Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Zapomniany występ Marzeny Kipiel-Sztuki. "Nabiera nowego znaczenia"
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 10.06.2024 10:28

Zapomniany występ Marzeny Kipiel-Sztuki. "Nabiera nowego znaczenia"

Marzena Kipiel-Sztuka
Fot. Polsat

Wieść o śmierci Marzeny Kipiel-Sztuki poruszyła cały kraj. Sympatycy artystki wspominają nie tylko jej aktorskie dokonania. Popularność w internecie zdobywa zapomniane dotąd nagranie z 2007 roku. To wtedy Marzena Kipiel-Sztuka pojawiła się w programie Polsatu i zaśpiewała piosenkę, która zdaniem fanów nabiera dziś nowego znaczenia.

Marzena Kipiel-Sztuka: nie tylko aktorka

Marzena Kipiel-Sztuka zmarła w wieku 58 lat. Znana przede wszystkim z roli Halinki w serialu "Świat według Kiepskich", ale była nie tylko aktorką. Występowała też jako piosenkarka i koncertowała z autorskim repertuarem i recitalem pod nazwą "Życie nie jest kiepskie".

Wiosną 2007 roku Marzena Kipiel-Sztuka wzięła udział w pierwszej edycji programu "Jak oni śpiewają", emitowanego przez Polsat. Internauci odnaleźli jeden z występów aktorki w tym programie. "Nabiera nowego znaczenia", "dziś inaczej się tego słucha", "aż łzy napływają mi do oczu" - piszą o tym wykonaniu.

Takie życie wybrał Janusz Rewiński. "Jem zsiadłe mleko, śpię o 22:00"

Marzena Kipiel-Sztuka: nic nie może wiecznie trwać

Marzena Kipiel-Sztuka w programie "Jak oni śpiewają" wykonała m.in. piosenkę "Nic nie może wiecznie trwać" Anny Jantar. Poruszające słowa utworu sprawiły, że internauci zaczęli na nowo dzielić się występem aktorki. "Nic nie może przecież wiecznie trwać, co zesłał los trzeba będzie stracić" - słyszymy w znanej kompozycji.

"Żałuję, że wcześniej nie zainteresowałam się jej śpiewem", "włożyła w to serce", "dziękuję, pani Marzenko", “nie wierzę, że już jej nie zobaczymy i usłyszymy”, “nie byłem na jej koncercie i dopiero teraz żałuję” - czytamy we wpisach, w których internauci udostępnili wykonanie Marzeny Kipiel-Sztuki. Komentatorzy zwracają uwagę, że rzadko mieli okazję słyszeć śpiew aktorki.

Życie nie jest kiepskie - zapewniała Marzena Kipiel-Sztuka

Widzowie, którzy mieli okazję usłyszeć Marzenkę Kipiel-Sztukę jako piosenkarkę, podkreślają, że była w tej roli bardzo niedoceniana. Przypomnijmy, że aktorka w ostatnich latach koncertowała z recitalem “Życie nie jest kiepskie”.

Życie jest takie, jakie je sobie urządzimy. Nie mamy wpływu na pogodę, wirusy i ludzi bez sumienia. Trzeba słuchać swojego serca i iść za jego głosem. Jeśli nas biją i opluwają, to odejdźmy. Głupoty nie zwalczymy żadną bronią. Nie ma co nawet próbować - mówiła aktorka w rozmowie z Onetem, w nawiązaniu do tytułu jej recitalu.

Podczas występów widzowie mogli okazję usłyszeć jej autorskie piosenki. Ze sceny opowiadała też anegdoty z planu “Świata według Kiepskich”. W ostatnich latach fani mogli także podziwiać ją w scenicznym programie “Życie nie musi być Kiepskie”, w którym w formie stand-upu opowiadała o swoim życiu prywatnym i zawodowym.