Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Wetrzyj w skórę głowy, a włosy zaczną rosnąć jak szalone. Żałuję, że nie znałam tego patentu wcześniej
Magdalena Cichocka
Magdalena Cichocka 15.10.2024 06:09

Wetrzyj w skórę głowy, a włosy zaczną rosnąć jak szalone. Żałuję, że nie znałam tego patentu wcześniej

włosy
fot. Canva/Mikhail Azarov

Jeśli marzysz o długich włosach lub chcesz je zagęścić, warto sięgnąć po naturalny sposób, który przyspieszy ich porost. Kluczem do sukcesu jest jednak regularność i konsekwencja. Tylko wtedy rezultaty pozytywnie cię zaskoczą, a włosy będą rosnąć nawet 2 cm miesięcznie. 

Jak szybko rosną włosy?

Przyjęło się, że włosy rosną około 1 cm w ciągu miesiąca. To wynik, który w zależności od wielu czynników może się różnić. Na porost włosów wpływa m.in. dieta, pobudzanie mieszków do wzrostu, chociażby przez masaż lub używanie specjalnych kosmetyków. Ogromny wpływ mają również predyspozycje genetyczne oraz dbałość o kosmyki i skalp. 

Warto również wspomnieć, że niektórym jedynie wydaje się, że ich włosy rosną wolno. Niektórzy uważają nawet, że nie rosną one w ogóle. Bardzo często jest to mylne wrażenie i wynika z licznych zniszczeń na końcach, a także ich łamliwości. Kruszące się końce mogą dawać złudne wrażenie, że włosy wcale nie rosną.

Słabe włosy i paznokcie mogą oznaczać niedobór ferrytyny Takie pytania zadaje lekarz przy diagnozie andropauzy. Trzeba odpowiadać szczerze

Jak przyspieszyć porost włosów?

Jeśli chcesz zapuścić włosy, musisz pamiętać o regularności i dbaniu nie tylko o same pasma, ale również o skórę głowy. Sprawdzonym sposobem na przyspieszenie ich porostu jest wcieranie w skalp naparu z kozieradki. 

Przepis na wcierkę jest prosty. Wystarczy, że zalejesz wrzątkiem jedną łyżkę stołową nasion kozieradki, odczekasz około 15 minut i odcedzisz wywar. Tak przygotowaną miksturę przelej do buteleczki z wygodnym aplikatorem, który umożliwi dokładne nałożenie produktu na skórę głowy.  

skóra głowy
fot. Canva/pixelshot

Cudowne właściwości kozieradki

Kozieradka to wszechstronna roślina o licznym zastosowaniu. Niektóre jej gatunki po wysuszeniu i zmieleniu sprawdzają się jako aromatyczna przyprawa do licznych dań. Z kolei młode liście i łodygi używane są jako warzywo, podczas gdy nasiona najczęściej są zaparzane a wywar stosowany, chociażby do zabiegów pielęgnacyjnych. 

Napar z kozieradki jest bogaty w witaminy A, B i C, krzem, potas, selen i magnez. Pozytywnie działa na porost włosów, minimalizuje ich wypadanie oraz poprawia stan skóry głowy. Świetnie działa również na problemy skórne, m.in. na trądzik. Dodatkowo wspomaga układ odpornościowy.