Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Tak wyglądały ostatnie lata Ryszarda Kotysa. „Jestem po prostu przerażony”
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 28.01.2023 18:52

Tak wyglądały ostatnie lata Ryszarda Kotysa. „Jestem po prostu przerażony”

Ryszard Kotys
fot. KAPiF

Ryszard Kotys zmarł w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku w wieku 88 lat. Przez ostatnie lata zmagał się z poważną chorobą, która utrudniała mu normalne funkcjonowanie. Aktor przed śmiercią nie miał łatwego życia.

Pierwsze problemy zdrowotne artysty pojawiły się już w 2017 roku. Ryszard zachorował wówczas na zapalenie płuc, a następnie borykał się z powikłaniami. Niestety później było tylko gorzej.

Ryszard Kotys walczył z chorobą

Ryszard Korys to czołowy Polski aktor, który raz na zawsze zapisał się w pamięci widzów. Artysta miał na swoim koncie ponad setkę zagranych ról, a na deskach teatru i planach filmowych spędził ponad 60 lat.

Dorobek artystyczny Ryszarda robi wrażenie, a jego flagową postacią był Marian Paździoch, w którą wcielał się od lat w serialu „Świat wedlug Kiepskich”. Polacy pokochali tę postać, jak i samego Ryszrada.

Niestety w nocy z 27 na 28 stycznia 2021 roku po latach walki z chorobą zmarł Ryszard Kotys. Ostatni okres jego życia nie należał do najłatwiejszych, a problemy zdrowotne skutecznie utrudniały mu codzienne funkcjonowanie.

„Bardzo często gubię się…”

W 2017 roku Ryszard Kotys zachorował na zapalenie płuc. Następnie musiał mierzyć się z powikłaniami, które okazały się na tyle silne, że aktor zawiesił swoją działalność artystyczną.

Po czasie zaczął również gubić orientację i tracić pamięć. Niepokojące objawy były wynikiem podeszłego już wieku. Jak wyznał w jednym wywiadów sam Ryszard:

Gubię się dosłownie wszędzie. Wchodzę do jakiegoś mieszkania, a wychodząc – nie mogę trafić we właściwe drzwi. Bardzo często gubię się w mieście… Idąc do kogoś, nie kieruję się na klatkę schodową, tylko na przykład do piwnicy. Gdy łapię się na tym, że nie wiem, gdzie jestem i dokąd idę, czuję potworny strach. Jestem po prostu przerażony — wyznał wówczas 85-letni Ryszard w wywiadzie dla „Rewii”.

Ryszard Kotys

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. Przeraźliwy krzyk i krew w PnŚ, nagle zakończono transmisję. O tym wydaniu nigdy nie zapomnimy
  2. Weszła do kościoła i dopuściła się porażającego czynu. Parafia pilnie szuka kobiety
  3. Cleo zdradziła, dlaczego zawsze nosi spięte włosy. Powód zdumiewa