Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 1 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na środę
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 01.05.2024 09:39

1 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na środę

Biblia
fot. Canva/Fotovika ; Canva/jeffjacobs1990

Pismo Święte od wieków wskazuje ludziom drogę, dodając wsparcia i otuchy w najtrudniejszych chwilach. Kierowanie się mądrościami zawartymi w Biblii prowadzi ku szczęściu i miłości. Jeśli i ty odnajdujesz w niej otuchę sprawdź, jaki fragment prowadzić cię będzie dzisiaj. Przygotowaliśmy go specjalnie dla ciebie.
 

Pismo Święte na 1 maja 2024. Patron dnia

Dziś środa, 1 maja 2024 roku. Trwa V tydzień Okresu Wielkanocnego i I tydzień psałterza. 

Patronami dnia są: św. Józef, św. August Schoeffler, św. Amator, św. Andeol, św. Azaf, św. Jeremiasz, bł. Julian z Valle, św. Oriencjusz, Peregryn, bł. Petroneli, bł. Wiwald.

Cytat z Biblii na dzisiaj to fragment Dziejów Apostolskich.
 

Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia Masz nieślubne dziecko? Sprawdź czy możesz pójść do komunii

Cytat z Biblii dla ciebie na 1 maja 2024

Przestań się lękać, a przemawiaj i nie milcz,
bo Ja jestem z tobą i nikt nie targnie się na ciebie"
(Dz 18,9-10)

Znaczenie dzisiejszego przesłania: powyższy fragment Pisma Świętego mówi o tym, żeby odrzucić strach, nie bać się wyrażać głośno swoich myśli, bo Jezus jest zawsze obok, wspiera i chroni.
 

Wspominamy świętych: 1 maja

Dziś wspominamy Świętego Józefa, rzemieślnika, męża Maryi. Święty Józef trudnił się rękodziełem oraz wyrobnictwem. Na zamówienie wykonywał prace w drewnie i żelazie, i w ten sposób utrzymywał Świętą Rodzinę, czyli Maryję i Jezusa. Uświęciła go pokorna, rzetelna praca i poświęcenie oraz miłość do Maryi i Jezusa. 

Bóg
fot. Canva/jeffjacobs1990