Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 27 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na dziś
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 27.04.2024 09:22

27 kwietnia 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na dziś

Cytat z Biblii na dziś
Fot. Canva/JTStorell

Lektura Biblii daje ci wsparcie? Podpowiada w życiowych rozterkach? Jeżeli szukasz w niej ukojenia lub tematu do rozmyślań, sięgnij po fragment Pisma Świętego. Codziennie wybieramy inspirujący cytat z Biblii specjalnie dla ciebie.

Cytat z Biblii dla ciebie na 27 kwietnia 2024

Dziś sobota, 27 kwietnia 2024 roku. Tego dnia w 1939 roku urodził się kard. Stanisław Dziwisz, arcybiskup senior archidiecezji krakowskiej, sekretarz Jana Pawła II. W 2014 roku papież Franciszek na placu św. Piotra w Watykanie dokonał kanonizacji papieży Jana XXIII oraz Jana Pawła II.

Cytat z Biblii na dziś to fragment Listu do Efezjan na temat rodziny.

Projekt bez nazwy - 2024-04-27T085110.980.jpg
Fot. Canva/Kzenon
Polacy unikają go jak ognia, we Francji to hit. Cenny składnik zdrowej diety Niedoceniany przysmak z PRL. Na jelita działa jak balsam

Pismo Święte na 27 kwietnia 2024

"Kto miłuje swoją żonę, siebie samego miłuje. Przecież nigdy nikt nie odnosił się z nienawiścią do własnego ciała, lecz każdy je żywi i pielęgnuje, jak i Chrystus – Kościół, bo jesteśmy członkami Jego Ciała. Dlatego opuści człowiek ojca i matkę, a połączy się z żoną swoją, i będą dwoje jednym ciałem. Tajemnica to wielka, a ja mówię: w odniesieniu do Chrystusa i do Kościoła. W końcu więc niechaj także każdy z was tak miłuje swą żonę jak siebie samego!” Ef 5,28-30

Miłość i wzajemny szacunek to podstawa relacji w rodzinie. Rodzina, której fundamentem jest miłość, jest najważniejsza dla każdego człowieka. Zapewnia bezpieczeństwo, ochronę i wsparcie. Tak samo, jak miłość Boga do ludzi.

Wspominamy Świętych: 27 kwietnia 2024

Dziś Kościół katolicki wspomina św. Józefa Moscatiego. To patron lekarzy patologów.

L-interessante-storia-di-Giuseppe-Moscati-il-medico-santo.jpg

Józef Moscati był włoskim lekarzem i naukowcem, który przez całą życię i pracę zawodową dawał świadectwo szczególnej wrażliwości na cierpienie drugiego człowieka. Troszczył się nie tylko o zdrowie fizyczne swoich pacjentów, ale także o ich stan duchowy. Wyróżniał się bezinteresownością i brakiem przywiązania do pieniędzy. Niejednokrotnie zdarzało się, że odmawiał przyjęcia zbyt wysokiego, jego zdaniem, honorarium, a nawet wspomagał finansowo swoich pacjentów.

Oprócz pracy w szpitalu prowadził prace naukowe. Interesował się postępami w medycynie i wprowadzał je do swojej praktyki. Jako pierwszy w Neapolu zastosował insulinę w leczeniu cukrzycy.