Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Agnieszka Kotulanka w młodości. Aktorka była piękna i miała u stóp cały świat
Ewelina Kolecka
Ewelina Kolecka 15.07.2019 16:24

Agnieszka Kotulanka w młodości. Aktorka była piękna i miała u stóp cały świat

agnieszka kotulanka w młodości
fot. https://www.facebook.com/Agnieszka-Kotulanka-134111436600053/

Agnieszka Kotulanka w młodości cieszyła się wielkim zainteresowaniem widzów, a twórcy prześcigali się w składaniu gwieździe ofert. Aktorka była piękna i miała u stóp cały świat. Nikt nawet nie przypuszczał, że jej życie zakończy się w tak nagły i tragiczny sposób. Piękna i popularna, brylowała na salonach u boku przystojnego gwiazdora, swojego późniejszego męża. O kogo chodzi?

Wielu panów marzyło, by zwróciła na nich uwagę. Kto został szczęśliwym wybrankiem? Związała się z mężczyzną, który spełnił jej wymagania: „Chciałam silnej ręki, kogoś zdecydowanego, kto narzuca, wymaga, egzekwuje”, wyznała w wywiadzie dla magazynu Viva!. Agnieszka Kotulanka w młodości żyła pełną piersią, jak gdyby przeczuwała, że śmierć przyjdzie po nią o wiele za wcześnie. Mimo że największą rozpoznawalność przyniósł jej kultowy serial Klan, wiele lat błyszczała za granicą. Mało kto wie, że członkowie Polonii za nią przepadali! Jakie jeszcze sekrety skrywa młodość aktorki?

Co robiła Agnieszka Kotulanka w młodości?

Agnieszka Kotulanka debiutowała w 1980 roku, kiedy miała zaledwie dwadzieścia cztery lata. Utalentowana i pełna życia dziewczyna wkrótce zaczęła otrzymywać kolejne propozycje angażu. Na jej drodze stanęła także miłość.

Agnieszka Kotulanka w młodości zwracała uwagę nieprzeciętną urodą — szczególnie podziwiano i komplementowano jej wielkie oczy. Aktorka zdecydowała się oddać rękę swojemu koledze po fachu. Kim był mąż Agnieszki Kotulanki? Był nim Jacek Sas-Uhrynowski. Gwieździe szczególnie imponowała jego stanowczość oraz silny charakter, które dawały wrażliwej kobiecie poczucie bezpieczeństwa.

Chciałam silnej ręki, kogoś zdecydowanego, kto narzuca, wymaga, egzekwuje. Jest i było mi to potrzebne do przezwyciężania lęków, wahań, czasem histerii — wyznała w wywiadzie dla magazynu Viva!.

Niestety, mimo że Agnieszka Kotulanka doczekała się z mężem dwojga dzieci, ich związek nie należał do udanych. Viva.pl podaje, że w 2005 roku małżeństwo pary aktorskiej ostatecznie się rozpadł, a inicjatorem zerwania był właśnie Jacek Sas-Uhrynowski. To problemy osobiste miały w sporej mierze przyczynić się do późniejszych kłopotów zdrowotnych gwiazdy.

Gdzie grała Agnieszka Kotulanka?

Jak przebiegała kariera Agnieszki Kotulanki? Na początku aktorka występowała w Teatrze Telewizji, a później warszawskim Teatrze Współczesnym. Po pierwszych sukcesach zdecydowała się na wyjazd do Kanady, gdzie występowała przed Polonią. Jednak dwa lata później na dobre wróciła do kraju.

Przełom w karierze Agnieszki Kotulanki nastąpił, kiedy aktorce złożono propozycję dołączenia do obsady serialu Klan, gdzie wcieliła się w rolę Krystyny Lubicz. Trzy lata później gwiazda TVP została nagrodzona statuetką Telekamery. Mimo zdobytej sławy Kotulanka nie porzuciła ukochanego teatru.

Niestety, z czasem problemy zdrowotne zaczęły dawać się we znaki gwieździe na tyle, że przestała pojawiać się na planie serialu TVP. W 2013 roku ostatecznie usunęła się w cień, skupiając się na pielęgnowaniu słabnącego zdrowia.

Agnieszka Kotulanka w młodości zapowiadała się na jedną z największych polskich aktorek. Mimo że kariera gwiazdy zakończyła się na kilka lat przed śmiercią, fani nigdy o niej nie zapomnieli.

Lista filmów i seriali Agnieszki Kotulanki:

Filmy Agnieszki Kotulanki

 1. Punkty za pochodzenie (1982)
 2. Nadzór kochanka (1983)
 3. Rośliny trujące głuchoniema (1985)
 4. Wielki Wóz (1987)
 5. Wielki tydzień (1995)

Seriale Agnieszki Kotulanki

 1. Dom (1980, odc. 1, 7)
 2. Rzeka kłamstwa (1989, odc. 7)
 3. Aby do świtu… (1992, odc. 1-5, 8-10, 13-14)
 4. Klan (1997–2013, odc. 1-2472)
 5. Niania (2006, odc. 47)
 6. Hela w opałach (2007, odc. 40)

ZOBACZ ZDJĘCIA AGNIESZKI KOTULANKI W MŁODOŚCI:

agnieszka kotulanka w młodości

Agnieszka Kotulanka zaczynała swoją karierę w Teatrze Telewizji.

agnieszka kotulanka w młodości

Agnieszka Kotulanka w młodości zachwycała urodą i wdziękiem.

Agnieszka Kotulanka w młodości

Agnieszka Kotulanka była jedną z najbardziej obiecujących polskich aktorek.

ZOBACZ TEŻ:

 1. Papuga wychowała się z psami i zachowuje się jak jeden z nich. Potrafi nawet szczekać
 2. Agnieszka Kotulanka w młodości. Aktorka była piękna i miała u stóp cały świat
 3. Żona Jurka Owsiaka wyjawiła, kto miał zastąpić go w WOŚP. Jej słowa są niezwykle poruszające
 4. Daniel Martyniuk się rozwodzi, koniec rodzinnej sielanki. „Fu** off z taką dziewczyną!”
 5. Młodzi chłopcy nie mają wstydu. Składają Roksanie Węgiel onieśmielające propozycje

źródła: viva.pl, natemat.pl, pl.wikipedia.org