Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 18 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na sobotę
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 18.05.2024 09:26

18 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na sobotę

Cytat z Biblii na dziś
Fot. Canva/Pixelshot

Zacznij dzień od lektury inspirującej myśli prosto z Pisma Świętego. Codziennie wybieramy dla ciebie jeden fragment Biblii, który pobudza do refleksji, inspiruje, i jest wsparciem w trudnych chwilach.

Cytat z Biblii dla ciebie na 18 maja 2024

Dziś sobota, 18 maja 2024 r. Tego dnia w 1920 r. urodził się Karol Wojtyła, papież Jan Paweł II, święty.

Projekt bez nazwy - 2024-05-18T083125.762.jpg
Fot. Canva/AlexUgalek

Cytat z Pisma Świętego na dziś to fragment z Mądrości Syracha na temat szacunku dla własnego czasu.

94-latek jedzie maluchem na Monte Casino. Sobiesław Zasada idzie na rekord! Córeczka dla mnie, a ja dla swojej mamy. W tym roku na Dzień Matki robimy laurki

Pismo Święte na 18 maja 2024

Nie bierz na siebie za wiele spraw, bo jeśli będziesz je mnożył, nie unikniesz szkody. I choćbyś pędził, nie dopędzisz, a uciekając nie uciekniesz. (Syr 11,10)

Mędrcy przypominają nam w Piśmie Świętym o mądrości w gospodarowaniu czasem i pracą. Czasami za wszelką cenę staramy się spełnić oczekiwania swoje oraz innych. W takich sytuacjach zdarza się, że bierzemy na siebie zbyt wiele obowiązków i zadań. Zdrowsze jest jednak inne podejście: rozważna praca, która nie wyczerpuje fizycznie i psychicznie. Tylko wtedy zadania będą wykonane należycie.

Wspominamy Świętych: 18 maja 2024

Dziś, 18 maja 2024 r., Kościół katolicki wspomina św. Stanisława Papczyńskiego. To patron rodziców pragnących potomstwa, a także święty do spraw dzieci mających trudności w nauce.

unnamed.jpg
Fot. Wikimedia Commons

Stanisław Papczyński był jedną z najwybitniejszych postaci XVII wieku w Polsce. Nazywany jest prorokiem Niepokalanego Poczęcia Matki Bożej, ojcem ubogich i orędownikiem zmarłych. Jest założycielem Zgromadzenia Księży Marianów – pierwszego męskiego zakonu założonego przez Polaka na ziemiach polskich. Był pisarzem, teologiem, patriotą, mówcą, propagatorem sprawiedliwości społecznej oraz duchowości świeckich w Kościele.