Silver.Lelum.pl > Z życia wzięte > Ksiądz wytłumaczył, co oznacza, gdy śni się osoba zmarła. Wielu będzie zaskoczonych
Martyna Pałka
Martyna Pałka 23.05.2023 12:16

Ksiądz wytłumaczył, co oznacza, gdy śni się osoba zmarła. Wielu będzie zaskoczonych

sen o zmarłym
fot. TikTok/@kspiotrjarosiewicz; Pexels/Pavel Daniluk

Wielu z nas chociaż raz doświadczyło snu o kimś zmarłym. Nie da się ukryć, że tego typu sytuacja może napawać przerażeniem. Teraz pewien znany z TikToka ksiądz tłumaczy, co zrobić w takim momencie.

Okazało się, że rozwiązanie może być o wiele prostsze, niż może nam się wydawać, a taki sen wcale nie oznacza nic strasznego. Jak zachować się w takiej sytuacji?

Sen o zmarłym - co może oznaczać?

Nie da się ukryć, że tego typu sytuacja może być dla nas niezrozumiała, a może nawet przerażająca. Okazało się jednak, że nie ma co się bać, ponieważ sen o zmarłym to nie przekleństwo, ale ogromny powód do radości.

Jak tłumaczy znany na platformie TikTok ksiądz Piotr Jarosiewicz, taki rodzaj snu wskazuje na to, że nasz bliski zmarły miał ochotę nas odwiedzić i tym samym poprosić o modlitwę, a my nie powinniśmy mu tego odmawiać.

Zostali zdemaskowani. Wyszło, jak naprawdę na komunii córki zachowali się Katarzyna Cichopek i Marcin Hakiel

Co oznacza sen o zmarłym na krótko po jego śmierci?

Ksiądz Piotr Jarosiewicz od dawna służy swoją wiedzą i pomocą, nagrywając krótkie edukacyjne filmiki na TikToku. Jedna z internautek zapytała duchownego o to, co dokładnie może oznaczać, gdy śnimy o kimś zmarłym, kto odszedł zaledwie kilka godzin wcześniej.

Kapłan wyjaśnił, że taka dusza z pewnością prosi nas o pomoc i modlitwę, a być może jest nawet w trakcie odbywającego się bezpośrednio po śmierci sądu ostatecznego i właśnie tam nas potrzebuje. Jest kilka sposobów, za pomocą których możemy wesprzeć naszych bliskich zmarłych w ich wędrówce po śmierci.

Jak zachować się po śnie o zmarłym? Jak pomóc naszym bliskim?

Kapłan, który aktywnie działa w social mediach, wyjaśnił, że istnieje wiele sposobów, za pomocą których możemy pomodlić się za naszych bliskich zmarłych, a tym samym spełnić ich prośbę, z którą przyszli do nas w czasie snu.

Można to zrobić za pomocą modlitwy, przyjęcia komunii świętej, uczestnictwa we mszy świętej, a także poprzez ofiarowanie odpustu cząstkowego lub całkowitego za duszę naszego bliskiego zmarłego. 

Jeżeli ktoś jest naprawdę ciekawy tego wątku, ksiądz Piotr Jarosiewicz zaprosił do czytania ksiąg świętej siostry Faustyny lub Ojca Pio, w których często pojawia się wątek przychodzenia zmarłych do żywych i proszenia o łaskę.

Zobacz nagranie:

Źródło: o2.pl