Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > 8 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na środę
Łukasz Jadaś
Łukasz Jadaś 08.05.2024 09:26

8 maja 2024. Cytat z Biblii dla ciebie na środę

Cytat z Biblii na dziś
Fot. Canva/RahmanIwdani

Zacznij dzień od inspirującego cytatu z Pisma Świętego. Codziennie wybieramy dla ciebie fragment Biblii, który pobudzi do refleksji, zainspiruje, i będzie pocieszeniem w trudnych chwilach.

Cytat z Biblii dla ciebie na 8 maja 2024

Dziś środa, 8 maja 2024 r. Świętujemy uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Dziś także rocznica powstania słynnego listu “Non possumus”, który w 1953 roku biskupi polscy skierowali do rządu PRL.

Projekt bez nazwy - 2024-05-08T091106.233.jpg
Fot. Canva/Pixelshot

Dzisiejszy cytat z Biblii to fragment z Mądrości Syracha na temat cierpliwości.

Rachunki za prąd poszybują od lipca. Tak dostaniemy po kieszeni W PRL był w każdej kuchni. Dziś sprawdzi się jak najdroższy sprzęt

Pismo Święte na 8 maja 2024

„Cierpliwy do czasu dozna przykrości,
ale później radość dla niego zakwitnie.”
(Syr 1, 23)

Wyczekiwanie na ważne wydarzenie lub ważną osobę może być okupione cierpieniem, bólem czy dyskomfortem psychicznym. Im dłużej jednak czekamy, i im bardziej wykazujemy się zrozumieniem i cierpliwością, tym większa będzie radość, gdy wyczekiwany moment w życiu wreszcie nadejdzie.

Wspominamy Świętych: 8 maja 2024

Dziś Kościół katolicki wspomina św. Stanisława ze Szczepanowa. To duchowny, prezbiter, biskup krakowski, męczennik, główny patron Polski.

574px-Sanctus_Stanislaus.jpg
Fot. Wikimedia Commons

Św. Stanisław na świat przyszedł w Szczepanowie ok. 1030 roku. Został prezbiterem i kanonikiem diecezji krakowskiej, a potem jej biskupem. Stał na straży ładu moralnego i praw Kościoła. Popadł w konflikt z królem Bolesławem Śmiałym. Został zamordowany 11 kwietnia 1079 roku podczas Mszy św. w kościele św. Michała na Skałce. Kult św. Stanisława szybko się rozpowszechnił. Św. Stanisław jest głównym patronem Polski oraz wielu polskich diecezji.