Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 11 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na sobotę
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 11.05.2024 09:42

11 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na sobotę

Pismo Święte
fot. Canva/ PublicDomainPictures ; Canva/doidam10

Pismo Święte może wskazać ci kierunek i prowadzić przez trudy i radości codziennego życia. Jeśli to właśnie w Biblii znajdujesz ukojenie, wsparcie odpowiedzi na nurtujące cię pytania, sprawdź jaki cytat przygotowaliśmy dla Ciebie na dzisiaj.
 

Pismo Święte na 11 maja 2024. Patron dnia

Dziś sobota, 11 maja 2024 roku. Trwa VI tydzień Okresu Wielkanocnego i II tydzień psałterza. Dziś dzień drugi nowenny do Ducha Świętego.

Patronami dnia są: św. Mamert, bł. Albert z Villa d'Ogna, św. Antym, św. Franciszek de Hieronimo, św. Ignacy z Laconi, św. Majol, święci męczennicy Maksym, Bassus i Fabiusz, święci męczennicy: Syzyniusz, Dioklet i Florencjusz.

Cytat z Biblii na dzisiaj to fragment 1 listu św. Jana.
 

Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia Ile wynosi emerytura księdza? Te kwoty mogą zaskoczyć!

Cytat z Biblii dla ciebie na 11 maja 2024

Popatrzcie, jaką miłością obdarzył nas Ojciec: 
zostaliśmy nazwani dziećmi Bożymi: i rzeczywiście nimi jesteśmy.
Świat zaś dlatego nas nie zna, że nie poznał Jego"
(1J 3,1)
 

Wspominamy świętych: 11 maja

Dziś wspominamy świętego Ignacego z Laconi, zakonnika, który urodził się 17 grudnia 1701 r. w Laconi na Sardynii w ubogiej, wiejskiej rodzinie. Do 18. urodzin zajmował się wypasaniem bydła, jednak nagle poważnie zachorował. To właśnie wtedy obiecał, że jeśli wyzdrowieje, wstąpi do zakonu kapucynów. 

Tak też się stało, i Ignacy służył w zakonie przez 40 lat. W tym czasie pomagał ubogim, dzieląc się z nimi jedzeniem i wspierając dobrym słowem. Obecnie jego ciało, w nienaruszonym stanie, znajduje się w kaplicy sanktuarium w Cagliari.