Spodenki na mszy to grzech?! Ksiądz odpowiedział stanowczo, wielu Polaków może popełniać kolosany błąd
Lato w Polsce często łączy się z bardzo wysokimi temperaturami. Co zrozumiałe, w takich dniach staramy się ograniczać grubość ubrań, a także ich długość. Nie wszędzie możemy jednak ubrać się tak, jakbyśmy chcieli – na przykład niektóre z miejsc pracy mają ścisły dress code, którego trzeba przestrzegać.
Pewne ograniczenia co do strojów mają też miejsca kultu, takie jak kościoły.
Ksiądz rozwiewa wątpliwości wiernych na TikToku
Ksiądz Sebastian Picur z Sanktuarium Św. Jana Pawła II w Krośnie jest jednym z duchownych aktywnych w serwisie TikTok. Mężczyzna w swoich filmikach między innymi poświęca czas na odpowiadanie na pytania wiernych i rozwiewa różne wątpliwości związane z wiarą czy Kościołem.
W jednym z ostatnich filmików odniósł się do problemu szczególnie palącego w okresie lata, kiedy na zewnątrz panują wysokie temperatury, a mianowicie do stroju odpowiedniego do kościoła.
Jakimowicz stracił pracę w "PnŚ". Teraz ujawnił prawdę o zarobkach w TVP, spadliśmy z krzesełKsiądz odpowiada na pytanie odnośnie odpowiedniego stroju w kościele
Ksiądz Sebastian został zapytany przez jednego z internautów, o to, czy ubranie krótkich spodenek na mszę to grzech. Duchowny pośpieszył z odpowiedzią. Jak wyjaśnił, choć nie jest to grzech, nie jest to właściwy strój do świątyni:
– To nie grzech. Trzeba jednak pamiętać, że przez strój okazujemy szacunek i w miejscach świętych warto pamiętać o taktownym ubiorze – wyjaśnił w nagraniu.
Ksiądz wyjaśnia temat spodenek. Jak się ubrać do kościoła?
Wybierając strój do kościoła należy pamiętać o tym, że w miejscach kultu nie powinniśmy odsłaniać zbyt wiele ciała. Nie powinniśmy zatem nosić krótkich spodenek, sukienek lub spódniczek mini, a także topów na ramiączkach lub bez nich.
Warto mieć to szczególnie na uwadze podczas dobierania strojów na ważne uroczystości takie jak ślub, a także jeśli planujemy zwiedzanie świątyń podczas wakacyjnych podróży. W przypadku odsłoniętych ramion warto mieć wówczas przy sobie na przykład szal, aby uniknąć niewpuszczenia do zabytkowych miejsc kultu z powodu złego stroju.