Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Tak ma zostać pochowany Lech Wałęsa. DWA życzenia jeżą włos na głowie. Mocne słowa obiegły Polskę
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 28.11.2023 08:20

Tak ma zostać pochowany Lech Wałęsa. DWA życzenia jeżą włos na głowie. Mocne słowa obiegły Polskę

Lech Wałęsa
Lech Wałęsa już wie, jak chce być pochowany. Fot. KAPiF

Lech Wałęsa skończył w tym roku 80 lat. I mimo iż były prezydent Polski czuje się dobrze, już zaplanował, jak będzie wyglądał jego pogrzeb. Okazuje się, że ma dwa życzenia, bez których nie wyobraża sobie pochówku. O wszystkim opowiedział w najnowszym wywiadzie, który już obiegł cały interent!

Lech Wałęsa chętnie udziela wywiadów

Lech Wałęsa jest postacią kojarzoną nawet przez tych Polaków, którzy nie interesują się polityką. Legendarny lider Solidarności pełnił urząd prezydenta RP w latach 1990-1995. Jest uważany nie tylko za żywą legendę, ale również za pioniera przemian ustrojowych w dawnym Bloku Wschodnim, co z resztą przyczyniło się do faktu, iż w 1983 roku otrzymał Pokojową Nagrodę Nobla.

Po porażce w wyborach prezydenckich w 2000 roku, Lech Wałęsa postanowił przejść na polityczną emeryturę. Mimo to do dziś angażuje się w sprawy społeczne, organizuje wykłady za granicą oraz aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Dla wielu Polaków Lech Wałęsa, ze względu na swoje polityczne dokonania, jest bardzo ważną osobistością. Z tego powodu równie chętnie udziela wywiadów, w których otwiera się nie tylko na temat politycznej przeszłości, ale również te osobiste. Rozmowa, którą przeprowadzili z byłym prezydentem Kuba Wojewódzki oraz Piotr Kędzierski, już obiegła cały internet. Okazuje się, że Lech Wałęsa wyznał w jej trakcie, jak chciałby, by wyglądał jego pochówek.

Lech Wałęsa w szpitalu! Z samego rana przekazano zasmucające wieści, wokół niego same aparatury, przykry widok Margaret wściekła na Lecha Wałęsę. Po tym, jak skomentował wygląd polskiej artystki nie wytrzymała!

Lech Wałęsa wystąpił w podcaście Kuby Wojewódzkiego i Piotra Kędzierskiego

Najnowszy odcinek podcastu “WojewódzkiKędzierski” wywołał olbrzymie poruszenie wśród Polaków. Na jego łamach już wcześniej były prowadzone rozmowy z wieloma ważnymi postaciami ze świata show-biznesu czy polityki, jednak pojawienie się Lecha Wałęsy i tak wywołało mnóstwo emocji. Podczas wywiadu były prezydent otworzył się m.in. na temat swojego własnego pochówku! Ten fakt dość mocno zdziwił internautów, ale jednocześnie byli bardzo ciekawi, jakie wymagania dot. pochówku ma Wałęsa.

Lider “Solidarności” jest bardzo często widywany w koszulce z napisem “Konstytucja”. Zakłada ją nie tylko podczas czasu spędzanego prywatnie, ale również na różne imprezy okolicznościowe. Z tego względu t-shirt stał się swego rodzaju znakiem rozpoznawczym byłego prezydenta. Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski postanowili nawiązać do tego faktu podczas wywiadu i zadali Lechowi Wałęsie nieszablonowe pytanie:

Czy to prawda, że pan wyraził wolę bycia pochowanym w koszulce z napisem "Konstytucja"?

Odpowiedź może zaskoczyć niejedną osobę!

Projekt bez nazwy - 2023-11-28T073008.777.png
Lech Wałęsa już wie, jak chce być pochowany. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-11-28T073119.558.png
Lech Wałęsa już wie, jak chce być pochowany. Fot. KAPiF

ZOBACZ TEŻ: Lech Wałęsa bierze za to nawet 45 tys. zł! Robi tylko jedno, nawet nie opuszczając rodzinnego miasta

Lech Wałęsa opowiedział o 2 życzeniach dot. własnego pogrzebu!

Lech Wałęsa udzielił wywiadu, na który czekało mnóstwo Polaków. Gdy tylko Kuba Wojewódzki ogłosił na swoim Instagramie, że były prezydent zostanie gościem jego podcastu, w sieci zapanowało poruszenie. Odcinek, który krótko potem ukazał się w platformach streamingowych, spełnił oczekiwania. Został w nim poruszony m.in. dość zaskakujący temat dot. pochówku byłego prezydenta. 

Jak Lech Wałęsa odpowiedział na pytanie prowadzących, czy zamierza zostać pochowany w koszulce z napisem “Konstytucja”?

Jeśli nie postaracie się zmienić stanu rzeczy, nie rozliczycie prezydenta i wszystkich, którzy łamali konstytucję, to proszę mnie pochować w tej koszulce z napisem. Ale też chciałbym, żebym był spalony, żeby mnie robaki nie jadły – wyznał były prezydent. 

źródło: plotek.pl