Silver.Lelum.pl > Gwiazdy > Gruchnęła informacja o Magdzie Gessler. Prokuratura depcze jej po piętach. Swój wybryk zapamięta do końca życia
Wiktoria Wihan
Wiktoria Wihan 14.12.2023 11:42

Gruchnęła informacja o Magdzie Gessler. Prokuratura depcze jej po piętach. Swój wybryk zapamięta do końca życia

Magda Gessler
Magda Gessler ma problem z prokuraturą. Fot. TRICOLORS/East News

Magda Gessler jest najsłynniejszą restauratorką w Polsce, która aktywnie udziela się w mediach społecznościowych. Popularne internetowe platformy służą nie tylko pokazywaniu prywatnych szczegółów życia, ale również celom zarobkowym. Jak się właśnie okazuje, mogą również stać się źródłem niemałych problemów. Magda Gessler właśnie się o tym przekonała…

Magda Gessler dopuściła się czynu zabronionego?

Magda Gessler cieszy się mianem jednej z najpopularniejszych osób w polskim show-biznesie. Bez wątpienia przyczynił się do tego jej udział w kultowym programie “Kuchenne Rewolucje”, w którym gwiazda pomaga odmienić oblicza różnych restauracji, by te stały się rentowne. Rola Gessler jako jurorki w “MasterChefie” i jej ogromne doświadczenie w branży sprawiły, że obecnie miliony Polaków aktywnie śledzą jej poczynania w mediach społecznościowych. Na samym Facebooku restauratorkę obserwuje 1.5 miliona internautów, co sprawia, że udzielanie się na portalu stało się dla gwiazdy bardzo opłacalne. Przeróżne firmy zapłacą krocie, by Magda Gessler poleciła lub wypromowała ich produkty.

Zgodnie z art. 13 ust. 2 w Polsce obowiązuje całkowity zakaz reklamowania alkoholu z wyjątkiem piwa. Ten przepis tyczy się również przestrzeni internetowej, z czego nie wszyscy celebryci mogą zdawać sobą sprawę. W ostatnim czasie głośno było o zatargu z prawem, w jaki weszli Maffashion, Maciej Musiał czy Joanna Opozda — właśnie przez promowanie napojów wyskokowych. Teraz okazuje się, że podobnego czynu dopuściła się Magda Gessler. Restauratorka opublikowała w swoich mediach społecznościowych post, w którym promowała alkohol.

Magda Gessler wierzyła, że zostanie szefem kuchni. Konstanty przegrał nierówną walkę z nowotworem Co się dzieje z Magdą Gessler? W środku nocy dodała wpis ze zdjęciem, fani jej nie poznali

Magda Gessler pod obserwacją prokuratury

Media już huczą o tym, że w marcu br. Magda Gessler opublikowała na swoim koncie na Facebooku reklamę wina. Fakt, iż promocja tego rodzaju alkoholu może naruszać ustawę o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, sprawił, że przeciwko popularnej restauratorce Krajowe Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom złożyło zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa do prokuratury. 

W rozmowie z “Super Expressem” dyrektor organizacji dr n.med. Piotr Jabłoński skomentował tę sprawę:

KCPU w maju 2023 r. skierowało do Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota w Warszawie zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa ujętego w art. 45 [2] ust. 1 ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałania alkoholizmowi, polegającego na niezgodnej z ustawą reklamie wina, opublikowanej w marcu 2023 r. na portalu społecznościowym Facebook za pośrednictwem profilu “Magda Gessler” – dowiadujemy się.

Obecnie prokuratura gromadzi materiał dowodowy w tej sprawie. Co może grozić restauratorce, jeśli zostanie udowodniona jej wina?

ZOBACZ TEŻ: Magda Gessler miała zapaść się pod ziemię... Nagle wszystko się odwróciło, "fanka" myślała, że ujdzie jej na sucho

Jaka kara grozi Magda Gessler?

Przedmiotowe postępowanie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa-Ochota w Warszawie i dotyczy ono przestępstwa nielegalnej reklamy alkoholu (wina) z art. 45 [2] ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi. Postępowanie toczy się w sprawie, co oznacza, że nikt nie usłyszał zarzutów. Trwa gromadzenie materiału dowodowego – powiedział “Super Expressowi” Szymon Banna, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Wobec tych informacji warto podkreślić, że wobec Magdy Gessler nie zostały wysunięte jeszcze żadne oficjalne zarzuty. Nie zmienia to jednak faktu, że przeciw restauratorce toczy się postępowanie w sprawie. Wiele osób zastanawia się, jakie konsekwencje może nieść za sobą reklamowanie mocnych alkoholi, w tym wina, jak miała zrobić to Magda Gessler. Okazuje się, że gwiazda może słono zapłacić za swój wybryk, bo nawet do pół miliona złotych grzywny.

źródło: se.pl, plotek.pl