Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Córeczka dla mnie, a ja dla swojej mamy. W tym roku na Dzień Matki robimy laurki
Sara Karmańska
Sara Karmańska 16.05.2024 09:40

Córeczka dla mnie, a ja dla swojej mamy. W tym roku na Dzień Matki robimy laurki

laurka na Dzień Matki
Fot. Canva/Yuganov Konstantin

Laurka na Dzień Matki kojarzy się raczej z prezentami od młodszych dzieci. Piękną laurkę można jednak wykonać w każdym wieku i zaskoczyć nią swoją mamę. Będzie wzruszającym, doskonałym dodatkiem do każdego prezentu. To także świetna okazja, by spędzić czas wspólnie z własnymi dziećmi.

Co jest potrzebne do wykonania laurki?

Do wykonania laurki wystarczą nam podstawowe akcesoria: papier, nożyczki i kredki lub flamastry. Jeśli jednak chcemy nieco bardziej zaszaleć, warto wybrać się do dobrego sklepu papierniczego, gdzie możemy zakupić takie produkty jak dobrej jakości papier, który może być wzorzysty lub grawerowany.

Można także pokusić się o zakup ozdobnego dziurkacza czy kreatywnych nożyczek, które mają wymienne ostrza do wycinania w naszej laurce rozmaitych wzorów.

Warto zajrzeć w szczególności do sklepów z produktami do scrapbookingu, gdzie możemy znaleźć wiele elementów przeznaczonych do kreatywnych prac, takich jak tworzenie książek ze wspomnieniami lub zdjęciami, czy ręcznie robionych artystycznych kartek z życzeniami.

laurka na Dzień Matki
Fot. Katya Wolf, Pexels
Kontakt z naturą poprawia zdrowie. Wyniki badań nie kłamią "Syn dzwoni, a ja udaję, że mnie nie ma". Wizyty dzieci mogą być kłopotem

Efektywne laurki na dzień mamy

Laurki mogą być naprawdę kreatywne i nie trzeba ograniczać się do zwykłej białej kartki złożonej na pół, na której znajduje się rysunek i życzenia. W prosty sposób nawet z przedszkolakiem można zrobić o wiele ciekawszą laurkę, która bez wątpienia zachwyci niejedną mamę

W sieci znajdziemy wiele poradników na temat tworzenia nawet tak fantazyjnych tworów, jak laurki trójwymiarowe, przy których wykonaniu będą świetnie bawiły się nie tylko dzieci, ale również dorośli z artystycznym zacięciem.

@www.wisise.pl Odpowiedz użytk. @hannajestem1 dokładniejszy tutorial ☀️ #ręcznierobione #dzienmamy #kartka ♬ dźwięk oryginalny - Biżuteria wisise.pl
@www.wisise.pl Odpowiedz użytk. @tencz101 chyba jednak nie taki prostszy 😬 #ręcznierobione #dzienmamy #kartka ♬ dźwięk oryginalny - Biżuteria wisise.pl

ZOBACZ TEŻ: Tego się nie spodziewała po majówce z wnuczką. “To kłamstwo wciąż boli”

Kartki na Dzień Mamy w duchu scrapbookingu

Dla osób, którym kreatywne prace nie są obce, dobrym pomysłem na laurkę dla mamy może być kartka utrzymana w duchu scrapbookingu. Tutaj potrzebne będą jednak nieco większe zasoby zarówno materiałów, jak i umiejętności manualnych. Efekt może jednak zapierać dech w piersiach. Taka laurka może zawierać kolaż, wspólne zdjęcia, a nawet kwiaty – żywe lub suszone – i może stać się wspaniałą pamiątką dla mamy na długie lata.

Przy uzupełnianiu kartki trzeba też pamiętać o odpowiednich życzeniach, które będą dobrane idealnie do gustu obdarowywanej mamy. Zabawne, poważne, a może od serca?

laurka na Dzień Matki (3).jpg
Fot. Canva/KMNPhoto, Getty Images