcza. 8 stycznia w Warszawie zanotowano -13 stopni Celsjusza, mrozy nie zamierzają ustąpić w najbliższym czasie. Takie warunki mogą spowodować wyjątkową trudność szczególnie dla osób starszych i z niepełnosprawnościami.

Obawy o swoje zdrowie miała pani Wiesia, seniorka z Warszawy. Zmartwiona kobieta nie chciała opuszczać miejsca zamieszkania, bojąc się, że wypadek na lodzie mógłby skończyć się dla niej tragicznie. Jednak najważniejszą kwestią w obliczu takich zdarzeń jest dla pani Wiesi niesprawienie kłopotów dla jej syna Tomasza. 

Historia pani Wiesi poruszyła serca Polaków. Dziennikarze dotarli do jej domu, ruszyła pomoc Kasjerka zwróciła uwagę starszej pani. Takiej reakcji się nie spodziewała, można zapaść się pod ziemię

Seniorka poprosiła o pomoc

Seniorka Wiesia postanowiła zwrócić się o pomoc do redakcji portalu Goniec.pl. Ta, poruszona problemami finansowymi kobiety, zorganizowała dla niej zbiórkę pieniędzy, mającej na celu pokrycie podstawowych potrzeb jej i jej chorego syna. Celem zbiórki stało się 200 tysięcy złotych. Tym razem mowa była o innej przysłudze.

Pani Wiesia poprosiła o zrobienie jej podstawowych zakupów spożywczych. Powodem prośby były złe warunki pogodowe i obawa o uszczerbek na zdrowiu, który mógłby spowodować upadek na lodzie. Kobieta przygotowała dla reportera “Gońca” skromną listę produktów, zaoferowała również pieniądze mające pokryć jej potrzeby. Nie spodziewała się tego, co miało niedługo nastąpić.

ZOBACZ TEŻ: Mama Izy Zeiske jest w szpitalu. Wiadomo, w jakim jest obecnie stanie

Na to mogła liczyć seniorka Wiesia

Reporter Eryk Błaszak pracujący dla redakcji Goniec.pl postanowił zaskoczyć panią Wiesię. Nie przyjął pieniędzy od kobiety i zrobił jej ogromną niespodziankę, przynosząc do jej mieszkania wielkie torby pełne produktów spożywczych. Dodatkowo sprezentował seniorce bukiet kwiatów. Pani Wiesia nie kryła zachwytu związanego z tym podarunkiem. 

Od dwóch dni trwa zbiórka na rzecz seniorki z Warszawy. Celem zrzutki jest zaspokojenie podstawowych potrzeb kobiety, która opiekuje się sparaliżowanym synem. Jak zdradziła dziennikarzom “Gońca”, nie wystarcza jej pieniędzy, aby opłacić wszystkie rachunki i zakupić potrzebne lekarstwa. Po tym krótkim czasie wzruszeni sytuacją pani Wiesi internauci wpłacili ponad 67 tysięcy złotych. Cel zbiórki to 200 tysięcy. Możecie ją odnaleźć pod tym linkiem.

Tagi: Seniorzy
Smutne wieści z domu Grażyny Torbickiej. Robi co może, żeby pomóc mamie, ale ona nie chce z nią mieszkać
Grażyna Torbicka
Autorstwa Adam Kumiszcza – Praca własna, CC BY 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=4350826
Grażyna Torbicka przez długi czas z chęcią opiekowała się swoją mamą. Krystyna Loska cierpi na poważną chorobę i dlatego jej córka bardzo chciałaby, aby kobieta zamieszkała razem z nią. Niestety, seniorka chce jak najdłużej pozostać samodzielna i odmawia pomocy. Media donoszą, że Grażyna Torbicka ma obecnie poważne problemy rodzinne. Gwiazda bardzo martwi się o swoją mamę, która od dłuższego czasu zmaga się z ciężką chorobą takotsubo, której objawy są niezwykle podobne do zawału serca. Przez długi czas Krystyna Loska przebywała pod opieką męża prezenterki, który z zawodu jest szanowanym kardiochirurgiem i doskonale wiedział, jak powinien zająć się chorą. Teraz kobieta nie chce już dłużej mieszkać z córką.
Czytaj dalej
Ewie Błaszczyk musi pomagać córka Marianna. Aktorka nie może poradzić sobie z żałobą po stracie mamy
Ewa Błaszczyk
Pawel Wodzynski/East News
Ewa Błaszczyk nie radzi sobie z żałobą po śmierci ukochanej matki. Kolejna tragedia mocno doświadczyła aktorkę, którą czeka trudna rozprawa z przeszłością. Musi liczyć na pomoc córki, Marianny. Ostatnie lata Ewa Błaszczyk spędziła, usiłując pogodzić obowiązki zawodowe, działalność charytatywną i sprawy osobiste. Swój czas dzieliła pomiędzy opiekę nad pogrążoną w śpiączce córką a matką, która mocno podupadła na zdrowiu. Niestety, seniorka zmarła. Był to kolejny cios dla artystki.
Czytaj dalej