Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Rodzina latami ukrywała datę urodzin Witolda Pyrkosza. Prawda wyszła na jaw po latach
Martyna Derdak
Martyna Derdak 23.12.2019 14:03

Rodzina latami ukrywała datę urodzin Witolda Pyrkosza. Prawda wyszła na jaw po latach

m jak miłość
Fot. filmpolski.pl

Wigilia jest wyjątkowym dniem w życiu każdego człowieka. Szczególnie znacząca była dla Witolda Pyrkosza, który tego dnia miał urodziny. Mimo że przyszedł na świat w tak pięknym dniu, jego rodzina ukrywała ten fakt przez lata. Jaki był powód?

Witold Pyrkosz był jednym z najsławniejszych polskich aktorów. Artystę mogliśmy oglądać nie tylko na wielkim ekranie, ale też w mniejszych produkcjach, takich jak seriale. Jak się okazuje, nie wiedzieliśmy o nim wszystkiego.

Wigilia była wyjątkowym dniem dla Witolda Pyrkosza

Gwiazdor M jak Miłość i Janosika urodził się 24 grudnia 1926 roku w Krasnymstawie. Dlaczego więc przez wiele lat media opływała całkowicie inna informacja? Na taki pomysł wpadła jego babcia.

Babcia popularnego aktora nie była zadowolona z tego, że jego urodziny przypadają na dzień, w którym jest Wigilia. Kobieta postanowiła zmienić datę na 1 stycznia, natomiast jako miejsce narodzin podała Lwów. Powód, którym się kierowała, był dość istotny. Kobieta chciała, aby jej ukochany wnuk poszedł do wojska rok później. Była również niepocieszona, że Witold Pyrkosz urodził się na wsi, dlatego też zmieniła to miejsce na Lwów.

Witold Pyrkosz: śmierć

Aktor zmarł 22 kwietnia 2017 roku. Mimo że bardzo długo walczył ze swoimi problemami z sercem, a także krążeniem, przegrał nierówną walkę. Prawie do końca swoich dni grał w popularnym serial M jak miłość, który przez wiele lat emitowany jest przez stację TVP2.

Witold Pyrkosz pozostawił po sobie wielu fanów, którzy do ostatnich dni wspierali go w walce z chorobą. Najbardziej jego śmierć przeżyła jednak żona, Krystyna Pyrkosz, która do dziś we wzruszających słowach wspomina męża.

Para poznała się, gdy aktor miał 36 lat. Z racji tego, że jego ukochanej do pełnoletności brakowało zaledwie roku, musieli poczekać ze ślubem. Finalnie pobrali się w 1964 roku i żyli ze sobą do ostatnich dni aktora. Kobieta wielokrotnie przyznawała, że nie potrafi poradzić sobie po śmierci ukochanego męża. Przyznała, także, że przez 50 lat aktor zmagał się z ogromnym nałogiem- uwielbiał palić papierosy. Dopiero podczas choroby, udało mu się finalnie je rzucić.

Witold Pyrkosz to człowiek legenda. Zagrał wiele postaci, które na zawsze zostały w pamięci niemal każdego Polaka. Mogliśmy oglądać go w filmach takich jak: Czterej pancerni i pies, Stawka większa niż życie, a także Janosik

ZOBACZ ZDJĘCIA:

Wigilia

Wigilia była wyjątkowym dniem dla Pyrkosza, ponieważ wtedy obchodził swoje urodziny.

Aktor zagrał w swoim życiu wiele kultowych ról takich jak np. Jędruś Pyzdra z Janosika

Wigilia

Niemal do ostatnich swoich dni grał w serialu M jak miłość.

ZOBACZ TEŻ:

  1. Paweł Królikowski zdradził, na co choruje? Fani przypominają jeden z jego ostatnich wywiadów
  2. Smutne święta Jarosława Kaczyńskiego. Jak będą wyglądać w tym roku?
  3. Najbardziej hojne znaki zodiaku. Bez wahania oddadzą innym wszystko, co mają
  4. 72-latka wzięła ślub z 27-latkiem. Teraz ma ogromny problem, którego nie da się rozwiązać
  5. Kupiła synkowi banany w supermarkecie. Teraz ostrzega innych rodziców
  6. 18 sytuacji, które pokazują, że leginsy nie zostały stworzone dla wszystkich. 11. zdjęcia nie da się wyrzucić z pamięci

źródło: filmpolski.pl, pikio.pl, jastrzabpost.pl