Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 26 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na piątek
Magdalena Pawłowska
Magdalena Pawłowska 26.04.2024 09:32

26 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na piątek

Pismo Święte
fot. Canva/ARISA THEPBANCHORNCHAI ; Canva/doidam10

Mierząc się z trudami i rozterkami codziennego życia, warto sięgnąć po Pismo Święte i to w nim poszukać ukojenia. Biblia zawiera cenne wskazówki, dzięki którym łatwiej odnaleźć się w tym trudnym świecie. Zajrzyj jaki fragment Pisma Świętego przygotowaliśmy dla ciebie na dzisiaj. Niech kieruje cię i prowadzi ku szczęściu.
 

Pismo Święte na 26 kwietnia 2024. Patron dnia

Dziś piątek, 26 kwietnia 2024 roku. Trwa IV tydzień Okresu Wielkanocnego i IV tydzień psałterza. 

Patronami dnia są: św. Kleta, św. Piotra Betancur, błogosławieni Bonifacy i Emeryk, św. Aureliusz, św. Bazyleusa, błogosławieni zakonnicy Dominik i Grzegorz, św. Eksuperancja, św. Klarencjusz, św. Lucydiusza, św. Marcelina, św. Paschazy Radbert, św. Piotr i św. Ryszarda.

Cytat z Biblii na dzisiaj to Pierwszy List do Koryntian z "Hymnu o Miłości".
 

Ile wynosi emerytura księdza? Te kwoty mogą zaskoczyć! Czy można śpiewać pieśni religijne usypiając dziecko? Ksiądz wyjaśnia

Cytat z Biblii dla ciebie na 26 kwietnia 2024

Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno;
wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz:
Teraz poznaję po części, 
wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany
(1Kor 13,12)

Znaczenie dzisiejszego przesłania: powyższy fragment Pisma Świętego mówi o tym, że żyjąc docześnie widzimy tylko niejasny, niepełny obraz Boga, oraz wszystkiego, co nas otacza. Nie potrafimy dojrzeć prawdziwej głębi życia i mocy Pana. Dopiero w przyszłym życiu, jeśli obecnie będziemy postępować zgodnie z wolą i przykazaniami Boga, zobaczymy wszystko takim, jakie naprawdę jest.
 

Wspominamy świętych: 26 kwietnia

Dziś wspominamy Świętego Kleta, papieża żyjącego w I wieku. Według najstarszych przekazów to drugi z kolei (po Linusie) następca Świętego Piotra. To właśnie za jego pontyfikatu rozpoczęto kolejne prześladowania chrześcijan. Został umęczony za cesarza Domicjana.