Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Ksiądz w mocnych słowach o WOŚP. "Moje sumienie nie pozwala mi..." Posypały się komentarze
Sara Karmańska
Sara Karmańska 29.01.2024 13:13

Ksiądz w mocnych słowach o WOŚP. "Moje sumienie nie pozwala mi..." Posypały się komentarze

Ksiądz w mocnych słowach o WOŚP, fot. KAPiF, YouTube/ks. Daniel Wachowiak
Ksiądz w mocnych słowach o WOŚP, fot. KAPiF, YouTube/ks. Daniel Wachowiak

Wielu księży idzie z duchem czasu i aktywnie działa w mediach społecznościowych, by za ich pośrednictwem ewangelizować wiernych. Dzięki temu mogą nie tylko odpowiadać na palące internautów pytania, ale także dzielić się swoimi poglądami. 

Ksiądz Daniel Wachowiak wiele razy wywołał kontrowersje w sieci

Ksiądz Daniel Wachowiak jest jednym z duchownych, którzy są bardzo aktywni w mediach społecznościowych. Ksiądz nieraz wzbudził już kontrowersje w sieci, dzieląc się z innymi swoimi poglądami, które nierzadko wywołują gorące dyskusje. Ostatnio spadły na niego gromy za skierowanie ostrych słów w kierunku Polaków, wcześniej z kolei między innymi skomentował skandal „Pandora Gate” czy skrytykował brak polskiej flagi przy wejściu do ukraińskiej pierogarni. 

Ostatnio z kolei wypowiedział się na temat obchodzenia Walentynek, które w tym roku wypadają w Środę Popielcową

Wierni pobledli, gdy ksiądz się im przyznał. Prosto z ambony opowiedział o swoim drugim życiu. Sam zgłosił się do władz Kościoła Przyszedł na kolędę i opuścił ją dopiero po 4 godzinach. Co działo się w domu parafianki? Musieli wzywać pomoc

Ksiądz Daniel Wachowiak ostro o WOŚP

W ostatnią niedzielę odbył się 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, podczas której Jurek Owsiak zbierał pieniądze na zakup sprzętu do diagnozowania, monitorowania i rehabilitacji dzieci i dorosłych borykających się z chorobami płuc na oddziałach pulmonologicznych. Przy tej okazji ksiądz Daniel Wachowiak oświadczył, że sumienie nie pozwala mu na przekazanie pieniędzy tej organizacji

Moje sumienie, które formuję, nie pozwala mi przeznaczyć pieniędzy na WOŚP. Jeśli ktoś ma inaczej, jego decyzja. Nie potrafię m. in. zrozumieć zaangażowania Owsiaka w politykę, przyzwolenia na aukcję obrazu z kermitem, przeznaczania procentów ze składek na cele inne, niż medycyna – czytamy w poście księdza zamieszczonym w serwisie X (dawniej Twitter). 

Pod wpisem duchownego zaroiło się od komentarzy, a niektórzy internauci podkreślili, że ich zdaniem Kościół również angażuje się w politykę. Słowa księdza wywołały burzę w sieci, prowokując internautów do gorliwych dyskusji.

ZOBACZ TEŻ: "Elegancki, starszy pan" wrzucił do skrzynki WOŚP 100 tysięcy złotych. Wiadomo, kto to. Internet aż płonie z wrażenia

Dlaczego ksiądz Daniel Wachowiak nie wspiera WOŚP?

Swoją decyzję ksiądz Daniel Wachowiak argumentował brakiem zgody na profanację wizerunku Matki Boskiej. To odniesienie do sprawy aukcji WOŚP sprzed kilku lat, na której został wystawiony obraz „Matki Boskiej Kermitowskiej”, na którym dzieciątko na dłoniach Maryi zastąpiono żabą Kermitem, znanym z „Ulicy Sezamkowej”.

Po skargach aukcję usunięto. Mimo lat, które zdążyły upłynąć od tego czasu, uraza u części osób nadal pozostaje żywa. Ten sam powód podała bowiem parafia w Limanowej-Sowlinach, która nie wyraziła zgody na kwestowanie na ich terenie przez wolontariuszy WOŚP. 

Obraz „Matka Boska kermitowska”, fot. TVP Info.png
Obraz „Matka Boska Kermitowska”, fot. TVP Info (https://www.youtube.com/watch?v=vY5zEGfqP4o)
Tagi: wośp Ksiądz