Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Wiemy z czym zostanie pochowana Elżbieta II. Można się zdziwić
Michał Fitz
Michał Fitz 19.09.2022 00:45

Wiemy z czym zostanie pochowana Elżbieta II. Można się zdziwić

Elżbieta II
Tim Rooke / Rex Features/EAST NEWS

Królowa Elżbieta II zostanie pochowana już jutro. Przez ostatnie kilka dni trumna z jej ciałem była wystawiona w Westminster Hall, gdzie wszyscy Brytyjczycy mogli osobiście przyjść i ją pożegnać. Po jutrzejszej ceremonii nie będzie już ku temu okazji.

Monarchini zostanie pochowana w specjalnej, ołowianej trumnie, która ma właściwości konserwujące. W niej ciało przetrwa dłużej, ale jak się okazuje, nie tylko ono się tam znajdzie. Co królowa zabierze ze sobą do grobu?

Z czym zostanie pochowana królowa Elżbieta II?

Mówi się, że w momencie śmierci dobra materialne nie mają znaczenia, bo i tak nie zabierzemy ich do grobu. W przypadku królowej Elżbiety II jest jednak trochę inaczej, bo ta zostanie pochowana z drobnymi kosztownościami.

Jak się okazuje, monarchini będzie miała na sobie obrączkę, co zupełnie zrozumiałe, a także parę skromnych, perłowych kolczyków, które bardzo lubiła. Widocznie nie miała przed śmiercią specjalnych życzeń co do swojego pochówku, co tylko udowadnia, że pomimo swojej roli była skromną osobą.

Jak będzie przebiegał pogrzeb Elżbiety II?

Jak można było sądzić, pogrzeb monarchini to nie tylko wyjątkowa ceremonia, ale też ogromne przedsięwzięcie logistyczne. Jak wobec tego będzie wyglądał? Uroczystość rozpocznie się kwadrans przed południem czasu polskiego. Wówczas trumna z ciałem królowej zostanie przewieziona do Opactwa Westminsterskiego. Towarzyszyć jej będą mundurowi muzycy, a za trumną będą podążać bliscy Elżbiety II, między innymi obecny król, Karol III.

W południe powinna rozpocząć się część ceremonii, w trakcie której królowa zostanie pożegnana przez cały świat. Wówczas zostaną odczytane listy od przywódców państw i głów kościołów. Później trumna zostanie jeszcze przewieziona ulicami Londynu w akompaniamencie Big Bena. Na koniec będzie przetransportowana do zamku Windsor i złożona w tamtejszej kaplicy św. Jerzego.

Artykuły polecane przez redakcję Lelum:

  1. „Pytanie na śniadanie”. Ida Nowakowska we łzach. Wszystko z powodu wspomnień o Annie Przybylskiej
  2. Dagmara Kaźmierska ma dosyć ludzi, nie chce być już sławna. „Nie jestem małpą w klatce”
  3. Wielka wpadka ekipy Katarzyny Dowbor? Fani programu „Nasz nowy dom” pierwszy raz tak rozczarowani remontem

Źródło: o2.pl/ onet.pl

 

Tagi: Elżbieta II