Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 17 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na piątek
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 17.05.2024 09:37

17 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na piątek

Serce i Biblia
fot. Canva/StockSnap ; Canva/frimufilms

W trudach i radościach codziennego życia warto sięgnąć po Pismo Święte i znaleźć w nim uniwersalny przekaz, który pomoże odnaleźć właściwą ścieżkę. Kieruj się mądrościami zawartymi w Biblii, które poprowadzą cię do miłości i spokoju. Sprawdź, jaki fragment przygotowaliśmy dla Ciebie na dzisiaj.  
 

Pismo Święte na 17 maja 2024. Patron dnia

Dziś piątek, 17 maja 2024 roku. Jest VII tydzień Okresu Wielkanocnego i III tydzień psałterza. Trwa nowenna do Ducha Świętego, dziś dzień ósmy.

Patronami dnia są: św. Paschalis Baylon, bł. Andrzej Abellon, bł. Antonia Mesina, bł. Wilhelm.

Cytat z Biblii na dzisiaj to fragment Księgi Izajasza.
 

Co zrobić, gdy ksiądz poniża i krytykuje w trakcie spowiedzi? Duchowny zabrał głos w sprawie. Niebywałe, co powiedział Ksiądz Jan Kaczkowski przed śmiercią powiedział, co go denerwowało w innych kapłanach. Skrytykował ich zachowanie

Cytat z Biblii dla ciebie na 17 maja 2024

Słuchajcie Mnie, a jeść będziecie przysmaki
i dusza wasza zakosztuje tłustych potraw.
(Iz 55,2)

Znaczenie fragmentu z Biblii: Powyższy fragment Pisma Świętego mówi o tym, by zawsze kierować się słowami Pana, bo to właśnie podążanie jego śladem i życie według jego przykazań zapewni dostatek, radość i spokój. 
 

Wspominamy świętych: 17 maja

Dziś wspominamy błogosławioną Antoninę Mesinę, urodzoną w 1919 roku w pobliżu Nuoro na Sardynii. Już od dzieciństwa wychowywana była w wierze i posłuszeństwie wobec Boga i rodziców. Od początku chciała służyć potrzebującym i ubogim.

Nie było jej jednak dane długie życie. Antonina zginęła w wieku zaledwie 16 lat, zamordowana w lesie w trakcie zbierania chrustu przez młodego mężczyznę, który chciał ją zgwałcić. Do grona błogosławionych wprowadził ją papież Jan Paweł II. 

Bóg
fot. Canva/ shuang paul wang