Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Tłum gwiazd na pogrzebie Andrzeja Precigsa. Nagle żałobnicy zamarli, w kościele rozległy się niesłychane słowa
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 05.09.2023 16:22

Tłum gwiazd na pogrzebie Andrzeja Precigsa. Nagle żałobnicy zamarli, w kościele rozległy się niesłychane słowa

Andrzej Precigs, pogrzeb, urna
Na pogrzebie Andrzeja Precigsa padły zaskakujące słowa. Fot. KAPiF

Nieco ponad tydzień temu odszedł uwielbiany polski aktor, Andrzej Precigs. Wiadomość o śmierci serialowego Zbyszka Filarskiego z “M jak Miłość” wstrząsnęła nie tylko jego bliskimi i przyjaciółmi, ale również milionami fanów. Dziś miał miejsce pogrzeb, na którym ci licznie się stawili. W uroczystości wzięło udział również wiele gwiazd. W pewnym momencie padły słowa, wobec których trudno przejść obojętnie…

Andrzej Precigs przegrał walkę z chorobą

26 sierpnia media w całej Polsce obiegła przykra wiadomość o śmierci Andrzeja Precigsa. Wybitny aktor 3 dni wcześniej świętował swoje 74 urodziny, co sprawiło, że szok, który towarzyszył jego odejściu, był nie do opisania. Do dziś całej rodzinie, przyjaciołom oraz ekipie z planu “M jak Miłość”, gdzie Precigs wcielał się w rolę Zbyszka Filarskiego, ojca Kingi Zduńskiej (Katarzyna Cichopek), ciężko jest uwierzyć w te tragiczne wieści.

Andrzej Precigs mierzył się z przewlekłą chorobą, która była dla niego szczególnie niebezpieczna w trakcie pandemii. W ostatnich miesiącach wiele wskazywało, że stan aktora się poprawił, jednak niespodziewanie odszedł 26 sierpnia. Dziś odbył się jego pogrzeb w zaskakującym miejscu. Nie wszyscy fani wiedzieli, jakiego wyznania był artysta.

Dziś pogrzeb Andrzeja Precigsa. Włączyliśmy "Pytanie na śniadanie" i aż nas zatkało

Gwiazdy na pogrzebie Andrzeja Precigsa

Pogrzeb Andrzeja Precigsa, przez tak wiele osób kojarzonego z serialem “M jak miłość”, miał miejsce w Kaplicy Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim. Kilka dni temu poinformował o nim przyjaciel aktora, Tomasz Lerski. Na ceremonii pojawiło się mnóstwo osób. Prócz rodziny oraz najbliższych znajomych nie mogło zabraknąć na niej gwiazd, które niejednokrotnie współpracowały z Precigsem na planie.

Na pogrzebie artysty pojawili się m.in. Emilia Krakowska, Maria Maj, Izabella Olejnik, Hanna Mikuć czy Rafał i Marcin Mroczkowie. Na uroczystości przybyła także Katarzyna Cichopek, ekranowa córka Andrzeja Precigsa, wraz z narzeczonym, Maciejem Kurzajewskim. Para zdecydowała się przynieść ze sobą niezwykły podarunek. 

Projekt bez nazwy - 2023-09-05T155444.461.png
Na pogrzebie Andrzeja Precigsa padły zaskakujące słowa. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-09-05T155453.180.png
Na pogrzebie Andrzeja Precigsa padły zaskakujące słowa. Fot. KAPiF

Przemowa księdza na pogrzebie Andrzeja Precigsa sprawiła, że zebranym zeszkliły się oczy

Kaplica Halpertów na Cmentarzu Ewangelicko-Augsburskim była pełna od przybyłych na pogrzeb gości. Uroczystość poprowadził ksiądz, który postanowił w poruszający sposób uczcić pamięć po zmarłym 26 sierpnia aktorze. Zwrócił uwagę nie tylko na widowiskowy na dorobek artystyczny Andrzeja Precigsa, ale również na inne szczegóły jego życia, o których nie każdy zdawał sobie sprawę.

Wspaniały aktor, teatralny i filmowy, jeden z tych, którzy mają ten wspaniały warsztat aktorski, który pozostawia w żałobie dziesiątki tysięcy fanów, wielki społecznik, ale przede wszystkim wspaniały mąż i ojciec – miał wygłosić cytowany przez “Pudelka” ksiądz.

Po słowach, które padły w kaplicy, zebranym ciężko było powstrzymać łzy.

Projekt bez nazwy - 2023-09-05T155318.206.png
Na pogrzebie Andrzeja Precigsa padły zaskakujące słowa. Fot. KAPiF
Projekt bez nazwy - 2023-09-05T155305.423.png
Na pogrzebie Andrzeja Precigsa padły zaskakujące słowa. Fot. KAPiF

źródło: se.pl

Tagi: pogrzeb