Silver.Lelum.pl > Polskie Aktorki

Polskie Aktorki

Elżbieta Czyżewska
07.03.2024 10:36 To cud, że Elżbieta Czyżewska przetrwała takie dzieciństwo

Elżbieta Czyżewska była jedną z najbardziej znanych gwiazd lat 60. Aktorka zagrała w wielu uznanych i cieszących się popularnością produkcjach, a nawet zaczęła robić karierę w Stanach Zjednoczonych. Jej życie jednak rozpoczęło się w trudnych warunkach i nic nie zapowiadało, że jej losy tak się potoczą. 

aktorka
04.08.2020 23:25 Beata Tyszkiewicz o matkach w Polsce. „Nie są doceniane, powinny dostawać pensję 2,5 tys. złotych”

Ikona kina odniosła się nie tylko do hierarchii, jaka panuje w polskim systemie, ale również do zarobków, które w przypadku kobiet są zdecydowanie za niskie. Skąd takie wnioski? Czy tym stwierdzeniem Beata Tyszkiewicz mogłaby otworzyć puszkę Pandory? Beata Tyszkiewicz nie ma oporów przed zabieraniem głosu w naprawdę ważnych kwestiach. W jednym z wywiadów gwiazda odważyła się poruszyć temat, który dla niektórych uchodzi za tabu. Aktorka przyznała, że jej zdaniem polskie kobiety — a w szczególności matki — nie są doceniane. Co według niej leży u podstaw tego zjawiska?

pola raksa
31.07.2020 09:10 Pola Raksa podsumowała swoją karierę. Mocne wyznanie kultowej aktorki

Pola Raksa to prawdziwa ikona polskiego kina. Trudno było przejść obojętnie wobec jej niekwestionowanego talentu i wyjątkowej urody. Przyciągała spojrzenia męskiej części publiczności i wzbudzała zazdrość pań. Po latach opowiedziała o rozwoju swojej kariery. Czy potoczyła się zgodnie z planem aktorki? Przekonajmy się. Pola Raksa zyskała sławę w latach sześćdziesiątych. Była nie tylko niezwykle zdolna i ambitna, lecz także zjawiskowo piękna. Wróżono jej międzynarodową karierę. Aktorka po latach podsumowała swoją karierę i nie szczędziła gorzkich słów. Poruszające wyznanie legendy polskiej sceny rzuca zupełnie nowe światło na przemysł filmowy.

Irena Karel
07.06.2020 22:00 W polskiej blond piękności kochali się wszyscy. Jej życie nie było kolorowe, dziś mało kto o niej pamięta

Polka, której uroda spowodowała, że była nazywana polską Brigitte Bardot miała wspaniałą karierę. Jednak życie jej nie oszczędzało. Irena Karel grała niegdyś w wielkich kinowych hitach, a dziś prawie nikt o niej nie pamięta. Wiemy, dlaczego wycofała się z życia publicznego.Irena Karel z powodzeniem kradła serca mężczyzn. Piękną tajemniczą blondynką zachwycali się wszyscy, nie tylko ze względu na jej urodę. Jednak od dłuższego czasu nie zobaczymy jej już na ekranach, a wiele osób zapomniało o jej talencie. Dlaczego wycofała się z życia publicznego?

hanka bielicka
09.03.2020 12:03 Hanka Bielicka była kochana przez Polaków. Mało kto wiedział o jej problemach w życiu prywatnym

Hanka Bielicka swoimi rolami i czarującą osobowością zapisała się złotymi literami w świadomości wielu Polaków. Była uwielbiana przez tysiące widzów w całym kraju. Niedawno na jaw wyszła największa tajemnica charyzmatycznej osobowości telewizyjnej, o której możemy przeczytać na łamach portalu styl.fm. Słynęła z pięknych kapeluszy, była kopalnią ciekawych i zabawnych anegdot, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, bawiła do łez. Jednak niewiele osób zdawało sobie sprawę, że przeżyła kryzys. Hanka Bielicka znalazła się na życiowym zakręcie. Co się wydarzyło w jej życiu?

kobieta
29.02.2020 21:26 Ciężko uwierzyć w wiek Poli Raksy. Piękna aktorka dziś zachwyca urodą jak dawniej

Pola Raksa to prawdziwa ikona. Kiedyś kochało się w niej pół kraju, a drugie pół zazdrościło jej urody i wdzięku. Co dziś słychać u jednej z najsłynniejszych polskich aktorek? Będziecie zaskoczeni tym, jak wygląda i czym się zajmuje! Mimo wieku dalej zapiera dech w piersiach. Oczarowała nas jako Marusia w serialu Czterej pancerni i pies, zagrała tytułową rolę w filmie Panienka z okienka oraz jedną z kluczowych postaci w Popiołach Wajdy. Chociaż niewysoka – metr sześćdziesiąt dwa – to nie przeszkadzało żadnemu z adoratorów. Wielu się w niej podkochiwało, ale tylko raz wyszła za mąż. W 1997 roku wystąpiła w spektaklu teatralnym i od tego czasu – cisza! To nie znaczy, że Pola Raksa przestała być aktywna zawodowo. Nadal jest aktywna zawodowo i zachwyca swoją nieprzemijającą urodą.

beata tyszkiewicz
11.02.2020 10:39 Arystokratyczne pochodzenie Beaty Tyszkiewicz sprawiało jej kłopoty. Nie chciano jej przyjąć do szkoły

Beata Tyszkiewicz jej pochodzenie, z którego każdy byłby dumny, w młodości sprawiło jej wiele kłopotów! Między innymi nie chciano przyjąć jej przez nie szkoły. Nie obyło się bez interwencji mamy! Pochodzenie aktorki jest wyjątkowe. Może pochwalić się herbem Leliwa i pokrewieństwem z Habsburgami. Mogłoby się wydawać, że arystokratyczne korzenie zapewnią jej wszystko, czego tylko zapragnie, jednak o swoje musiała walczyć sama.

beata tyszkiewicz: mama
12.01.2020 18:17 Beata Tyszkiewicz nie rozstaje się ze swoim niebieskim naszyjnikiem. Kryje się za nim niesamowita historia

Beata Tyszkiewicz podczas każdego występu w telewizji nosi jeden ulubiony naszyjnik. Legendarna aktorka opowiedziała, dlaczego nie rozstaje się z łańcuszkiem. Kryje się za nim niesamowita historia! Biżuteria to nie tylko ozdoba, a bardzo często również pamiątka, która ma większą wartość sentymentalną, niż materialną. Beata Tyszkiewicz podczas każdego publicznego wyjścia prezentuje się w tej samej, bardzo ważnej dla niej kolii! Aktorka wyjaśniła, dlaczego nie rozstaje się ze swoim ulubionym naszyjnikiem.

10.01.2020 18:45 Pola Raksa od lat nie jest aktorką. Gdy dowiecie się co teraz robi, polecą łzy

Pola Raksa od wielu lat nie jest już aktorką. Gwiazda zniknęła z show-biznesu na dobre i nic nie zwiastuje jej powrotu. Zastanawialiście się kiedyś, co robi obecnie najpiękniejsza polska aktorka? Będziecie zaskoczeni. Marusia z Czterech Pancernych była dziewczyną, w której kochała się cała Polska. Słynąca z niesłychanej urody i wielkiego talentu Pola Raksa przez lata była najbardziej rozchwytywaną gwiazdą, aż nagle u szczytu swojej kariery – zniknęła. Co robi dziś jedna z najpiękniejszych aktorek dawnych lat?

grażyna szapołowska wiek
07.01.2020 16:01 Grażyna Szapołowska od zawsze zachwycała. Dziś także zniewala urodą, ciężko uwierzyć w jej wiek

Grażyna Szapołowska od zawsze wręcz emanowała urodą. Gwiazda wiele lat temu zawładnęła sceną filmową i od tamtej pory uznawana jest za jedną z najseksowniejszych kobiet polskiego show-biznesu. Upływ lat nie ma na nią najmniejszego wpływu – aktorka wygląda naprawdę wspaniale! Aktorka uznawana jest za czołową uwodzicielkę polskiego kina. Każda jej rola ukazywała kwintesencję kobiecości, a sama Szapołowska przez wielu nazywana była seksbombą. Mimo wielu lat na scenie gwiazda wciąż zachwyca! Wiek nie jest dla niej ograniczeniem.

beata tyszkiewicz
28.12.2019 15:01 Beata Tyszkiewicz nie lubi świętować Sylwestra. Dama wyjawiła ważny powód

Beata Tyszkiewicz należy do zdecydowanej mniejszości, która nie przepada za świętowaniem Nowego Roku. Dystyngowana osobowość medialna ma ku temu powody, którymi podzieliła z czytelnikami Faktu. Zaskoczeni? Zabawa sylwestrowa to sposób na pożegnanie mijającego roku, który dla wielu osób jest wydarzeniem planowanym na długo wcześniej. Dobór kreacji, makijażu, miejsce imprezy oraz towarzystwo to czynniki, które spędzają sen z powiek wielu osobom. Nie wszyscy jednak lubią huczne obchody Nowego Roku. Jedną z nich jest uwielbiana przez pokolenia telewidzów Beata Tyszkiewicz.

małgorzata braunek
26.12.2019 17:26 Jak kiedyś wyglądała Małgorzata Braunek? Od zawsze zachwycała urodą

Jak kiedyś wyglądała Małgorzata Braunek? Gwiazda kina była uważana za jedną z najlepszych polskich aktorek. Była niezwykle piękną kobietą. Mężczyźni się w niej kochali, a kobiety chciały być takie jak ona. Co takiego magicznego miała w sobie aktorka? Jak wyglądała u szczytu swojej sławy? Przygotuj się na mocne doznania, bo zdjęcia Małgorzaty Braunek z młodości powalają! Małgorzata Braunek kiedyś była nie tylko utalentowaną, ale również piękną kobietą. Większość publikacji przed śmiercią aktorki dotyczyła jedynie jej choroby, nie zapominajmy jednak, że Małgorzata Braunek kiedyś poruszała nas nie tylko swoją postawą społeczną, ale również wielkim talentem aktorskim i nieprzeciętną urodą.

pola raksa
25.12.2019 14:33 Pola Raksa zniknęła u szczytu sławy. Dlaczego „Marusia” zrezygnowała z kariery?

Pola Raksa uważana była za jedną z najpiękniejszych polskich aktorek wszechczasów. Zachwycała na ekranie nie tylko swoim talentem, ale również nieprzeciętną urodą. Pola Raksa, odtwórczyni roli Marusi z serialu Czterej pancerni i pies miała drzwi do kariery otwarte na oścież. Jej nazwisko do dziś jest rozpoznawalne. Dlaczego zrezygnowała z rozwijania swojej kariery i zniknęła, kiedy była u szczytu? Kochali ją wszyscy. Piękna blondynka o jasnych oczach bez wątpienia rozkochała w sobie wielu mężczyzn. Przed kobietą świat stał otworem i wielu wróżyło jej międzynarodową karierę. Jednak ona miała na siebie inny plan. Dzisiaj Pola Raksa bardzo pilnie strzeże swojej prywatności. Dlaczego kobieta zrezygnowała z kariery?

elżbieta starostecka dzis
24.12.2019 17:39 Elżbieta Starostecka całkowicie zniknęła z show-biznesu. Co się dzieje z gwiazdą „Trędowatej”?

Elżbieta Starostecka dziś nadal wygląda przepięknie, jednak od lat nie pojawia się już przed kamerą. Co się dzieje z gwiazdą Trędowatej? Wróżono jej ogromną karierę, może nawet międzynarodową, a Starostecka całkowicie zniknęła z show-biznesu. Sprawdzamy, co dzisiaj słychać u filmowej Stefanii Rudeckiej! Jej występ w adaptacji prozy Heleny Mniszkówny zachwycił widzów w całym kraju. Delikatna i filigranowa Elżbieta Starostecka dziś zachowała dawną urodę, która uczyniła ją obiektem westchnień większości Polaków. Co obecnie porabia aktorka? Przez lata nie było wiadomo, gdzie skryła się przed światem show-biznesu. Jak wspomina lata, kiedy znajdowała się u szczytu popularności? Nie spodziewaliście się, czym się zajęła!

krystyna janda
18.12.2019 19:21 Krystyna Janda świętuje 67. urodziny. Jak legendarna aktorka zmieniła się przez lata?

Krystyna Janda dziś świętuje swoje urodziny! Właśnie skończyła 67 lat, jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych i ogromną przyjemność sprawia jej dzielenie się ze swoimi fanami zdjęciami z życia codziennego, a nawet z lat młodości. Jak legendarna aktorka zmieniła się z wiekiem? Krystyna Janda to jedna z najpopularniejszych polskich aktorek zarówno filmowych, jak i teatralnych. Najczęściej przypadają jej role silnych i zdecydowanych kobiet, które w pełni znają swoją wartość. Nic dziwnego, aktorka od zawsze uchodzi za ikonę stylu i prawdziwego piękna!

mariola kukuła: kto wierzy w bociany
14.12.2019 19:14 Mariola Kukuła w wieku 17 lat wystąpiła nago w filmie „Kto wierzy w bociany?”. Ten występ przekreślił jej karierę

Nastolatka nago w polskim filmie wywołała prawdziwy skandal. Jedno wystąpienie przekreśliło karierę Marioli Kukuły na wiele lat. Film Kto wierzy w bociany? wywołał ogromne kontrowersje! Aktorka jako 17-latka wystąpiła przed kamerami nago – w tamtych czasach był to niewybaczalny skandal. Kto wie, jak potoczyłaby się kariera Kukuły, gdyby nie występ w kontrowersyjnym filmie. Kto wierzy w bociany?przekreśliło jej szanse na zostanie wielką artystką. Nastolatka w rozbieranych scenach wywołała głosy oburzenia, które uniemożliwiły jej dalsze granie na długie lata.

telewizja
01.12.2019 15:44 Elżbieta Jędrzejewska była gwiazdą telewizji. Nagle zniknęła ze szklanego ekranu

Telewizja była dla niej drugim domem. Pokochali ją widzowie Samego Życia, a później została uwielbianą prezenterką. Na scenie czuła się jak ryba w wodzie, miała niezwykłą zdolność przykuwania uwagi. Programy z jej udziałem cieszyły się wielką popularnością. Nagle jednak zniknęła ze szklanego ekranu. Czym dziś zajmuje się Elżbieta Jędrzejewska? Wielka gwiazda lat 90. od dawna nie pojawia się już w serialach. Po zakończeniu emisji Samego Życia Elżbieta Jędrzejewska powoli znikała z oczu widzów. Telewizja coraz mniej ją interesowała, teraz wielu fanów nie wie, co się z nią dzieje.

córka
29.11.2019 18:44 To były ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk. Potem zapadła w śpiączkę

Córka Ewy Błaszczyk zapadła w śpiączkę 19 lat temu. Aktorka, pomimo nieszczęść, które ją spotkały, zawsze zaraża ludzi optymizmem i uśmiechem. Swoje życie przemierza z podniesioną głową i potrafi zarówno wracać pamięcią, jak i mówić o tragediach, które ją spotkały. W jednym z wywiadów możemy usłyszeć jak brzmiały ostatnie słowa córki Ewy Błaszczyk. Aktorka od wielu lat walczy o powrót do zdrowia swojej córki, Oli. Dziewczyna 19 lat temu zakrztusiła się tabletką i zapadła w śpiączkę. Błaszczyk w jednym z wywiadów zdradziła, jakie były ostatnie słowa jej córki przed zapadnięciem w śpiączkę.

hanka bielicka
29.11.2019 18:10 Hanka Bielicka nie zaznała szczęścia u boku męża. ”Zdradził mnie już na trzeci dzień po ślubie”

Małżeństwo Hanki Bielickiej było bardzo nieudane. Aktorka nie ukrywa, że nie była szczęśliwa u boku swojego męża. Podejrzewała nawet, że zdradzał ją już zaledwie trzy dni po ślubie. Decyzja o ślubie aktorki była wyjątkowo spontaniczna. Na dwa dni przed wybuchem wojny postanowiła, że podejmie pracę w wileńskim teatrze. W pomyśle wspierali ją przyjaciele po fachu, a z jednym z nich Hanka wzięła nawet ślub. Jak to się stało?

Hollywood
27.11.2019 13:10 Zanim Sharon Stone zagrała w „Nagim instynkcie”, rolę zaproponowano jej. Joanna Pacuła była rozchwytywana w Hollywood

Hollywood jest marzeniem niejednej popularnej aktorki. Joanna Pacuła była jedną z kobiet, które miały szczęście odnieść tam znaczący sukces. Jak się okazuje, zaproponowano jej nawet rolę w kultowym już Nagim instynkcie. Dlaczego odrzuciła propozycję, która otwierała drzwi do wielkiej kariery? Joanna Pacuła obecnie ma 62 lata i wciąż wygląda rewelacyjnie. Nic dziwnego, za młodu jej uroda robiła wrażenie nawet w Hollywood. Chociaż mogła wystąpić w jednej z większych produkcji, dzięki którym odniosły sukces Sharon Stone i Kim Basinger odmówiła. Czym spowodowana była jej decyzja?

hanka bielicka
26.11.2019 12:13 Hanka Bielicka bawiła miliony Polaków. Niewiele osób zdawało sobie sprawę, co przeżyła

Hanka Bielicka zapisała się złotymi literami w świadomości wielu Polaków. Była uwielbiana przez setki widzów w całym kraju. Niedawno na jaw wyszła największa tajemnica charyzmatycznej osobowości telewizyjnej, o której możemy przeczytać na łamach portalu styl.fm. Słynęła z pięknych kapeluszy, była kopalnią ciekawych i zabawnych anegdot, przekazywanych z pokolenia na pokolenie, bawiła do łez. Jednak niewiele osób zdawało sobie sprawę, że przeżyła kryzys. Hanka Bielicka znalazła się na życiowym zakręcie. Co się wydarzyło w jej życiu?

małgorzata braunek
19.11.2019 11:25 Małgorzata Braunek była przepiękną kobietą. Jej zdjęcia z młodości powalają

Małgorzata Braunek bez wątpienia była uważana za jedną z najlepszych polskich aktorek. Była niezwykle piękną kobietą. Mężczyźni się w niej kochali, a kobiety chciały być takie jak ona. Co takiego magicznego miała w sobie aktorka? Jak wyglądała u szczytu swojej sławy? Przygotuj się na mocne doznania, bo zdjęcia Małgorzaty Braunek z młodości powalają. Małgorzata Braunek była nie tylko utalentowaną, ale również piękną kobietą. Większość publikacji przed śmiercią aktorki dotyczyła jedynie jej choroby, nie zapominajmy jednak, że Małgorzata Braunek poruszała nas nie tylko swoją postawą społeczną, ale również wielkim talentem aktorskim i nieprzeciętną urodą.

anna przybylska anna dereszowska
19.11.2019 10:29 Anna Dereszowska wyznała, że boi się przyszłości. Aktorka ma ku temu ważny powód

Emerytura powinna być dla każdego spokojnym i bezpiecznym etapem życia. Wielu starszych aktorów skarży się jednak na niskie emerytury i brak pieniędzy. Anna Dereszowska nie chce podzielić losu starszych kolegów i koleżanek z branży. Przyszłość jest dla niej niemałym strapieniem. Anna Dereszowska nie może się skarżyć na brak angaży. Występuje aktualnie w serialu Echo serca. Okazuje się jednak, że zmartwienia o przyszłość spędzają jej sen z powiek. Emerytura nie jawi się aktorce jako czas spokojnej starości.

małgorzata braunek i barbara brylska
17.11.2019 09:43 Małgorzata Braunek i Andrzej Żuławski. Ich związek był tykającą bombą

Związek Małgorzaty Braunek i Andrzeja Żuławskiego wzbudzał swojego czasu wiele sensacji. Piękna aktorka i reżyser byli sobą zauroczeni od pierwszego wejrzenia. Wydawało się, że są dla siebie stworzeni, szybko zrozumieli, że nie mogą bez siebie żyć. Ani ze sobą… Ten związek był jak tykająca bomba. Jeden z najbardziej kontrowersyjnych reżyserów. Niektórzy uważali go za kiepskiego twórcę, bazującego na taniej kontrowersji. Inni – wizjonera oraz geniusza, którego filmy są zbyt ambitne dla niewyrobionych polskich widzów. Jego życie uczuciowe było tematem licznych plotek. Małgorzata Braunek i Andrzej Żuławski darzyli się głębokim i szczerym uczuciem. Dlaczego ich związek nie miał prawa przetrwać?

anna przybylska: ojciec
16.11.2019 15:15 Poruszające słowa Anny Przybylskiej: ”Patrz, mnie nie będzie, a życie będzie toczyć się dalej”

Anna Przybylska przed śmiercią wypowiedziała słowa, które łamią serce: Patrz, mnie nie będzie, a życie będzie toczyć się dalej. Miała w sobie dużo ciepła i chęci do życia. Według jej słów oddałaby wiele za kilka dodatkowych chwil z bliskimi. Anna Przybylska odeszła 5 października 2014 roku, do tej pory jednak jej słowa potrafią wzruszyć fanów. W poświęconej jej biografii znalazły się cytaty, które wyciskają łzy z oczu. Aktorka jak nikt potrafiła wzruszyć widzów.

ZWIĄZEK
14.11.2019 19:44 Anna Dymna aż 4 razy wymykała się śmierci. Lekarze mówili, że będzie sparaliżowana

Anna Dymna aż cztery razy otarła się o śmierć! Jeden z wypadków mógł skończyć się tragicznie – aktorce groził paraliż nóg, a lekarze nie widzieli szans na poprawę stanu zdrowia. Jak doszło do wypadku? Co wydarzyło się w życiu gwiazdy? Aktorka przeszła wiele trudnych chwil w życiu, jednak wielokrotnie udowodniła, że z każdej walki można wyjść zwycięsko. Anna Dymna po tajemniczej śmierci ukochanego mężczyzny przez długie lata zmagała się z depresją. Nie wiedziała wówczas, że los szykuje dla niej kolejną przykrą niespodziankę. Gwiazda polskiej sceny filmowej przeszła poważny wypadek i cudem uniknęła śmierci. Poznajcie szczegółowe informacje na ten temat.

beata tyszkiewicz
13.11.2019 16:33 Brat Beaty Tyszkiewicz to jej oczko w głowie. Krzysztof Tyszkiewicz ma niezwykłe zajęcie

Brat Beaty Tyszkiewicz to jej oczko w głowie. Choć gwiazda przez lata nie wspominała o nim wiele, nie znaczy to, że nie jest jej bliski! Wręcz przeciwnie, dama wypowiada się o ukochanym bracie w samych superlatywach. Czym zajmuje się Krzysztof Tyszkiewicz? Największa polska dama ma wiele sekretów. Brat do niedawna był jednym z nich! Gwiazda nie opowiadała o swojej relacji z rodzeństwem, wszystkich zaskoczyło więc gdy zaczęli razem pojawiać się publicznie. Jak się okazało, są ze sobą bardzo silnie związani! Brat jest dla aktorki niesamowicie ważny. Czym się zajmuje?

barbara kwiatkowska lass
13.11.2019 14:15 Barbara Kwiatkowska-Lass zmarła podczas koncertu w 1995. Urna z jej prochami zaginęła

Barbara Kwiatkowska-Lass odeszła niespodziewanie w 1995 roku. Ta tragedia ogromnie zasmuciła fanów pięknej aktorki. Budziła emocje zarówno w za życia, jak i… po śmierci. Urna z jej prochami zaginęła w tajemniczych okolicznościach. Co się stało? Była jedną z największych gwiazd PRL. Jej nagła śmierć, wybitny talent i skomplikowane życie osobiste sprawiły, że już na zawsze zapisała się w pamięci wielbicieli polskiego kina. Barbara Kwiatkowska-Lass odeszła w niezwykłych okolicznościach. To był tylko początek ciągu niefortunnych zdarzeń. Pogrzeb nie mógł się odbyć, ponieważ… zabrakło ciała!