Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 12 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla mnie na dzisiaj
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 12.04.2024 09:58

12 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla mnie na dzisiaj

Pismo Święte
fot. Canva

Pismo Święte to najważniejsza księga dla wszystkich chrześcijan. Jeśli ty również szukasz w niej ukojenia, wsparcia i jest ona dla ciebie nie tylko źródłem wiedzy, ale też refleksji, to codziennie sięgnij po jeden z jej fragmentów. Kieruj się biblijnym przesłaniem, które dla ciebie przygotowaliśmy.
 

Pismo Święte na 12 kwietnia 2024

Dzisiaj piątek, 12 kwietnia 2024 roku. Trwa II tydzień psałterza i II tydzień Okresu Wielkanocnego. Na dziś Ewangelia Według Świętego Jana: rozmnożenie chleba.

Biblijny cytat na dzisiaj to fragment Księgi Izajasza ze Starego Testamentu, mówiący o tym, że wiara w Boga i zaufanie pozwoli pokonać wszelkie przeciwności i stać się lepszym człowiekiem.

Modlitwa
fot. Canva/doidam10


 

Ile wynosi emerytura księdza? Te kwoty mogą zaskoczyć! Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia

Cytat z Biblii dla ciebie na 12.04.2024

Lecz ci, którzy ufają Panu, nabierają siły, 
wzbijają się w górę na skrzydłach jak orły, 
biegną, a nie mdleją, 
idą, a nie ustają"

(Ks. Izajasza 40:31, Biblia warszawska)

Wiara w Boga, krzyż

fot. Canva/jeffjacobs1990


 

O czym mówi dzisiejsze przesłanie? Znaczenie Izajasza 40:31

Powyższy fragment Starego Testamentu mówi o tym, że Bóg może i chce pomagać osobom, które w niego wierzą. Dzięki zaufaniu i oddaniu się Bogu człowiek może otrzymać od niego wielką siłę, która nie tylko pomoże mu w problemach życia codziennego, ale doda siły i umożliwi dalszy rozwój. Dzięki wsparciu od Boga można robić to, co właściwe, a jednocześnie przetrwać poważne próby stawiane przed człowiekiem.