Silver.Lelum.pl > Pielęgnacja i uroda > Dłonie jak u gwiazdy! Ten efekt na paznokciach robi furorę
Sara Karmańska
Sara Karmańska 17.05.2024 15:43

Dłonie jak u gwiazdy! Ten efekt na paznokciach robi furorę

wizyta u manicurzystki
Fot. Canva/Topalov, Getty Images Signature

Piękne paznokcie to marzenie wielu kobiet. Z tego powodu dużą popularnością cieszą się usługi profesjonalnych manicurzystek. Paznokcie zgodne z tegorocznymi trendami można jednak bez większego trudu wykonać we własnym domu. 

Trendy paznokciowe

Paznokciowe trendy czasami mogą zaskakiwać. Nie zawsze są to zdobienia, które jesteśmy w stanie wykonać na własną rękę, tym bardziej na własnych dłoniach. Nie każdy ma bowiem umiejętności, by na samodzielnie malować szczegółowe obrazki, czy stworzyć ładny wzór w 3D. 

Dla wielu osób wizyta u manicurzystki to także chwila relaksu i przyjemnie spędzonego czasu, podczas gdy ktoś inny zajmuje się naszymi dłońmi. Nie da się jednak ukryć, że niektórzy rezygnują z takiej przyjemności ze względów finansowych lub bardzo napiętego grafiku. W takiej sytuacji można jednak pokusić się o własnoręczne malowanie paznokci.

Znakomity krem kosztuje zaledwie 15 zł. Przebarwienia skóry ukrywa jak makijaż Po tym peelingu skóra będzie gładka jak jedwab. Możesz go zrobić w domu

Paznokcie syrenka hitem 2024 roku

W 2024 roku trendy dotyczące paznokci są jednak na tyle łatwe do wykonania, że nie powinny sprawić zbyt wielu problemów nawet osobie, która nie ma wielkich zdolności w tym temacie. Od kilku sezonów w modzie jest efekt syrenki, który przykuwa wzrok wyjątkowym blaskiem

Pyłek nadaje paznokciom holograficzny efekt zmiany koloru. Jest to o tyle różnorodny efekt, że będzie się on prezentował różnie w zależności od wybranego koloru pyłku, jak i samej bazy paznokcia. Łatwym sposobem i niewielkim kosztem można regularnie zmienić uzyskiwany efekt, nie zmieniając techniki jego wykonania. 

ZOBACZ TEŻ: Poczuj się jak Kleopatra! Ta kąpiel wygładzi i rozjaśni skórę

Jak wykonać efekt syrenki na paznokciach w domu?

Efekt syrenki można z powodzeniem zrobić także we własnym domu. Jego aplikacja polega bowiem na nałożeniu opalizującego pyłku. Takie rozwiązanie sprawdza się w przypadku manicure hybrydowego

Aby uzyskać ten efekt, wystarczy wykonać stylizację paznokci tak, jak zwykle – po przygotowaniu do stylizacji i nałożeniu bazy, należy pomalować płytkę na wybrany kolor jedną lub dwiema warstwami lakieru. Każdą z nich należy utrwalić w lampie UV. 

Następnie wystarczy nałożyć na warstwę lakieru pyłek, który można rozprowadzić kolistymi ruchami na całej płytce lub nanieść go jedynie na końcówki. Na koniec zdobienie należy pokryć topem, który także należy utrwalić w lampie.